Spiller Goalie Allen Mrazeknek hitte magát

A Colorado?St. Louis Blues meccs hosszabbításában Jake Allen “kifutott a 16-osig”, de nem érte el a játékszert.

Ez lett a vége:

Bizonyára sokan emlékeztek hasonlóra, de akkor jól sült el a partizánakció:

Kísértetiesen hasonló a szituáció. 3 a 3 elleni hirtelen halál. Létszámfölényes megugrás, de a büntetőpad előtti oldalon hosszú a passz. A különbség: Mrazek elérte, Allen nem.

Edzéseken is gyakran játszanak a csapatok 3 a 3 ellen, és bizony a kapus ilyenkor negyedik játékos. Lehet jó értelembe véve szerepelni, kijönni, passzolni, indítani, szerelni.

Csak éppen jól kell felmérni a távolságokat, sebességeket. Allennek most nem sikerült, és most az vereséget hozott. Ha meg 1 méterrel előrébb ért volna oda, és indít, akkor csapata jutott volna 2 az 1 elleni kontrához.

Mi a megoldás: tényleg akkor induljunk ki a kapuból, ha 100+10 százalékban odaérünk, és el tudjuk ütni a pakkot. A palánk felé, és ne lőjük sípcsonton az ellenfél csatárát.

Itt a Montreal?New Jersey meccs első helyzete: kiugrás, Schneider jön, és?. elüti, de majdnem gólt kap belőle.