A Debrecen még nem nyert Oktyabrjov csapata ellen

Kétmeccses erdélyi túrájának első napján a kötelező három pontot begyűjtötte a Debrecen a ligautolsó Brassó ellen, ám hétfőn keményebb dolga lesz a HSC otthonában. A mérkőzés a korábban közzétett időponttal ellentétben magyarországi idő szerint 18 órakor kezdődik.

Érdekes módon, hogy a brassói 1-5 után mindkét szakvezető arra hívta fel a figyelmet, hogy az eredmény ellenére a mérkőzés legnagyobb részében egyenlő erők küzdelmét láthatta a kilátogató 1600 néző. Ez egyrészt a vendégek helyzetkihasználását, másrészt Vay Ádám kapus teljesítményét dicséri, aki a kapujára tartó 36 lövésből 35-öt fogott meg, ami 97,2%-os teljesítmény. Minderre még nagyobb szükség lesz a Csíkszereda ellen, amely ellen nem túl fényes az eddigi mérlege. Debrecenben háromszor, a Vákárban kétszer játszottak eddig a csapatok, a 15 pontból 8-at vitt el a HSC és csak 7 jutott nekik. Ezzel együtt győztek is már idegenben, igaz, az még a gyengébb kerettel felálló erdélyi csapat volt. Oktyabrjov mester és a légiósok érkezése óta nem sok sót ettek meg Bertáék hétfői ellenfelükkel szemben, mindössze egyetlen pontot szereztek ellenük, azt is Debrecenben, az utolsó két meccsen pedig sima, háromgólos vereséget szenvedtek.

A DHK az elmúlt időszakban kijött a gödörből és a sérültek visszatérésével kezdi újra megtalálni azt a játékot, amivel a szezon kezdetén igen eredményes tudott lenni. Ez egyelőre csak a Brassó és az átmenetileg legyengült DAB ellen volt elég a győzelemhez, a Fraditól kétszer, a Miskolctól egyszer kaptak ki a legutóbbi hat mérkőzésen. Igazi teszt lesz tehát a hétfői mérkőzés annak a HSC-nek az otthonában, amely a szezon eddigi részében nem sokszor kápráztatta el hazai szurkolóit, inkább az ellenfelek otthonában okozott sokszor bosszúságot. 13 mérkőzést játszottak idén a Vákárban, ezeken 16 pontot gyűjtött az erdélyi csapat, a DAB-on kívül minden csapatnak volt már itt sikerélménye. A rájátszásba kerüléshez mindenképpen javítani kell ezen a mutatón.

HSC–Debrecen 4-3

A csíkszeredaiak Oktyabrjov vezetésével továbbra is hibátlanok maradtak a DHK-val szemben.

A mérkőzés első harmada kiegyenlített játékot hozott, a 10:10-es kapura lövési mutató mellett 1-1 gólt lőttek a csapatok, előbb Ozols lőtt gólt emberelőnyben, majd 4 perccel később Trosin egyenlített. A második játékrész közepén Dancsfalvi révén a Debrecennél volt az előny, amit Molnár Zoltán egalizált. A harmad vége újabb gólváltást hozott, a 39. percben Mironov, 9 másodperccel a játékrész vége előtt pedig Dancsfalvi is betalált. A 45. percben Molnár Zoltán újra vezetéshez juttatta a Sportklubot, amit a végéig megőriztek a hazaiak. A végső dudaszó után Hári Norbert és Vay Ádám reklamálásért egyaránt 10 perces fegyelmit kapott. A Csíkszereda 4-3-ra nyert, lemaradása továbbra is 2 pont a Dunaújváros mögött.

Artur Oktyabrjov (vezetőedző, Csíkszereda): Az egész mérkőzés folyamán nagyon kemény jégkorongot mutattunk. Úgy látom, hogy fiúk ráéreztek, miként kell játszani minden mérkőzés folyamán. A kulcspillanatot Mironov második gólja jelentette. Remélem, hogy ezt a mentalitást át tudjuk vinni a Románia­-kupa–mérkőzésekre is.

Igor Razov (edző, Debrecen): A jégen egyenlő felek küzdelme zajlott, de úgy érezzük, hogy a mérkőzésbe belenyúltak a játékvezetők. Hat az öt ellen nehéz játszani.

Erste Liga, Vákár Lajos Műjégpálya, 1000 néző. Játékvezetők: Lascar, Butucel, Mathe, Siko.
Peksa: 92,9% (Ruczuj: 50,0%)
Vay: 90,2% (László)