Iglón nyert az Érsekújvár

Fontos győzelmet aratott az Érsekújvár a szlovák másodosztályban.

A szörnyű szezonkezdet után magára talált Spisská Nová Ves otthonából sikerült három pontot elhozni. Hamar eldőlt a meccs, az első harmadban ráborította a pályát az Újvár az iglóiakra, és a 9. percben már 3-0-ra vezetett. Miroslav Chudy legénysége több gólt már nem is szerzett, de a folytatásban csak egyet kapott, így végül 3-1-re nyert. Bártfán a Michalovce szerzett ugyan vezetést, de a fokozatosan belelendülő éllovas előbb egyenlített, majd állva hagyta ellenfelét, végül biztos, 6-1-es győzelmet aratott. Bár már három góllal is vezetett Homonnán a Liptovsky Mikulás, a vége szoros lett, az egyenlítésért küzdő újoncnak egy üres kapus gól adta meg a kegyelemdöfést. A végeredmény 4-2 lett. A nap rangadóján a Presov biztos, 4-1-es győzelmet ünnepelhetett a Detva ellen. A Senica vendége a Povazska Bystrica volt, a kiscsapat fél órán keresztül nagyon kellemetlen ellenfél volt. A 30. percig 2-2 volt az állás úgy, hogy előtte kétszer is a vendégek vezettek. Utána elfogyott a szufla, végül a Senica 6-2-re nyert. Az alsóházi rangadón a Topolcany büntetőkkel nyert 3-2-re Nagyszombatban.

A bajnokságot a Bardejov vezeti kényelmes előnnyel, a Liptovsky Mikulás követi. A Presov Detva feletti győzelme a két csapat helycseréjét eredményezte a harmadik-negyedik helyen. Az Érsekújvár az 5., de a Michalovce vereségével egy kis lélegzethez jutott.