Seguin-tripla a Bruinsnak

Egykori játékosa végzett a Bostonnal, aki ráadásul mérföldkőhöz érkezett. Nagyon pontos volt a Rangers, süllyedőben a Sharks, Kelly és McDavid súlyosan megsérült.

A Stars a Toronto elleni kisiklást Bostonban korrigálta, ahol Tyler Seguin vezetésével győzött. A center pályafutása hetedik mesterhármasával és karrierje 300. pontjával szomorította egykori csapatát. A Dallas az első harmad után egygólos mínuszban volt, de Seguin vezetésével négy fórból hármat kihasznált, ami döntőnek bizonyult a mérkőzés végeredményét tekintve. A Boston a vereség mellett Chris Kelly elvesztése miatt is bánkódhat, akinek a térdszalagja szakadt el, így ebben a szezonban már biztosan nem léphet jégre.

seguin

Először találkozott egymással a Rangers és a Capitals a tavalyi playoff hetedik meccse óta. Akárcsak májusban, most is a Rangers bizonyult jobbnak, 1-1 után állva hagyta ellenfelét és zsinórban négy gólt ütve eldöntötte a mérkőzést. A New York remekül használta ki a lehetőségeit, 24%-os hatékonysággal lőtt kapura, sőt a második harmadban hibátlan volt, két kaput eltaláló lövésből két gólt szerzett.

Nagyon sokba került az Edmontonnak a Philly elleni győzelem. Az Oilers a záró etapot 3-0-ra megnyerte ugyan és ezzel a mérkőzést 4-2-re, ám elvesztette Connor McDavidet. Az idei draft legelső választottja, akit kedden szavaztak meg október hónap legjobbjának, egy ütközés után a palánknak esett és az első jelentések szerint kulcscsonttörést szenvedett. McDavidről ma vagy holnap adnak ki bővebb információt, de akár 2-3 hónapos kihagyás is várhat rá.

Három nyeretlen mérkőzés után tudta ismét begyűjteni a pontokat az Islanders, a Szigetlakók hazai jégen verték a szomszéd New Jerseyt egy késői góllal. Alig több mint kettő perccel a befejezés előtt, 1-1-es állásnál, Casey Cizikas találata döntött a tiszta feketében játszó brooklyni gárda javára.

2-1-es végeredmény született Montrealban is, ahol hosszabbítás végén a Senators ünnepelhetett. Az Ottawa idén ötödik alkalommal túlórázott, de eddig minden alkalommal szétlövéssel ért véget a mérkőzése. Most először azonban nem, Kyle Turris a 34. másodpercben borította sötétségbe a Bell Centert.

A nap harmadik 2-1-es eredménye az autóvárosban született, ahol a Red Wings 2-1-re verte a Tampat. 1-1-es második harmad után, a győztes gólt Dylan Larkin ütötte a harmadik játékrész hatodik percének a végén.

Jhonas Enroth vezetésével győzött a Los Angeles a Blues otthonában, a svéd hálóőr 24 védéssel pályafutása hatodik hibátlan meccsét hozta le. Enroth mellett Jeff Carter és Tanner Pearson villogott, mindkét játékos egy-egy góllal és gólpasszal járult hozzá a sikerhez.

Két nagyon rossz formában lévő együttes találkozott Denverben, ahol az Avs fogadta a Flamest. A csatából végül a Colorado jött ki győztesen, amely a hajrában nyújtott remek játékának köszönhetően tartotta otthon a pontokat. A Flames a harmadik harmad elejére ledolgozta ugyan kétgólos hátrányát, ám az Avalanche nagyon megnyomta a végét és négy perc alatt szerzett három góllal eldöntötte a két pont sorsát. A Calgary az utolsó hat meccséből az ötödiket vesztette el, a Colorado ezzel a győzelemmel is csak másodszor győzött az utolsó nyolc meccsén.

A Columbus győzni tudott a San Jose otthonában, ami azt jelenti, hogy a Sharks az utolsó nyolc meccséből a hatodikat bukta el és a mérlege visszacsúszott 50%-ra. A Jackets 2-2 után a második harmad utolsó előtti percében döntötte el a meccset, amikor 29 másodperc alatt kétszer vette be a vendéglátója kapuját. A Jacketsben négy játékos is két pontot szerzett, ám a meccs legjobbja Szergej Bobrovszkij lett, aki összesen 41 lövést hárított.