Zuccarello és Weise is triplázott

Előbbi a Rangerst, utóbbi a Canadienst segítette győzelemhez. 3-1 volt a nap eredménye. Lejtőn a Detroit és a Calgary.

A Rangers első sora 9 ponttal, Henrik Lundqvist 24 védéssel járult hozzá a Rangers sikeréhez a Toronto ellen. A Gardenben rendezett meccsen Nash és Brassard három-három gólpasszt adott, míg Zuccarello pályafutása első és Norvégia második mesterhármasát jegyezte.

A Montreal tempóját harminc percig és 2-2-ig bírta a Calgary hazai jégen, a mérkőzés második felére már csak a vendégek voltak a jégen, akik meg sem álltak féltucatig. A hat találatból Dale Weise hármat vállalt magára, akinek ez volt pályafutása első mesterhármasa. A Canadiens két elvesztett mecs után győzött újra, míg a Flames továbbra is nagy gödörben van, hiszen az utolsó kilenc meccséből a nyolcadikat bukta el.

zuccarello

A Buffalo minden harmadban szerzett egy gólt, ez pedig elég volt ahhoz, hogy a Sabres legyőzze a Flyerst. Ryan O’Reilly egy góllal és két gólpasszal mindhárom találatból kivette a részét, a kapuban pedig Linus Ullmark 27 védéssel pályafutása első sikerét szerezte.

Szoros meccsen győzte le a Capitals a Blue Jackets csapatát a fővárosban. A Washington egy-egy gólt szerzett a második és a harmadik harmad derekán, amire a vendégek csak a mérkőzés hajrájában tudtak felelni. A meccs legjobbja a Caps kapusa Braden Holtby lett, aki 29 lövést fogott.

A Carolina hazai jégen győzte le a Coloradót és ezzel egymás után harmadszor győzött. A vendégek vezető góljára bő tíz perc alatt hárommal válaszoltak a hazaiak, amivel el is döntötték a találkozót. Az Avs a befejezés előtt fél perccel szerzett góllal már csak keretbe tudta fogni a mérkőzést.

Tovább zuhant a szárnyas kerék, a Detroit az utolsó hét meccséből a hatodikat vesztette el. A Red Wings hajnalban az Ottawa ellen bukott el, amelynek legjobbja Bobby Ryan és a hamburgeres Andrew Hammond voltak. A jobbszélső egy-egy gólt és gólpasszt jegyzett, míg a kapus 29 védéssel jelentkezett.

A játéknap negyedik és egyben utolsó 3-1-es győzelmét a Boston szerezte, amely a Florida otthonából hozta el a pontokat. A Maciknál Brad Marchand duplázott, David Krejci pedig karrierje 300. gólpasszát szerezte, amivel kilenc meccsesre nyújtotta a pontszerző sorozatát. A Boston a gyenge rajt után egyre jobban magára talál, az utolsó hat meccséből ötöt megnyert.

Fordulatos és izgalmas meccset játszottak Minnesotában, ahol már a 18. másodpercben beindult a gólgyártás. A Wild korai góljára kettővel felelt a Chicago, de előnnyel mégis a hazaiak mehettek pihenni, hiszen ők is kettővel válaszoltak. A második harmad ismét hazai góllal indult, majd a bajnok percei jöttek, hiszen két újabb találattal 4-4-re módosították az eredményt. A záró etap ismét gyors góllal indult, Nino Niederreiter már a 32. másodpercben betalált, ám az előző két játékrésszel ellentétben ezt már nem követték gólok, így a Wild 5-4-re győzött.

A Canucks korán eldöntötte az Arizona elleni mérkőzést, az első harmad feléig háromszor vette vendéglátója kapuját. A Coyotes a második harmad felére visszajött egy gólra, de Daniel Sedin egy perc alatt gondoskodott arról, hogy a Vancouver előnye ismét megnyugtató legyen. A Coyotes mindent megtett az utolsó harmadban a hátrány ledolgozásáért, de a harmadik gólja túl későn jött, ami csak szorossá tudta tenni a vereséget.