NHL-es egyéni, klub- és ligarekordok, 3. hét

Az NHL 3. hete számokban.

Október 19.

Rangers?Sharks 4-0
Antti Raanta a negyedik kapus, aki shutouttal debütált a Rangers csapatában. Korábban ez a bravúr a Hal Winkler (Maroons, 1926. 11. 16), John Roach (1928. 11. 15, Red Wings ) Marcel Paille (1957. 11. 2, Bruins) hármasnak jött össze.

Október 20.

Blue Jackets?Sharks 0-4
A Columbus hét zakóval kezdte a szezont, ilyen 18 éve nem fordult elő az NHL-ben. Az 1997/98-as Chicagónak az a Craig Hartsburg volt az edzője, aki most a Columbus másodedzője.
Sosem fordult még elő olyan az NHL-ben, hogy egy csapat hét zakóval indítsa a szezont és minden veresége minimum kétgólos legyen. Hat kétgólos kudarc jött össze a Chicagónak (1967/68), a Minnesotának (1977/78) és a Washingtonnak (1993/94).

Flames?Capitals 2-6
Ovecskin 764. mérkőzésén megszerezte a 900. pontját. Az aktív játékosok között csak Jaromír Jágr volt gyorsabb, akinek 681 mérkőzésre volt szüksége a 900 egységhez.
Ovecskin 900 pontjából 479 volt gól, ezzel az orosz játékosok listáján a második Szergej Fjodorov mögött, aki 483-ig jutott. A pontok tekintetében negyedik a már említett Szergej Fjodorov (1179), Alekszandr Mogilnij (1032), Alekszej Kovaljov (1,029) hármas mögött.
Ovecskin a 479 góljával a legeredményesebb játékos az NHL-ben a 2001/02-es szezon óta, pedig csak 2005-ben játszotta az első mérkőzését.

ovecskin 900

Predators?Lightning 5-4
A két gólt szerző James Neal mindössze a negyedik Nashville-játékos, aki két egymást követő mérkőzésen duplázni tudott. Korábban ez a Scott Walker, Gyenyisz Arhipov, J.P. Dumont triónak jött össze.

Flyers?Stars 1-2
Jamie Benn a Dallas első hat meccsén egyaránt szerzett pontot. A Minnesota/Dallas-franchise mezében utoljára Brian Bellows volt képes hasonlóra, mégpedig az 1989/90-es évad kezdetén, amikor az első hét mérkőzésen szerzett pontot.

Canadiens?Blues 3-0
13 éve nem nyert zsinórban hét meccset a Montreal, azonban 2002 tavaszán volt olyan találkozó, amely a hosszabbításban dőlt el. Olyan 7-es nyerő szériát, amely rendes játékidőre vonatkozik, 23 éve nem épített a Habs. 1992. október 24. és november 11. között zsinórban nyolcszor győzött a Montreal kivétel nélkül az alapjátékidőben.Hetes nyerőszériával többen indították már az NHL-szezont, de mindössze öt olyan csapat volt, amely a hét sikert a hatvan perc alatt érte el: a Buffalo Sabres (1975/76), a Quebec Nordiques (1985/86), a New Jersey Devils (1993/94), Toronto Maple Leafs (1993/94) és a Pittsburgh Penguins (1994/95).

Devils?Coyotes 3-2
Shane Doan, az Arizona kapitánya 1400. mérkőzését játszotta és ezzel az NHL történetének 34. játékosa, aki elérte ezt a határt. Doan az 1400 mérkőzés mindegyikét a Winnipeg/Arizona franchise mezében játszotta. A 34 játékosból mindössze heten mondhatják el magukról, hogy több meccset játszottak le egy csapatban, a detroiti Gordie Howe (1687), Nicklas Lidström (1564) Alex Delvecchio (1549), Steve Yzerman (1514) négyes, a bostoni Ray Bourque (1518), John Bucyk (1436) kettős és a minnesotai Mike Modano (1459).

doan

Penguins – Panthers 3-2
A Florida kapusa, Roberto Luongo 869. meccsét játszotta, ezzel az örökranglistán megelőzte Grant Fuhrt és fellépett a kilencedik helyre. A nyolcadik John Vanbiesbrouck 882 meccsen lépett jégre.

Október 21.

Bruins?Flyers 4-5
Patrice Bergeron a 347. gólpasszát szerezte a Boston színeiben, ezzel megelőzte a tizedik helyen álló Milt Schmidt, Bill Cowley párost. A center még ebben a szezonban felléphet a nyolcadik helyre, ehhez csak az Adam Oates (357), Ken Hodge (385) duót kell megelőznie.

Avalanche?Hurricanes 0-1
A Carolina utoljára még Hartford néven győzött Denverben 1996. február 16-án 3-2 arányban.
Története során eddig egyszer nyert hosszabbításban 1-0-ra a Carolina, 2001. november 4-én a Phoenix ellen.
A Carolina/Hartford több mint 23 éve nem tudta lenullázni a Quebec/Colorado csapatát. 1992. február 22-én Peter Sidorkiewicz vezetésével győzött 4-0-ra a Hartford a Quebec ellen.

Sabres?Maple Leafs 2-1
A Buffalo az utolsó 18 Toronto elleni meccséből egy-egy döntetlen és vereség mellett 16-ot megnyert.

Október 22.

Senators?Devils 4-5
Jaromír Jágr lett a liga történetének a legidősebb játékosa, aki a szezon első hét meccse után minimum öt góllal áll. Az eddigi rekorder a pittsburghi Ken Schinkel volt, aki 39 évesen 1972-ben indított hasonlóan.
Jágr 588. emberelőnyös pontját szerezte, ezzel feljött az örökranglista harmadik helyére Selanne mellé. A listán az első Sakic 631 ponttal, a második Lidström 590 egységgel.
Cory Schneider 100. NHL-győzelmét szerezte.
Chris Neil, az Ottawa játékosa Gordie Howe-triplával ünnepelte 900. mérkőzését. Neil a lejátszott meccsek tekintetében második a csapatban Chris Phillips (1179) és Daniel Alfredsson (1178) mögött.

Penguins?Stars 1-4
A Tampa Bay, Florida, Philadelphia és Pittsburgh legyőzésével 14 éve után zárt újra négymeccses idegenbeli túrát 100%-os mutatóval a Dallas. 2001-ben a Minnesota, a Calgary, az Edmonton és a Vancouver volt a Stars áldozata.
Antti Niemi vezetésével a Dallas idén oda-vissza verte a Pittsburgh csapatát. Az elmúlt 20 évben csak két kapus volt erre képes a Stars mezében, Ed Belfour (2000/01) és Kari Lehtonen (2014/15).

Canucks?Capitals 2-3
1998. március 28-án nyert utoljára a Washington a Vancouver otthonában a rendes játékidőben, akárcsak most, akkor is 3-2 arányban.

Predators?Ducks 5-1
Az Anaheim legyőzésével története során másodszor nyerte meg első öt hazai meccsét a Nashville. Ezt megelőzően a 2005/06-os szezont indította öt hazai sikerrel a Preds.

Rangers?Coyotes 4-1
Az Arizona nem győzni jár a Gardenbe, az elmúlt 23 évben csak kétszer győzött a Rangers vendégeként. Most egymás után hetedik vereségét könyvelhette el, utolsó győzelmét 2007. december 16-án szerezte, amikor 5-1-re győzött.
A Rangers szélsője, Rick Nash 700. pontját szerezte a mérkőzésen.
Martin Hanzal 500. meccsét játszotta az Arizona/Phoenix mezében, ő a csapat történetében a hatodik, aki eljutott eddig a mérföldkőig.

Sharks?Kings 1-4
A Los Angeles edzője, Darryl Sutter 550. győzelmét győzelmét ünnepelhette, amivel az örökranglistán megelőzte a 14. helyen álló Carl Crawfordot.

Október 23.

Sabres?Canadiens 2-7
A Montreal a szezon első nyolc meccsét kivétel nélkül a rendes játékidőben nyerte meg. Hasonlóan parádés rajtra csak a Buffalo volt képes az 1975-ös évad kezdetén.
A Montreal az előző évet is beleszámítva egymás után 11. alapszakasz mérkőzését nyerte meg. Ilyen sorozatot a Montreal 1982 januárjában és februárjában csinált utoljára.
A Montreal története során először nyerte meg a szezon első öt idegenbeli mérkőzését. Sheldon Souray után Andrej Markov a Montreal történetének második hátvédje, aki egy idegenbeli meccsen legalább öt pontot termelt. Az orosz bekk még így is elmarad Souray rekordjától, aki 2004. január 10-én hat (1+5) ponttal zárt a Pittsburghben megnyert 8-0-s meccsen.
Markov 500. pontját szerezte a Montreal mezében, korábban csak két hátvéd jutott ilyen magasságba piros-fehér-kék mezben, Larry Robinson (883) és Guy Lapointe (572).

Jets?Lightning 3-4
Blake Wheeler, a Winnipeg csatára a szezon első hét meccsén szerzett pontot, ezzel beállította Donald Audette rekordját, aki a 2000/01-es szezon első hét meccsén volt pontszerző, még az Atlanta játékosaként.
Steven Stamkos, a Tampa kapitánya 500. mérkőzését játszotta a csapatban, ezzel az ötödik helyen áll az örökranglistán.

Kings?Hurricanes 3-0
Jonathan Quick karrierje 38. shutoutját szerezte, ezzel az aktív kapusok rangsorában a negyedik helyen áll Roberto Luongo (68), Henrik Lundqvist (55) és Marc-André Fleury (39) mögött.
Quick az amerikai kapusok ranglistáján 38 shutouttal fellépett a megosztott harmadik helyre Tom Barrasso mellé. Még idén az élre állhat, hiszen a listát John Vanbiesbrouck és Frank Brimsek vezeti egyaránt 40 hibátlan mérkőzéssel.

Islanders?Bruins 3-5
Zdeno Chára, a Boston kapitánya 1200. meccsét játszotta az NHL-ben, ez a második legtöbb a szlovák játékosok rangsorában Stan Mikita(1394) mögött. Chára az aktív játékosok listáján a hetedik, az örökranglistán a 104. helyen áll.

chara

Október 24.

Canadiens?Leafs 5-3
A Montreal kilenc győzelemmel története legjobb szezonkezdetét produkálta. Ráadásul minden győzelmet a rendes játékidőben szerzett, ami új NHL-rekord.
Carey Price a szezon első hét meccsét megnyerte, montreali kapus 43 éve nem kezdte ilyen jól a szezont. Az 1972/73-as szezonban Wayne Thomas kezdett hét sikerrel. A franchise-rekord nyolc meccs, amit Charlie Hodge állított fel az 1960/61-es szezon kezdetén.

Sabres?Devils 3-4
Mike Cammalleri a negyedik játékos a New Jersey történetében, aki két egymást követő idegenbeli meccsen három pontot termelt. Korábban ez a Tom Kurvers, Scott Stevens, Scott Niedermayer hármasnak sikerült.

Blackhawks?Lightning 1-0
Jonathan Toews a ráadás 17. másodpercében döntötte el a mérkőzést. A hosszabbítás 1983-as bevezetése óta csak két chicagoi játékos volt gyorsabb a Hawks jelenlegi kapitányánál, Steve Larmer és Mark Bell, előbbi a 8. utóbbi a 15. másodpercben döntött.
Toews a negyedik gólját ütötte a hirtelen halálban, ezzel a csapat örökranglistáján a harmadik Marián Hossa társaságában. A listát Patrick Sharp vezeti nyolc találattal Brent Seabrook előtt, aki hat gólig jutott.

Sharks?Hurricanes 5-2
A San Jose közel tíz év, 2005. december 10-e után tudta ismét legyőzni a Carolinát hazai pályán.

Senators?Coyotes 1-4
Antoine Vermette nem lépett jégre az Arizonában, ezzel megszakadt 482 meccset felölelő sorozata. Ez a második leghosszabb sorozat volt a ligában, az első helyen továbbra is Andrew Cogliano áll 629 mérkőzéssel, míg a harmadik helyre Keith Yandle esett vissza 478 találkozóval.

Avalanche?Blue Jackets 3-4
A Colorado csatára, Jarome Iginla két pontot szerzett a mérkőzésen, ezzel már 1231. pontját szerezte, amivel megelőzte az örökranglista 39. helyén álló Norm Ullmant, aki 1229-ig jutott.

Canucks?Red Wings 2-3
Trevor Linden után Henrik Sedin a második vancouveri játékos, aki 1100 meccset játszott a csapat színeiben. Linden rekordja 1140 mérkőzés.

Október 25.

Jets?Wild 5-4
Jason Zucker, a Minnesota csatára már a 10. másodpercben betalált, ezzel a csapat történetének leggyorsabb gólját szerezte, megdöntve Justin Fontaine 12 másodperces csúcsát. A korábbi rekord 2013. október 12-én született, amikor a Minnesota 5-1-re verte a Dallast.
Blake Wheeler a Jets/Trashers-franchise első játékosa, aki csapata első nyolc meccsén szerzett pontot.

VB 12:30 HUNROM VÉGE
VB 16:00 JPNKOR INFO
VB 19:30 SLOITA INFO