A lengyelek hazai pályán jutottak tovább

Megszerezte első győzelmét a Galati, a Tychy óriási hajrával fordított a Coventry ellen a Kontinentális Kupa C csoportjában, ezzel a lengyel ligának is segített.

A C csoport első meccsén a jobb sorsra érdemes Partizan Beograd és a Dunarea Galati csapott össze. A belgrádiak ezúttal voltak legközelebb ellenfelükhöz, de a kísérleteik minősége meg sem közelítette a galaciakét. A romániai csapat 10-1-re nyert, a meccs elsősorban Lőrincz Levente jutalomjátéka volt, egymaga négy gót szerzett sortársai segítségével.

A másik meccsen a Coventry Blaze és a Tychy a továbbjutásról döntött egy rendkívül magas hőfokú, rengeteg büntetéssel tarkított meccsen. Mint ismeretes, a lengyelek erőteljesen lobbiznak egy CHL-szabadkártyáért, amely jelentősen felértékelné bajnokságukat is. Az első lépést a szövetség megtette, és a krakkó VB alatt feltételes ígéretet kapott a szabadkártyára. Az egyik kimondott feltétel az volt, hogy a lengyel bajnok legyen versenyképes a Kontinentális Kupában. Ehhez képest szakítottak a korábbi lengyel hagyományokkal és mindössze négy cseh és egy orosz játékossal kiegészülve neveztek a sorozatra, ahová például a brit Coventry tucatnyi légióssal, köztük a lengyel csapatokat és játékosokat kiválóan ismerő, egy éve a Sanokban vitézkedő, kanadai-lengyel kettős állampolgár Jordan Pietrusszal érkezett.

Valószínűleg Guinness rekordot érő jelenettel kezdődött a meccs, hiszen 00:00-nál a Coventry játékosa, Boris Valabik 10 perces fegyelmit kapott. Az ok is meglehetősen furcsa volt, nevezetesen, hogy a brit csapat játékosainak nem tetszett, hogy a lengyelek a kezdés előtt közönségüket köszöntve a brit térfélre korcsolyáztak. A meccsen a Tychy támadott jóval többet, a Coventry viszont sokáig sokkal jobban gazdálkodott a lehetőségeivel. A 3. percben emberelőnyből szerzett vezetést a Blaze, a 41. percben lett 2-0, pedig a középső 20 percben ráborította a pályát ellenfelére a Tychy. A 46. percben jött a lengyel szépítés, az 52. percben pedig az egyenlítés. A Coventry edzője időt kért, de a lengyelek lendületben maradtak, 5 és fél perccel a vége előtt már náluk volt az előny. Az utolsó másfél percben kapus nélkül próbálta meg döntetlenre menteni a meccset a Coventry, de nem járt sikerrel, a lengyelek 3-2-re győztek. A Tychy tehát elsőre megcselekedte, amit megkövetelt a haza, megnyerte a Kontinentális Kupa selejtezőcsoportját, és nyilván arra készül, hogy keményen beleálljon a harmadik csoportkör meccseibe is, hiszen ez jövőre akár CHL-helyet is érhet.

Cimkék: , , , , ,