Riga?Jesenice 4-1

Hibátlanul végzett a MOGO Riga a miskolci selejtezőcsoportban, három év után van ismét lett továbbjutó a második csoportkörből.

31 perc 19 másodperc játék után véglegesen eldőlt a Miskolc sorsa a Kontinentális Kupa B csoportjában. Ekkor a MOGO Riga meglőtte saját maga második gólját, innentől matematikailag sem létezett olyan eredmény, amely a Miskolcnak kedvezhetett volna. De már addig is történt egy és más a lett és a szlovén bajnok csatájában. Minden miskolci vágya vált valóra, amikor a 7. percben a Jesenice szerzett vezetést, hiszen ezzel a Miskolc számára kedvezően alakult az eredmény. Sajnos túl korán jött az egyenlítés, a 12. percben már 1-1 állt a táblán, ez azt is jelentette, hogy a hátralevő 48 percben már csak egyetlen jesenicei gól eshetett volna a miskolci remények életben maradásához. Ezek a remények szálltak el a 32. percben a már említett rigai gólnál. Innen a Jesenice és a Riga párbajává vált a továbbjutásért folytatott küzdelem. A képlet egyszerű volt, a Jesenice megy tovább, ha rendes játékidőben nyer, minden más eredmény az előnyben levő Rigának kedvez. A lett rutinrókák pedig tökéletesen oldották meg a feladatot, a 44. percben újabb gólt szereztek. A Jesenicének nem sikerült a gólszerzés, másfél perccel a vége előtt a lehetetlent is megpróbálta pedig Dejan Varl edző és lehívta kapusát, de ebből is a lettek szereztek újabb gólt, végül 4-1-re nyertek és hibátlan teljesítménnyel mentek tovább a következő fordulóba.