Magosi Bálint meglőtte első gólját a Ligue Magnusben

Sebők Balázs két asszisztot szerzett, Galló Vilmos nyolc percet játszott a svéd elitben, Erdély Csanádék idegenben nyertek, akárcsak a Feldkirch. Vas Mártonék kikaptak Asiagóban, Hári nélkül a Leksand, Vas János nélkül a Slavia szenvedett vereséget.

A finn első osztályban a KalPa a HIFK csapatát fogadta, amely az élvonalba tartozik. A meccs a klub ikonja, Sami Kapanen mezének visszavonultatásával kezdődött. Patrick Davis, a hazaiak amerikai légiósa 27 perc alatt két gólt szerzett, mindkétszer Sebők Balázs volt az előkészítő, második alkalommal ő szerzett korongot a támadóharmadban. Az 53. percben már 3-0-ra vezetett a KalPa, ettől azonban a vendégek felébredtek, egy percen belül szerzett két góllal hamar minimálisra csökkentették a különbséget. A 4-2-es végeredmény az utolsó percben, üres kapura elért találattal állt be.Sebők sorozatban második meccsén szerzett pontot, ezúttal ráadásul kettőt is, a KalPa sorozatban negyedik győzelmét aratta és feljött a 8. helyre a tabellán. A meccs góljai erre a linkre kattintva nézhetők meg.

A francia élvonalban a Briancon Strasbourgba látogatott. A hazaiak jól kezdték a bajnokságot, 5 forduló után dobogós helyen álltak. Onnan éppen a Briancon taszította le őket. Góltalan első harmadot követően a Briancon emberhátrányban szerzett vezetést a 25. percben. A kiegészülést követően érkezett Magosi Bálint és kettőre növelte a különbséget. A Strasbourg nem adta meg magát, a harmadik játékrész elejére ledolgozta hátrányát, de a Briancon nem adott sok esélyt a hazai reményeknek, egy percen belül visszavették a vezetést. Mivel több gól már nem született, 3-2-re nyert a Briancon. A magyar válogatott csatárának ez volt az első gólja a francia első osztályban, hat meccsen három pontot gyűjtött. A Briancon 10. helyen áll a bajnokságban.

Galló Vilmos újabb komoly mérkőzésen van túl, a svéd elitligában a Linköping az élvonalba tartozó Örebróhoz látogatott. Hiába domináltak egész meccsen a vendégek, a 26. percben már 2-0-ra vezettek a hazaiak, a Linköping még a meccs fele előtt egyre csökkentette a hátrányt, azonban ez nem tartott sokáig, egy perccel később ismét kettő volt közte. A meccset eldöntő gólt Libor Hudacek szerezte a 46. percben, míg a kapuban a tesó 28 lövésből 25-öt fogott. A vége 5-3 lett, Galló közel nyolc perc jégidőt kapott. A Linköping 4. helyen áll az SHL-ben.

Magosi Briancon

Vas Márton csapata, a Fassa Falcons 5-1-es vereséget szenvedett az Asiago otthonában. A hazaiak a meccs feléig négy gólt ütöttek a Fassának, el is döntve a mérkőzést. A második harmad második felében volt még egy gólváltás, a harmadik játékrész pedig lement gól nélkül. Vas Márton pontot nem szerzett, a Fassa hatodik a Serie A-ban.

Erdély Csanádék idegenben nyertek a USHL-ben. Az ellenfél a Cedar Rapids volt. Bár a Stampede az első harmadban kétgólos előnyre tett szert, a Rapids nem hagyta magát, negyedórával a vége előtt 3-2-re zárkózott. Egyenlíteni azonban már nem sikerült, sőt, az utolsó percben egy üreskapus góllal alakult ki a 2-4-es végeredmény. Erdély pontot nem szerzett, +1-gyel zárt, a Stampede negyedik helyen áll a nyugati konferenciában.

Fekete Dánielék a Kitzbühelhez látogattak az INL-ben. A hazaiak két előnyös góljára két egyenlő létszám mellett elért találattal válaszolt a Feldkirch, majd fordult a kocka, és a vendégek is bevertek két előnyt, közte egy kettőst. A harmadik harmadra 4-2-vel fordultak a csapatok és bár a hazaiak egy gólt még tudtak lőni, a Feldkirch 4-3-ra győzött. Fekete pontot nem szerzett, a Feldkirch fölényesen vezeti a tabellát.

Hári János nélkül 2-1-re kikapott a Leksands a svéd másodosztályban és továbbra is 12. a tabellán. A Slavia Praha Vas Jánost nélkülözte a legnagyobb rivális, Ceske Budejovice elleni rangadón, amely szintén nem sikerült, 4-2-re nyertek a vendégek. A Slavia visszacsúszott a harmadik helyre.