Lengyel?brit párharc a továbbjutásért

Körbeverés biztosan nem lesz Tychyben, a Kontinentális Kupa C csoportjában, hiszen két forduló után két csapat áll 6-6 ponttal, másik kettő pedig pont nélkül.

Országos egyes volt a Coventry Blaze?Partizan Beograd meccs előzetes esélye, ennek ellenére a 11. percben a szerbek érték el az első gólt a meccset valószínűleg túl könnyen vevő Coventry ellen. Előnyüket ráadásul majdnem 8 percig őrizni is tudták, a 19. percben egyenlített a brit bajnok, de a 20. percre már a vezetést is átvette. A második harmadban aztán ritmust váltottak a britek, 5 gólt szereztek, ahogy a harmadik 20 percben is. A végeredmény 12-1. A nap másik meccsén a lengyel bajnok Tychy és a román bajnok Galati csapott össze. A 4 cseh és 1 orosz légióssal felálló lengyelek nem hagytak sok esélyt az értékmérőnek is tekinthető összecsapáson, a 6. perc legelején már 3-0-ra vezettek, az első szünetben pedig már 4-0 volt az eredmény. A középső harmadot némi meglepetésre megnyerte a Galati, Lőrincz Levente és Robert Krajici volt eredményes a részükről. Az utolsó 20 percre leállt a Tychy, már ugyanannyi lövést engedett a galaciaknak, mint amennyit ők lőttek kapura. Viszont a gólokban ismét a javukra mutatkozott különbség, 3-szor találtak be Radu hálójába, a romániaiak részéről csak Szőcs Szabolcs volt eredményes. A végeredmény 8-3.

Vasárnap tehát a pont nélküliek összecsapásán a Galati megszerezheti története első Kontinentális Kupán aratott győzelmét, a hatpontosok csatája pedig a továbbjutó személyét hivatott eldönteni. A lengyeleket extrán motiválhatja, hogy a kilátásba helyezett CHL-helyük többek között a Kontinentális Kupa-szereplésük függvénye is lehet.

Cimkék: , , , , ,