Galló Vilmos első soros volt a svéd csúcsrangadón

Az SHL 11. fordulójában a listavezető fogadta a második helyezettet, a szakvezetés nem óvatoskodott, a magyar csatárt feltette az első sorba, és bár csapata kikapott, a játékos kiválóan helytállt. Szintén vesztettek Háriék és Seveláék.

Hári Jánosék nagy pofonba szaladtak bele hazai pályán a forduló előtt még mögöttük álló Almtuna ellen. A vendégek öt perc elteltével már vezettek, majd a 22. percben előnyből növelték a különbséget. Az igazi rémálom a meccs felénél kezdődött a mintegy négyezer hazai szurkoló számára, amikor bő négy perc alatt három találatot is szerzett az Almtuna, ráadásul mindegyiket egyenlő létszám mellett, úgy hogy a kapuscserét követően egy perc alatt felavatták az új próbálkozót is. A vége 5-0 lett, Hári csak az utolsó gólnál volt fent a pályán. A Leksand egy helyet visszaesett, jelenleg 11. helyen áll a tabellán.

Még nagyobb pofont kapott a Linköping, amely a listavezető Frölundához látogatott. Az első két harmadot egyaránt 3-0 arányban veszítették el Galló Vilmosék, a záró húsz percben így már egyik csapat sem erőltette a játékot, annak békés 1-1 lett a vége, vagyis 7-1-re nyert a Frölunda. Az igazán fontos számunkra, hogy Galló Vilmos még a legutóbbi alkalomhoz képest is növelni tudta jégidejét, közel 12 percet kapott a svéd elitliga egyik legnagyobb rangadóján. Galló maximálisan meg is hálálta a bizalmat, hiszen egyike volt annak a négy játékosnak, akik nem maradtak mínuszban a meccs végén. A játékos szimpatikus szerénységgel nyilatkozott blogunknak a meccs után. Mint elmondta, bár a jegyzőkönyvben valóban első sorosként szerepeltették, valójában a 4. sorban kezdte a meccset, viszont a harmadik harmadra ők lettek az első sorosok, akkor sokat jégen voltak: “Jó volt szerintem a meccsem, elég jól is ment a játék, de sajnos kikaptunk. Az edzőm mindenesetre megdicsért.” A Linköping harmadik helyen áll a táblázaton a Frölunda és a Brynas mögött.

Gallo Vilmos FROLIN

3-0-ról állt fel a Skalica a Zvolen otthonában, a hazai csapat félóra alatt lőtt egy hármast Seveláéknak. A Skalica azonban összekapta magát és 7 perc alatt egyenlített. A meccs hat perccel a rendes játékidő vége előtt dőlt el, amikor a zólyomiak negyedszer is betaláltak és ezt az előnyt már nem adták ki a kezükből, 4-3-ra nyertek. Sevela 30 lövést kapott és 86,7%-kal védett. A Skalica továbbra is utolsó a tabellán.