Háromgólos hátrányból győzött az Edmonton

A Tampa nyerte az állami rangadót, az Islanders kétszer kapott ki az NHL-előszezon pénteki napján.

Óriási hajrá után győzött az Oilers Winnipegben. A vendégek az 53. és az 57. perc között három gólt ütve kiharcolták a hosszabbítást, ahol Anton Slepyshev góljával a győzelmet is megszerezték. Az Edmonton ezzel a győzelemmel továbbra is hibátlan, negyedik meccsén a negyedik győzelmét szerezte.

Tíz gólt, fordulatos meccset és 6-4-es vendégsikert hozott a Toronto?Buffalo mérkőzés. A Leafs hiába vezetett kétszer is két góllal, a Sabres 4-4-nél utolérte az ellenfelét. A győztes találatot a három ponttal záró Mark Pysyk szerezte öt perccel a vége előtt emberelőnyből.

A Chicago az első harmadban öt perc alatt három gólt ütve alapozta meg a sikerét a Canadiens otthonában. A vége 5-1 lett amiből Kyle Baun egy duplával és egy gólpasszal vett ki a részét. A tavalyi legjobb kapus, Carey Price mindössze 86,7%-kal védett.

A Flyers hazai jégen fogadta az Islanderst, ahol egygólos hátrányban negyedóra alatt négy gólt ütve fordított és győzött. 4-1 után volt még egy gólváltás, a vége sima 5-2 lett. A Flyers 33 éves orosz újonca, Jevgenyij Medvegyev két gólpasszal zárt.

Az Islanders B csapata is elbukott, a fakó New Jerseyben szenvedett vereséget. Pedig a Szigetlakók kétszer is vezettek de a Devils 1-2 után három gólt ütve lerendezte a találkozót, és három vereség után az első sikerét szerezte az előszezonban.

A Bolts sima 4-1-es sikerrel abszolválta a Panthers elleni floridai rangadót, így első sikerét aratta a felkészülés során. A tavalyi szezon döntős csapatában Nyikita Kucserov kétszer talált be, Matthew Peca egy-egy gólt és gólpasszt szerzett.

A Canucks hiába vezetett már az ötödik percben a Calgary otthonában, az albertai gárda néggyel válaszolt és magabiztosan gyűjtötte be a pontokat. A Flamesben három játékos is góllal és gólpasszal zárta az estét.

Az Anaheim nyerte a kaliforniai rangadót a Los Angeles ellen 2-1-re. Mindhárom gól a második harmadban született, a győztes találatot a játékrész vége előtt hat másodperccel Patrick Maroon ütötte.

A San Jose négy emberelőnyéből kettőt kihasznált, könnyedén verte 3-1-re az Arizonát, amely három meccs után továbbra is nyeretlen az előszezonban. A találkozó végén volt három a három elleni játék, ami szintén a Sharks sikerét hozta, Ben Smith góljának köszönhetően.