Kikaptak a MOL ligások Romániában

Romániában továbbra sem a MOL ligás csapatok diktálják a tempót.

A román bajnokság arany- és ezüstérmese játszott a két romániai MOL Liga-csapat ellen, és a magyar-román közös ligában részt vevő klubok sajnos továbbra sem tudták bizonyítani, hogy jobbak lennének csak otthon játszó vetélytársaiknál. Pedig egyelőre még a megszokott terhelést kapják a játékosok, az évek óta megszokott kedd-péntek-vasárnap ritmusnál egyelőre nem erősebb a tempó.

A HSC Csíkszereda az örök rivális Steaua ellen játszott Karcfalván. Ruczuj a fárasztó magyarországi túra után pihenőt kapott, a tehetséges fiatal Ónodi Ottó helyettesítette. Nem kapott helyet a csapatban Mikeska hátvéd, aki eltiltását töltötte, valamint Raitums kapus, de játszott az ukrán Blagoj, így összesen négy légióssal álltak fel a kék-fehérek. Álomszerűen kezdődött a meccs a székelyeknek, hiszen a 4. percben 1-0, a 6. percben pedig már 2-0 volt a javukra, Moldován és Mihály Ede góljaival. Marius Marcus ugyan közelebb hozta a bakákat a 13. percben, de egy percre rá előbb a két Heffernan, majd Blagoj és Péter Róbert is emberhátrányos gólt szerzett, így 4-1-re mentek az első szünetben. Hogy utána mi történt a csapattal, az rejtély, annyi bizonyos, hogy előbb a 21. percben, majd a 40. percben szerzett gólt a Steaua, és a harmadik harmadban is kétszer mattolták Ónodit, így háromgólos hátrányból zsinórban szerzett 4 góllal fordítottak a steauások. Az előnyt már nem is adták ki a kezükből, hiába hívták le Ónodit a meccs vége felé. A végeredmény 5-4 a Steauának.

HSCSTE

Fotó: HSC

A másik párban a Brassó sem járt jobban a bajnoki címvédő Galati ellen. A Mihály Árpádot nélkülöző csapat kísértetiesen hasonló koreográfia alapján zajló meccsen veszített, mint a HSC. Az első harmad végére Fodor, Imecs és Bíró Gergő góljaival 3-0-s vezetést szerzett a Brassó, majd a második harmadtól már csak a Galati szerzett gólt, szám szerint 5-öt. A vége 5-3, a galaci gólokat javarészt székelyek szállították, Hildebrand, Pál Zoltán és a duplázó Nagy István személyében.

Szombaton ebben a két párban újabb meccs következik, és csatlakozik a Progym is, a gyergyóiak a Sportul Studentesc ellen kezdik a bajnokságot. Az már most látszik, hogy a Brassónak és a HSC-nek nagyon fel kell kötnie a gatyáját, ha a következő nyáron nem akarnak arról vitázni, hogy egyáltalán van-e értelme a MOL Ligában játszania egy romániai csapatnak vagy sem.