Kanada?Csehország 2-0

Az első nyolc perc kivételével végig Kanada alakította a mérkőzés menetét. Csehország nagyon összeszedetten és fegyelmezetten játszott, de ez is kevés volt Kanada legyőzéséhez.

Óriási várakozás előzte meg a házigazda világbajnoki elődöntőjét. Természetesen telt ház fogadta a csapatokat az O2 Arenában. A multicsarnok előtti téren hemzsegtek a jegyüzérek, az eredetileg 5000 koronába, azaz 57 ezer forintba kerülő jegyek többszörös áron cseréltek gazdát.

A csehekhez megérkezett Tomás Plekanec, a sorokat át is szervezte Vladimir Ruzicka. Az új center Jágr és Cervenka közé szállt be, míg az első sorban Sobotka, Klepis és Vorácek kezdett. A csapatból kimaradt Hertl és Smolenák. A másik oldalon McLellan Schennt hagyta ki ezúttal.

Nagyon jól álltak bele a csehek a meccsbe, az első öt percben komoly fölényt alakítottak ki, többször gólt lőhettek volna. A másik oldalon egy eladott korongból kis híján vezetést szerzett Kanada, de Hall a felső lécet találta el. A csehek előtt az első ziccer Smith butaságát követte, de a cseh csatár a teljesen üresen maradt kanadai kapu mellé lőtt. A 9. perc egy védekezésbeli helyezkedési hibát jól használt ki Crosby, óriási passz adott Eberle-nek, aki a kapura tört egyedül, a csel után Hallnak tette vissza, üres kapura szerzett vezetést Kanada. Ez percekre megfogta a hazaiakat, de elsősorban a friss erő, Plekanec vezetésével újra rohamra indultak. Hátul azonban egyre több gondjuk akadt a látványosan gyors és kreatív vendégcsatárokkal. Nagyon feszült, erős mérkőzést hozott ez a meccs, de ez várható is volt. A forgatókönyv nem alakult jól a csehek számára, 1-0 után megnyugodtak a kanadaiak, játszották azt, amit a legjobban tudnak, erősen támadtak, sokat tartották bent a korongot és a forgatások után rendre nagy helyzetbe kerültek. Persze a csehek is igyekeztek, egyenlíteni akartak, volt is lehetőségük, elsősorban Zatovic és Novotny helyzeténél. A másik kapunál Pavelec zseniálisan védett ebben a harmadban, 18 lövést fogott, ennek jó része nagyon komoly helyzet volt, és egy világra szóló bravúrt is bemutatott. Tartotta csapatát és társai is sokat dolgoztak, így sikerült megúszni a nyomást újabb kapott gól nélkül, de építkezni a harmad második felében alig tudtak. A meccs azonban nyitott volt húsz perc után.

Látványosan lassú játékkal indította Csehország a második húsz percet, a kanadaiak végig domináltak. Rengeteg óriási helyzetet alakítottak ki Hallék, emberelőnyben pedig folyamatosan ziccereket dolgoztak ki. Crosby egy alkalommal két méterről lőtt az üres kapu mellé, majd egy újabb vendég kapuvassal zárult ez a fór. A csehek továbbra sem tudtak reagálni erre a helyzetre, a támadásaik elmaradtak. A nagy helyzetek és sok látványos Pavelec-védés után egy kisebb lehetőségből született meg a második kanadai gól, a 30. percben Spezza lövése átment Pavelecen, 2-0-ra módosult az eredmény, de erről korántsem a cseh kapus tehetett, a nagy számok törvénye alapján ennek a lövésnek már muszáj volt a kapuban kikötnie. Fájdalmasan gyenge cseh előnyjátékot láthattunk a harmad második felében, valamirevaló lövés nélkül, Kanada aktívan és jól védekezett. Smithnek kevés dolga akadt, de azt a keveset nagyon magabiztosan oldotta meg. A 39. percben megcsillant Csehország előtt a szépítés lehetősége, de a gólt a játékvezető kisles címén érvénytelenítette, a szabályokat betartva. Bár több ilyen gólt is megadtak ezen a vb-n is, de ha a kapu előtti kékhez ér egy támadó korcsolyája, érvényteleníthető a találat. Jordan lövésénél Koukal ellen fújtak a játékvezetők kislest. 2-0 után kutyanehéz harmadik harmad várt a cseh játékosokra és szurkolókra.

A harmadik harmadra új taktikával lépett jégre Kanada. A kockázatmentes mérkőzésmenedzsmentet vetette be. Nagy teret engedett a cseheknek a támadóharmadban, de a kapu előtt jól zárt és fogta a lövőfolyosókat. Így annak ellenére, hogy gyakorlatilag hagyta végigtámadni a harmadot a hazaiak számára, nem kellett sok nagy helyzetet megúsznia, az idő pedig szaladt. A 2-0-s előny elégnek látszott, bár ezt egy cseh gól nyilván gyorsan módosította volna. Bár a hit végig megvolt a csehekben, a kellő tudás nem. Egy centivel, egy századmásodperccel gyorsabbak voltak a kanadaiak, és két jó csapat esetében ez dönt a jégkorongban. Nem sikerültek a csehek dolgai, pedig meglehettek volna az esélyek a gólszerzésre. Így azonban szépen csorgott le a meccs Kanada számára. Az 59. percben már nagyon kinyílt a hazai védelem, kontrából két kanadai vihette Pavelecre, de az akció eredménytelenül végződött. A kapuslehozatal sem segített, maradt a 2-0, így Kanada jutott a döntőbe.

A mérkőzés felében Kanada döntő fölényben játszott, döntőbe jutása maximálisan megszolgált. Csehország nem tudott élni a korlátozott számú lehetőségével, hatvan percen át csak egy vitatott gólt tudott lőni, amelyet a játékvezető érvénytelenített. Kanada kapott gól nélkül menetel a vb rájátszásában.