Egyesült Államok–Finnország 5-1

 

Az amerikaiak megérdemelten verték a nagyon gyenge emberelőnyös játékot nyújtó finneket.

Az első harmadot a finnek kezdték jobban, az amerikaiak fokozatosan vették fel a tempót és a játékrész közepére kiegyenlítetté vált a küzdelem. Finnország két emberelőnyt is kihagyott, ez megbosszulta magát, 23 másodperccel a harmad vége előtt Krug gyönyörű passzt adott Mosesnek, a KHL-gólkirály pedig beverte éles szögből a vas alá a korongot Rinne válla fölött (1-0).

A 26. percben Jokipakka góljával egyenlített Finnország, a fiatal csatár takarásból talált Hellebuyck kapujába (1-1). Hat perccel később újra vezetett az Egyesült Államok, Sexton lövését Rinne védte, de átcsúszott alatta a korong, az érkező Hendricks újra vezetéshez juttatta az amerikaiakat (2-1). Három percre rá kétgólosra nőtt az amerikai előny, felálltak 5 az 5 ellen, Sexton lövésénél Hendricks takarta a kilátást, Rinnének esélye sem volt (3-1).

A záró játékrészben a finnek hajtottak a felzárkózásért, hiába. A 47. percben Moses kék vonalas lövése átcsorgott Rinne hóna alatt, a gólvonalon pedig Bonino piszkálta be a korongot (4-1). öt és fél perccel a vége előtt Finnország emberelőnybe került, egy percre rá pedig Jalonen lehozta Rinnét és időt kért. A finnek teljesen kilátástalanul játszottak 6 a 4 ellen, várható volt, hogy az üres kapuba betalálnak az amerikaiak, ezt Hendricks meg is tette (5-1). A sokkal motiváltabb Egyesült Államok megérdemelten verte 5-1-re Finnországot.

Hivatalos honlap
Csapatok

Időpont Mérkőzés Eredmény/Televízió
2015. május 1., 16:15 Kanada–Lettország
2015. május 1., 16:15 USA–Finnország 5-1
2015. május 1., 20:15 Csehország–Svédország Sport 2 (élő)
2015. május 1., 20:15 Oroszország–Norvégia
2015. május 2., 12:15 Svájc–Ausztria Sport 1 (GER)
2015. május 2., 12:15 Szlovákia–Dánia
2015. május 2., 16:15 Franciaország–Németország Sport 1 (GER)
2015. május 2., 16:15 Fehéroroszország–Szlovénia
2015. május 2., 20:15 Lettország–Csehország Sport 1 (GER)
2015. május 2., 20:15 Norvégia–USA
2015. május 3., 12:15 Ausztria–Svédország
2015. május 3., 12:15 Oroszország–Szlovénia
2015. május 3., 16:15 Kanada–Németország Sport 1 (GER)
2015. május 3., 16:15 Fehéroroszország–Szlovákia
2015. május 3., 20:15 Franciaország–Svájc
2015. május 3., 20:15 Dánia–Finnorság
2015. május 4., 16:15 Lettország–Svédország
2015. május 4., 16:15 Oroszország–USA Sport 2 (élő)
2015. május 4., 20:15 Kanada–Csehország Sport 2 (élő)
2015. május 4., 20:15 Norvégia–Finnország
2015. május 5., 16:15 Svájc–Németország Sport 1 (GER)
2015. május 5., 16:15 Dánia–Fehéroroszország
2015. május 5., 20:15 Ausztria–Franciaország
2015. május 5., 20:15 Szlovákia–Szlovénia Sport 2 (élő)
2015. május 6., 16:15 Svájc–Lettország Sport 1 (GER)
2015. május 6., 16:15 Oroszország–Dánia Sport 2 (élő)
2015. május 6., 20:15 Svédország–Kanada Sport 2 (élő)
2015. május 6., 20:15 Szlovákia–Norvégia
2015. május 7., 16:15 Csehország–Franciaország Sport 1 (GER)
2015. május 7., 16:15 USA–Fehéroroszország Sport 2 (élő)
2015. május 7., 20:15 Svédország–Németország Sport 1 (GER)
2015. május 7., 20:15 Finnország–Szlovénia
2015. május 8., 16:15 Csehország–Ausztria Sport 1 (GER)
2015. május 8., 16:15 Szlovénia–Norvégia
2015. május 8., 20:15 Németország–Lettország Sport 1 (GER)
2015. május 8., 20:15 USA–Dánia Sport 2 (élő)
2015. május 9., 12:15 Franciaország–Kanada Sport 1 (élő)
2015. május 9., 12:15 Fehéroroszország–Oroszország Sport 1 (GER)
2015. május 9., 16:15 Ausztria–Lettország
2015. május 9., 16:15 Finnország–Szlovákia
2015. május 9., 20:15 Svédország–Svájc
2015. május 9., 20:15 Dánia–Norvégia
2015. május 10., 16:15 Németország–Csehország Sport 1 (GER)
2015. május 10., 16:15 Szlovénia–USA
2015. május 10., 20:15 Svájc–Kanada
2015. május 10., 20:15 Szlovákia–Oroszország Sport 2 (felv. 22:45)
2015. május 11., 16:15 Németország–Ausztria Sport 1 (GER)
2015. május 11., 16:15 Finnország–Fehéroroszország Sport 2 (élő)
2015. május 11., 20:15 Svédország–Franciaország Sport 2 (élő)
2015. május 11., 20:15 Szlovénia–Dánia
2015. május 12., 12:15 Kanada–Ausztria Sport 1 (GER)
2015. május 12., 12:15 Norvégia–Fehéroroszország
2015. május 12., 16:15 Lettország–Franciaország
2015. május 12., 16:15 USA–Szlovákia Sport 1 (GER)
2015. május 12., 20:15 Csehország–Svájc Sport 1 (GER)
2015. május 12., 20:15 Finnország–Oroszország Sport 2 (élő)
2015. május 14., 15:15 negyeddöntő
2015. május 14., 16:15 negyeddöntő Sport 2 (élő)
2015. május 14., 19:15 negyeddöntő Sport 2 (élő)
2015. május 14., 20:15 negyeddöntő
2015. május 16., 15:15 elődöntő Sport 2 (élő)
2015. május 16., 19:15 elődöntő Sport 1 (felv.)
2015. május 17., 16:15 bronzmérkőzés Sport 1 (élő)
2015. május 17., 20:45 döntő Sport 1 (élő)

További lehetséges közvetítések:

CT Sport (CZE)
Jednotka/Dvojka (SVK)
ORF Sport +
onhockey.tv
sportlemon.tv

A vb összes hivatalos tv-adója a világon

Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
január 15., hétfő
ROM 17:30 BRASTE 4-1VÉGE
EL 20:30 MACVC2 7-0VÉGE
    • M4 SPORT
január 16., kedd
ROM 17:00 GALSCC 1-7VÉGE
U20 17:00 MISPEF 3-2VÉGE
ROM 17:30 STEBRA 
január 17., szerda
U18 17:15 ETOUTE 4-3VÉGE
MK 18:30 MISFTC 5-1VÉGE
U18 18:40 VASKMH 0-3VÉGE
MK 20:15 MACUTE 4-5 HVÉGE
    • M4 SPORT
január 18., csütörtök
U20 14:15 OHCKMH 5-4 HVÉGE
U18 15:30 PEFGEP 15-2VÉGE
U20 17:40 VASSLL 5-0VÉGE
U20 17:45 ZNOMAC 4-6VÉGE
U20 18:45 UTEDHK 4-1VÉGE
január 19., péntek
KHL 17:30 AKBSBA 
    • SPORT 2
ROM 17:30 BRAGAL 
ROM 17:30 STESCC 
január 20., szombat
EWHL   SAVKMH 
U18 11:30 GEPZEG 
U18 13:40 KMHMIS 
KHL 15:00 SZKAMR 
    • SPORT 2
U18 16:15 KACAVS 
MK 17:15 MISUTE 
    • M4 SPORT
ROM 17:30 BRAGAL 
DEBL 17:45 MARGEP 
U18 18:15 UTEOKW 
ROM 18:30 SCCSST 
U18 19:10 VASETO 
EBEL 19:15 RBSAVS 
U18 20:00 ZNOMAC 
január 21., vasárnap
ROM 10:30 SSTSCC 
U18 13:30 KACMAC 
U18 14:20 MISOKW 
U18 14:30 RBSAVS 
U18 16:00 ETOVSV 
EBEL 17:30 DECAVS 
január 22., hétfő
EL 17:30 BRAVC2 
EL 20:00 TITFTC 
    • M4 SPORT
január 23., kedd
VIS 18:00 NITMIS 
    • SPORT 2
január 24., szerda
U18   AVSMAC 
EL 18:00 FTCTIT 
EL 18:00 SCCVC2 
U18 19:05 EHLKMH 
január 25., csütörtök
U18   MISKMH 
U18   UTEVAS 
U18   ZEGPEF 
U20   UTEOHC 
U20 17:40 VASG99 
január 26., péntek
ROM 17:30 PROSTE 
EL 18:00 FTCSCC 
EL 18:00 MACUTE 
EL 18:30 MISDAB 
Partnerünk