11 nap múlva kell csúcsformában lennünk

Két főszereplő és a két edző nyilatkozott a bécsi mérkőzés után.

A Jégkorongblog egy magyar gólszerzőt és a meccs legjobbját, a kapust kérdezte.

Hári János (csatár, Magyarország): Nagyon rosszul kezdtük a meccset, az új szisztémában mindenki a helyét kereste a jégen. Az utóbbi napok sok edzése persze benne volt a lábakban, de nem is most kell csúcsformában lennünk, hanem majd 11 nap múlva. 1-3-1-gyel kezdtünk, és mindenki nagyon kereste a helyét, emiatt mindig egy lépéssel emaradtunk az ellenfelünktől. Aztán a második harmadban visszaálltunk az 1-2-2-re, és onnan kezde javult a játékunk is. A mérkőzés második felében némileg elkötelezettebben jöttünk ki minden cserére, ez meg is látszott az eredményen. Nem túl sok igazán jó megoldásom volt a mérkőzésen, ezért is örülök a látványos gólnak, így legalább ez a jelent marad meg emlékként erről a meccsről.

Rajna Miklós (kapus, Magyarország): Nehezen indult nekünk a meccs, sokat dolgoztunk az elmúlt héten, talán ennek volt köszönhető a lassabb kezdés, esetleg annak, hogy a kupa óta nem játszottunk éles meccset. Úgy gondolom, ahogy a meccs haladt előre és telt az idő, egyre jobban harcoltunk és egyre jobban összeállt a játékunk is. Reméljük, ez a folyamat megmarad és folyamatosan tovább tudunk javulni, ahogy egyre többet készülünk együtt. Nehéz meccs volt, de mindenki hajtott végig  csapatként ez lehetett ennek a győzelemnek a kulcsa. Szerencsére a csapat küzdéssel vissza tudta hozni a kétgólos hátrányból is a meccset. Az elején többször hibáztunk, de ezért hívják csapatjátéknak a jégkorongot. Szeretném kiemelni, hogy Berta Ákos és Metcalfe Tyler elég jól mozgott hátul, főleg ahhoz képest, hogy életük első meccse volt a szerdai hátvédként.

AUTHUN

A két vezetőedző az icehockey.hu-nak nyilatkozott, és a két tréner véleménye mellett továbbiakat is találnak ide kattintva.

Dieter Kalt (megbízott edző, Ausztria): Nagyon elégedett voltam az első harmadunkkal, mindig lépéselőnyben voltunk, kiváló helyzeteket teremtettünk, miután a letámadásunkkal korongot szereztünk. Ugyanakkor többször is be kellett volna találnunk, mert aztán számíthattunk rá, hogy a magyar csapat feljavul, és így is lett, agresszívabb, koncentráltabb lett, mi viszont már nem voltunk ugyanolyan aktívak. A végén túlságosan nyílt lett a meccs, és a sok eladott korongunk a győzelmünkbe került. Heten is az első meccsüket játszották a felnőttek között, nyilván hibáztak még, de ez rendben van egyelőre.

Rich Chernomaz (szövetségi kapitány, Magyarország): Figyelembe kell venni, hogy ötnapi kemény munka áll mögöttünk, ezért is kezdhettünk lassan. Az első és a második harminc perc között az volt a különbség, hogy picit módosítottunk a taktikánkon, továbbá a srácok elkezdték használni a testi erejüket. Utána kiválóan védekeztünk, amikor szükség volt rá, Rajna is remekelt. Hári góljának a válogatásokban a helye, ilyet nem látni gyakran, de Bartalis passza is kiváló volt, és az egész helyzet a jó védekezésünkből táplálkozott. Berta és Metcalfe először játszott védőként, érthető, hogy keresték a helyüket, de a második harmadtól ők is hatékonyan játszottak.

Varga Arnold 1992 Fehérvár
Vas Márton 1980 Löwen Frankfurt (GER-2.)
Sikorcin Ladislav 1985 Fehérvár
Sofron István 1988 Krefeld Pinguine (GER)

2015. április 8., szerda, 18:00, Ausztria?Magyarország (Bécs) 2-4
2015. április 10., péntek, 19:00, Magyarország?Ausztria (Tüskecsarnok) Sport 2 (élő)
2015. április 12., vasárnap, 17:00, Magyarország?Szlovénia (Tüskecsarnok) Sport 1 (élő)

A bécsi mérkőzésre itt tudnak online jegyet vásárolni, 4 és 15 euró közötti áron. (Ugyanez Kanada ellen kétszer ennyi lesz, április 29-én.) A mérkőzést az ORF Sport+ élőben közvetíti 17:50-kor.

A Tüskecsarnok új helyszínként mutatkozik be a magyar válogatott történetében. A jegyeket 1990, 2990 és 3990 forintos áron értékesíti az IBUSZ. Az irodák mellett online is megvehetik a belépőket, ide kattintva.

Fontos információ:

“A világ leglelkesebb törzs-szurkolótábora dobokkal, zászlókkal és töretlen lelkesedéssel, állva biztatja a magyar válogatottat. Ezért számukra tartjuk fent az ?A?, ?B? és ?P? jelzésű szektorokat. Kérjük ezért, hogy aki szolidabb formában és ülve kívánja végigkísérni a mérkőzést, ne a fenti szektorokba váltsa meg jegyét! A vendégcsapatok szurkolóinak a ?J? jelzésű szektort javasoljuk.”

K-HOKI-FELK-003-15_VB felkeszules_600x422

Cimkék: , , , , ,

VB18 13:00 AUTHUN
VB18 13:00 HUNUKR