Kazahsztán kerete bővült, de újabb alapemberek estek ki

   

Világbajnoki ellenfelünk 37 játékossal készül.

A kazahok közül Bochenski és Upper sérülés miatti kihagyása már korábban kiderült, a napokban pedig eldőlt, Andrej Gavrilin és Jevgenyij Blohin is kihagyja a vb-t. Rajtuk kívül Vagyim Krasznoszlobodcev (Torpedo), Vitalij Kolesznyik (Lokomotiv és Alekszej Vaszilcsenko  (Traktor) nem volt tagja a vasárnap kihirdetett keretnek. A kérdéses játékosok közül Krasznoszlobodcev hétfő reggel megérkezett, Kolesznyik azonban továbbra is kivár, ugyanis 2016 nyaráig érvényes szerződése van a Lokomotivval, amit nem szeretne elbukni a légiósstátusza miatt. Kapusposzton jelentős frissülés következhet be, ugyanis az előző vb-n első számúként dolgozó Vitalij Jeremejev a bajnokság végén visszavonult. Nyikolaj Antropov egyelőre nincs a csapattal, később csatlakozik, de nekünk az a fontos, hogy a krakkói vb első két meccsén nem léphet jégre. A Barisz verőlegénye, Damir Riszpajev viszont meghívót kapott, mivel 10 kilót fogyott az elmúlt hónapokban. A Kazahsztánban született, de Oroszországban jégkorongozó kettős állampolgárságú Rugyenko visszahonosult, 33 évesen újonc lehet a vb-n a kiváló csatár.

Hétfőn egy házi mérkőzést játszottak a kazahok.

KAZKAZ

A tervek szerint Kazahsztán 3 kapussal és 24 mezőnyjátékossal utazik majd Olaszországba a vb-felkészülés utolsó szakaszában, a két meccs után elköszönnek 4 mezőnyjátékostól.

Kazahsztán bő kerete a krakkói világbajnokságra:

Kapusok: Pavel Poluektov, Dmitrij Malgin, Alekszej Ivanov (mindhárman Barisz, KHL), Andrej Jankov (Kazcink-Torpedo, VHL).

Hátvédek: Makszim Szemjonov, Vlagyimir Grebenscsikov, Alekszej Litvinyenko, Roman Szavcsenko, Artyemij Lakiza, Magyijar Ibrajbekov, Kevin Dallman (mind a heten Barisz, KHL), Leonyid Metalnyikov (Kazcink-Torpedo, VHL), Jevgenyij Fagyejev, Dmitrij Gromov (mindketten Szariarka, VHL), Alekszandr Lipin, Vjacseszlav Trjaszunov (mindketten Irtis), Danijar Kairov (Nomad).

Csatárok: Konsztantyin Romanov, Konsztantyin Rugyenko, Fjodor Poliscsuk, Roman Sztarcsenko, Talgat Zsajlauov, Konsztantyin Puskarjov, Mihail Rahmanov, Nyikika Mihajlisz, Damir Riszpajev (mind a kilencen Barisz, KHL), Andrej Szpiridonov, Arkagyij Sesztakov, (mindketten Kazcink-Torpedo, VHL), Jevgenyij Rimarjev, Mihail Pansin, Konsztantyin Szavenkov (mindhárman Szariarka, VHL), Makszim Hugyakov, Alekszej Voroncov (mindketten Irtis), Alekszej Anciferov, Julian Popovics, Nurszultan Belgibajev, Jevgenyij Korolinszkij (mind a négyen Nomad).

Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
szeptember 18., hétfő
U18 14:35 GEPSCC 0-0 VVÉGE
EL 20:00 MISVC2 7-1VÉGE
    • M4 SPORT
szeptember 19., kedd
ROM 17:30 PROSCC 2-7VÉGE
U18 18:40 KMHSCC 0-17VÉGE
U18 19:00 DHKVAS 5-1VÉGE
szeptember 21., csütörtök
U18 14:20 UTESCC 2-10VÉGE
U20 15:40 KMHZNO 2-6VÉGE
U18 16:00 PEFAVS 0-6VÉGE
U20 17:40 AVSETO 9-0VÉGE
U20 17:40 VASDHK 4-6VÉGE
U18 17:45 SZDKMH 2-8VÉGE
U18 18:00 ZEGMIS 2-3VÉGE
U20 18:30 UTEMAC 2-3VÉGE
szeptember 22., péntek
U18 15:40 RBSMAC 
U18 15:40 VSVETO 
U18 16:30 PEFSCC 
EL 17:50 VC2BRA 
EL 18:30 MISSCC 
EL 18:30 TITUTE 
EL 19:00 MACFTC 
U18 19:00 EHLMIS 
U18 19:00 ZASAVS 
szeptember 23., szombat
U18 12:40 VSVMAC 
U18 12:40 ZASETO 
KHL 13:00 BAADMO 
    • SPORT 2
U18 16:00 EHLAVS 
U18 16:00 KACVAS 
U18 16:00 RBSMIS 
ROM 17:30 GALSST 
U18 18:00 VICUTE 
U18 18:55 OHWKMH 
EBEL 19:15 HCIAVS 
szeptember 24., vasárnap
U20   DHKAVS 
U18 09:15 VSVAVS 
U18 09:15 ZASMIS 
ROM 10:30 GALSST 
U20 12:10 KMHVAS 
U18 12:30 EHLMAC 
U18 12:30 RBSETO 
U20 12:40 ZNOUTE 
U20 14:40 MACETO 
EL 17:00 DABVC2 
EL 17:30 TITMIS 
EBEL 18:00 HCBAVS 
EL 18:00 FTCBRA 
EL 18:30 UTESCC 
szeptember 25., hétfő
EL 18:00 DABSCC 
EL 20:00 MACBRA 
    • M4 SPORT
szeptember 27., szerda
MK   KMHVAS 
U20   ETOMIS 
U20   KMHPEF 
MK 18:00 UTEMAC 
MK 18:30 MISFTC 
MK 18:30 TITDAB 
szeptember 28., csütörtök
U18   AVSMAC 
U18   DHKSZD 
U18   ETOVAS 
U18   ZEGPEF 
szeptember 29., péntek
U20 15:40 VASRBS 
U20 17:10 MACVIC 
U20 18:00 UTEHCI 
U20 19:10 DHKEHL 
   H I R D E T É S
Partnerünk