14 honosított Horvátország vb-keretében

   

A divízió 1/B csoportos világbajnokságra készülő horvátok nevek alapján nagyon erős keretet állítottak össze.

Az IIHF döntése nyomán jelentősen könnyebbé vált a légiósok domesztikálása, ráadásul ezt a szabályt külön engedéllyel visszamenőlegesen is érvényesíteni lehet. Horvátország így néhány év alatt kinevelt 7 KHL- és 6 EBEL-játékost. A Dab.Docler menesztett edzője, Don MacLean szövetségi kapitány a hazai játékosokkal megkezdte a közös munkát.

A harmadosztály vb-jére Hollandiában kerül sor, április 13-i kezdettel.

Horvátország bő vb-kerete:

Kapusok: Mate Tomljenovic (Medvescak Zagreb), Andrej Vasiljevic (Hermes, FIN-3.), Vilim Rosandic (Banská Bystrica, SVK), Michael Ouzas* (Linz, EBEL), Mark Dekanich* (Medvescak Zagreb, KHL).

Hátvédek: Alan Letang, Borna Silovic (Medvescak Zagreb II), Sasa Martinovic* (Medvescak Zagreb, KHL), Marko Tadic (Mladost), Igor Jacmenjak, Bruno Kegalj, Roman Skrapec (KHL Zagreb), Ivan Sijan (Herlev, DEN), Andy Sertich* (Dornbirn, EBEL), Geoff Waugh* (Villach, EBEL), Kenny MacAulay* (Innsbruck, EBEL), Luka Markovic (csapat nélküli).

Csatárok: Marko Sakic, Luka Mikulic, Ivan Brencun, Luka Vukoja (Medvescak Zagreb II), Andrew Murray*, Michael Glumac*, Nathan Perkovich*, Dario Kostovic* (Medvescak Zagreb, KHL), Tadija Miric, Mario Novak, Marko Ljubic (KHL Mladost), Mislav Blagus, Ivan Jankovic, Matija Milicic, Luka Jarcov (KHL Zagreb), Dominik Kanaet (Detva, SVK-2.), Adam Naglich* (Vienna Capitals, EBEL), Ryan Kinasewich* (Dornbirn, EBEL), Joel Prpic* (Brantford Blast Senior, ACH).

A csillaggal jelölt játékosok klubelfoglaltság vagy egyéb ok miatt később csatlakoznak a válogatott kerethez.

Cimkék: ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
április 19., péntek
VB18 12:30 AUTGBR 3-2 HVÉGE
VB18 16:00 HUNITA 7-3VÉGE
VB18 19:30 JPNSLO 4-0VÉGE
április 20., szombat
VB18 12:30 ITAGBR 3-1VÉGE
VB18 16:00 SLOAUT 1-7VÉGE
VB18 19:30 HUNJPN 5-3VÉGE
VÁL 20:00 ITAHUN 1-6VÉGE
április 21., vasárnap
VÁL 15:00 GBRHUN 3-1VÉGE
április 22., hétfő
NU16 15:00 HUNCZE 1-7VÉGE
április 24., szerda
NU16 10:00 HUNRUS 
április 26., péntek
NU16 15:00 HUNFRA 
április 27., szombat
NU16 10:00 HUNJPN 
április 29., hétfő
VB 08:30 HUNKOR 
    • SPORT 1
VB 12:00 LTUBLR 
VB 15:30 SLOKAZ 
    • SPORT 1
április 30., kedd
VB 12:00 KORSLO 
VB 15:30 BLRHUN 
    • SPORT 1
Partnerünk