14 honosított Horvátország vb-keretében

   

A divízió 1/B csoportos világbajnokságra készülő horvátok nevek alapján nagyon erős keretet állítottak össze.

Az IIHF döntése nyomán jelentősen könnyebbé vált a légiósok domesztikálása, ráadásul ezt a szabályt külön engedéllyel visszamenőlegesen is érvényesíteni lehet. Horvátország így néhány év alatt kinevelt 7 KHL- és 6 EBEL-játékost. A Dab.Docler menesztett edzője, Don MacLean szövetségi kapitány a hazai játékosokkal megkezdte a közös munkát.

A harmadosztály vb-jére Hollandiában kerül sor, április 13-i kezdettel.

Horvátország bő vb-kerete:

Kapusok: Mate Tomljenovic (Medvescak Zagreb), Andrej Vasiljevic (Hermes, FIN-3.), Vilim Rosandic (Banská Bystrica, SVK), Michael Ouzas* (Linz, EBEL), Mark Dekanich* (Medvescak Zagreb, KHL).

Hátvédek: Alan Letang, Borna Silovic (Medvescak Zagreb II), Sasa Martinovic* (Medvescak Zagreb, KHL), Marko Tadic (Mladost), Igor Jacmenjak, Bruno Kegalj, Roman Skrapec (KHL Zagreb), Ivan Sijan (Herlev, DEN), Andy Sertich* (Dornbirn, EBEL), Geoff Waugh* (Villach, EBEL), Kenny MacAulay* (Innsbruck, EBEL), Luka Markovic (csapat nélküli).

Csatárok: Marko Sakic, Luka Mikulic, Ivan Brencun, Luka Vukoja (Medvescak Zagreb II), Andrew Murray*, Michael Glumac*, Nathan Perkovich*, Dario Kostovic* (Medvescak Zagreb, KHL), Tadija Miric, Mario Novak, Marko Ljubic (KHL Mladost), Mislav Blagus, Ivan Jankovic, Matija Milicic, Luka Jarcov (KHL Zagreb), Dominik Kanaet (Detva, SVK-2.), Adam Naglich* (Vienna Capitals, EBEL), Ryan Kinasewich* (Dornbirn, EBEL), Joel Prpic* (Brantford Blast Senior, ACH).

A csillaggal jelölt játékosok klubelfoglaltság vagy egyéb ok miatt később csatlakoznak a válogatott kerethez.

Cimkék: ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
december 6., kedd
EL 18:30 FTCGYE 2-3 HVÉGE
BL 19:00 LULJUK 
    • SPORT 2
december 7., szerda
U20 16:30 HUNJPN 3-4VÉGE
BL 17:30 MHKZUG 
    • SPORT 2
MK 18:40 BJADAB 4-3VÉGE
december 8., csütörtök
U20 17:00 HUNJPN 5-3VÉGE
MK 18:30 FTCUTE 2-2VÉGE
SHL 19:00 RBKVLH 
    • SPORT 2
december 9., péntek
EL 17:30 BRASCC 
EL 18:30 DABFTC 
EL 18:30 MISDEB 
EL 18:40 BJAUTE 
december 10., szombat
SHL 15:15 RBKSKE 
    • SPORT 2
AL 19:00 FTCSZG 
AL 21:00 ETODBF 
december 11., vasárnap
VB20 13:00 HUNDEN 
EL 17:30 SCCGYE 
ICEHL 17:30 AVSPUS 
EL 17:40 BJAMIS 
AL 18:00 WRMASP 
EL 18:00 UTEFTC 
EL 18:30 DEBDAB 
AL 20:00 LHLIKO 
december 12., hétfő
VB20 16:30 HUNKAZ 
Partnerünk
Archívum