14 honosított Horvátország vb-keretében

   

A divízió 1/B csoportos világbajnokságra készülő horvátok nevek alapján nagyon erős keretet állítottak össze.

Az IIHF döntése nyomán jelentősen könnyebbé vált a légiósok domesztikálása, ráadásul ezt a szabályt külön engedéllyel visszamenőlegesen is érvényesíteni lehet. Horvátország így néhány év alatt kinevelt 7 KHL- és 6 EBEL-játékost. A Dab.Docler menesztett edzője, Don MacLean szövetségi kapitány a hazai játékosokkal megkezdte a közös munkát.

A harmadosztály vb-jére Hollandiában kerül sor, április 13-i kezdettel.

Horvátország bő vb-kerete:

Kapusok: Mate Tomljenovic (Medvescak Zagreb), Andrej Vasiljevic (Hermes, FIN-3.), Vilim Rosandic (Banská Bystrica, SVK), Michael Ouzas* (Linz, EBEL), Mark Dekanich* (Medvescak Zagreb, KHL).

Hátvédek: Alan Letang, Borna Silovic (Medvescak Zagreb II), Sasa Martinovic* (Medvescak Zagreb, KHL), Marko Tadic (Mladost), Igor Jacmenjak, Bruno Kegalj, Roman Skrapec (KHL Zagreb), Ivan Sijan (Herlev, DEN), Andy Sertich* (Dornbirn, EBEL), Geoff Waugh* (Villach, EBEL), Kenny MacAulay* (Innsbruck, EBEL), Luka Markovic (csapat nélküli).

Csatárok: Marko Sakic, Luka Mikulic, Ivan Brencun, Luka Vukoja (Medvescak Zagreb II), Andrew Murray*, Michael Glumac*, Nathan Perkovich*, Dario Kostovic* (Medvescak Zagreb, KHL), Tadija Miric, Mario Novak, Marko Ljubic (KHL Mladost), Mislav Blagus, Ivan Jankovic, Matija Milicic, Luka Jarcov (KHL Zagreb), Dominik Kanaet (Detva, SVK-2.), Adam Naglich* (Vienna Capitals, EBEL), Ryan Kinasewich* (Dornbirn, EBEL), Joel Prpic* (Brantford Blast Senior, ACH).

A csillaggal jelölt játékosok klubelfoglaltság vagy egyéb ok miatt később csatlakoznak a válogatott kerethez.

Cimkék: ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
október 15., hétfő
EL 17:30 VASHKB 1-4VÉGE
    • M4 SPORT
EL 18:30 TITGYE 6-2VÉGE
október 16., kedd
U20 17:00 MACDAB 4-1VÉGE
EXL 19:00 MACPOP 3-2VÉGE
október 17., szerda
U20 15:50 PEFETO INFO
U18 18:30 VASUTE INFO
U18 18:40 DHKKMH INFO
U18 19:00 AVSFTC INFO
október 18., csütörtök
EXL 17:00 ZILMIS 
U18 18:20 OHAMIS 
KHL 18:30 SBAAMR 
    • SPORT 2
U18 19:00 DABETO 
U18 19:10 MACPEF 
október 19., péntek
U18 14:00 UTEOKW 
KK 16:00 MACCRZ 
EL 17:30 BRAVAS 
EL 17:30 GYETIT 
EL 18:00 DABVC2 
EL 18:00 UTEHKB 
EL 19:30 DEBSCC 
KK 20:00 JESRIT 
október 20., szombat
U18 12:05 DHKOHA 
U18 12:40 ZEGAVS 
KK 16:00 MACJES 
EBEL 17:00 AVSHCB 
    • DIGI SPORT 3
KK 20:00 RITCRZ 
október 21., vasárnap
KK 14:00 CRZJES 
U20 14:30 MACVAS 
EL 16:00 BRATIT 
EXL 17:00 KOSMIS 
EBEL 17:30 AVSRBS 
    • DIGI SPORT 2
EL 17:30 GYEVAS 
EL 17:50 VC2UTE 
KK 18:00 RITMAC 
EL 18:30 DEBFTC 
EL 18:40 HKBSCC 
Partnerünk