14 honosított Horvátország vb-keretében

   

A divízió 1/B csoportos világbajnokságra készülő horvátok nevek alapján nagyon erős keretet állítottak össze.

Az IIHF döntése nyomán jelentősen könnyebbé vált a légiósok domesztikálása, ráadásul ezt a szabályt külön engedéllyel visszamenőlegesen is érvényesíteni lehet. Horvátország így néhány év alatt kinevelt 7 KHL- és 6 EBEL-játékost. A Dab.Docler menesztett edzője, Don MacLean szövetségi kapitány a hazai játékosokkal megkezdte a közös munkát.

A harmadosztály vb-jére Hollandiában kerül sor, április 13-i kezdettel.

Horvátország bő vb-kerete:

Kapusok: Mate Tomljenovic (Medvescak Zagreb), Andrej Vasiljevic (Hermes, FIN-3.), Vilim Rosandic (Banská Bystrica, SVK), Michael Ouzas* (Linz, EBEL), Mark Dekanich* (Medvescak Zagreb, KHL).

Hátvédek: Alan Letang, Borna Silovic (Medvescak Zagreb II), Sasa Martinovic* (Medvescak Zagreb, KHL), Marko Tadic (Mladost), Igor Jacmenjak, Bruno Kegalj, Roman Skrapec (KHL Zagreb), Ivan Sijan (Herlev, DEN), Andy Sertich* (Dornbirn, EBEL), Geoff Waugh* (Villach, EBEL), Kenny MacAulay* (Innsbruck, EBEL), Luka Markovic (csapat nélküli).

Csatárok: Marko Sakic, Luka Mikulic, Ivan Brencun, Luka Vukoja (Medvescak Zagreb II), Andrew Murray*, Michael Glumac*, Nathan Perkovich*, Dario Kostovic* (Medvescak Zagreb, KHL), Tadija Miric, Mario Novak, Marko Ljubic (KHL Mladost), Mislav Blagus, Ivan Jankovic, Matija Milicic, Luka Jarcov (KHL Zagreb), Dominik Kanaet (Detva, SVK-2.), Adam Naglich* (Vienna Capitals, EBEL), Ryan Kinasewich* (Dornbirn, EBEL), Joel Prpic* (Brantford Blast Senior, ACH).

A csillaggal jelölt játékosok klubelfoglaltság vagy egyéb ok miatt később csatlakoznak a válogatott kerethez.

Cimkék: ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
december 14., csütörtök
U18 16:00 PEFZEG 4-1VÉGE
U18 17:40 AVSKMH 11-1VÉGE
MK 18:00 UTEMIS 2-5VÉGE
U18 18:00 MISMAC 2-3VÉGE
december 15., péntek
VB20 13:00 GERHUN 7-2VÉGE
NU18 16:00 HUNSVK 1-2VÉGE
EL 18:00 FTCSCC 3-4 HVÉGE
EL 18:30 TITBRA 3-4VÉGE
december 16., szombat
U18 13:40 AVSMIS 8-0VÉGE
NU18 16:00 HUNCZE 0-4VÉGE
VB20 16:00 AUTHUN 5-2VÉGE
U18 16:30 DHKGEP 24-1VÉGE
EBEL 17:45 AVSHCB 4-5VÉGE
EL 18:00 DABSCC 3-1VÉGE
EL 18:30 UTEBRA 4-1VÉGE
U18 18:30 MACETO 10-2VÉGE
december 17., vasárnap
NU18 16:00 HUNPOL ÉLŐ
EL 17:50 VC2FTC INFO
U18 19:30 MACZNO 
december 18., hétfő
EBEL 19:15 HCIAVS 
EL 20:00 UTEMIS 
    • M4 SPORT
december 19., kedd
DEBL 19:15 GEPMAC 
EBEL 19:45 HCBAVS 
december 20., szerda
U18   MISKMH 
U20   PEFMIS 
EL 18:30 MISDAB 
MK 18:30 TITKMH 
MK 19:00 MACFTC 
december 21., csütörtök
U20   ZNOETO 
U20 15:40 AVSDHK 
KHL 17:30 CSZMMG 
    • SPORT 2
EBEL 18:45 AVSHCI 
EL 20:00 MACUTE 
    • M4 SPORT
december 22., péntek
U18 17:40 VASKMH 
EL 18:00 DABTIT 
EL 18:00 FTCMIS 
december 23., szombat
U20 12:10 VASMAC 
Partnerünk