A Wild hat siker után bukott

A Minnesota legutóbb január 21-én szenvedett vereséget.

A Boston sorozatban második vereségét szenvedte el hazai jégen. A Montreal elleni bukás után a Dallas is nyert a Bruins otthonában. A Starsban Jamie Benn 2 gólt lőtt, míg bátyja, Jordie Benn egy gólpasszt osztott ki öccse számára.

Az Ottawa legyűrte a Buffalót. A Senators kapujában Robin Lehner jó napot fogott ki, 35 alkalommal hárított, egyedül emberelőnyben kapott egy gólt.

Az Islanders otthon tartotta a két pontot az Edmonton ellen. Az amerikaiak hőse Jaroslav Halák volt, aki 34 védéssel jártul hozzá az Isles sikeréhez. Az Oilers Devils elleni győzelme így pünkösdi királyság volt.

Izgalmas csatát vívott egymással a Rangers és a Maple Leafs. A New York-iak többször is két góllal vezettek, a harmadik harmad elején viszont egyenlített a Toronto. A győztes gólt végül az 55. percben Mats Zuccarello szerezte, így a Rangers megelőzte a Washingtont és feljött a nyugati 6. helyre.

A Montreal túlórában verte a Philadelphiát. A Canadiens megérdemelten nyert, 41-szer találta el Ray Emery kapuját, a pluszpont sorsát végül David Desharnais döntötte el.

A Florida átgázolt az Anaheimen. A Panthers 26 lövésből szerzett 6 gólt, Ilja Brizgalov 8 lövésből kapott 3 gólt, míg a helyére beugró John Gibson 18 próbálkozásból csak 15-öt fogott.

A St. Louis két harmadon át dominált az Arizona ellen. Az első harmadban 16-9-re, a másodikban 14-4-re nyerte a kapura lövési mutatót a Blues. A záró húsz percben a hazaiak kiengedtek, de nyugodtan megtehették, ugyanis Jake Allen a kapuból tartást adott a csapatnak.

A Tampa Bay pontot szerzett Nashville-ben. A két főcsoportelső rangadóján hosszabbítás döntött, a Preds két góllal vezetett, ám a Lightning egyenlített. A ráadás vége előtt fél perccel James Neal gólja a Nashville győzelmét jelentette.

Megszakadt a Minnesota győzelmi sorozata Winnipegben. Az első két harmad nem hozott gólt, a harmadik játékrészben pedig 1-1 találat született. A hosszabbításban Dustin Byfuglien döntött a Jets javára, így 6 győzelem után vereséget szenvedett a Wild