Büntetőkkel győzött a Devils

Féltucatot kapott a ligaelső, 2-1 volt a nap slágereredménye, rég nem látott rossz sorozatban a Calgary.

A szétlövésekben legendásan gyenge New Jersey meglepetésre büntetőlövésekkel múlta felül a Tampa Bayt. A Devils már a rendes játékidőben is majdnem megszerezte a győzelmet, de Nyikita Kucserov 41 másodperccel a vége előtt kiharcolta a hosszabbítást. A rávezetésekben csak Patrik Eliás volt eredményes, ami azt jelentette, hogy a Devils kapusa, Keith Kinkaid harmadik meccsén megszerezte az első győzelmét.

Váratlanul sima zakóba szaladt bele az Anaheim az Ottawa otthonában. A Senators esélyt sem adott az NHL-t vezető Ducksnak és a második harmad végére négygólos előnyt épített. Ryan Getzlaf ugyan egy duplával visszahozta a meccsbe a vendégeket, de a második gólját szerző Mike Hoffman és Mika Zibanejad visszaállította a négygólos különbséget. A Sens utoljára a 2007-es finálé harmadik meccsén tudta hazai jégen legyőzni az Anaheimet.

Az Islanders zsinórban ötödik győzelmét aratta a Detroit otthonában és ezzel 2003 óta őrzi veretlenségét a Joe Louis Arenában. A vendégek 32-18-ra nyerték a kapura lövéseket, egygólos hátrányból nyertek, így elmondható, hogy mindent megtettek a sorozat folytatásához. A Red Wings szurkolói a vereség mellett azon is bánkódhatnak, hogy Jimmy Howard megsérült és egy harmad után le kellett cserélni.

Nagyon nem megy a Bostonnak, amely utolsó kilenc meccséből a hetediket bukta el, most éppen a Winnipeg otthonában. A gólszegény meccsen a Jets friss igazolása, Jay Harrison első jégre lépése alkalmával gólpasszt adott Evander Kane-nek. A Bruins egyenlített a középső játékrész elején, de a harmad vége előtt 23 másodperccel Mathieu Perreault beállította a végeredményt. A Jets kapujában Michael Hutchinson 30 lövést védett.

Újabb vereségével közel 30 éves mélységbe süllyedt a Calgary, a Flames az 1985/86-os szezon óta nem vesztett hét egymást követő meccset. A kanadai alakulatot a Dallas lökte tovább a lejtőn, amely Jamie Benn góljával és gólpasszával kétgólos előnyt szerzett. Mark Giordano ugyan szépített a hazaiak részéről a második harmad végén, ám az egyenlítésre esélye sem volt a Calgarynak, ugyanis mindössze öt alkalommal lőttek kapura a záró húsz percben.