Magyarország?Franciaország 3-4

A magyar U20-as válogatott hiába vezetett két harmad után, a franciák a záró húsz percben megfordították a mérkőzést.

A magyar válogatott kapujában Kornakker kezdett. Az első percekben a mieink akarata érvényesült, ám az 5. percben hiába került a jégre Erdély Csanád, a magyar csatárt látták szabálytalannak. Franciaország felállt 5 a 4 ellen, az előny második percében viszont pontatlanok voltak a vendégek. Erdély visszatérése után adódott a legnagyobb lehetőségük, de Kornakker védett. Teljes létszámban újra juniorjaink birtokolták többet a korongot, majd a harmad közepén emberelőnybe kerültünk, de Goy remekül védett. A 12. percben Douay vezethette zavartalanul a magyar kapura a korongot, ám a kapusunk hárított. A harmad vége felé közeledve egyre több pontatlan passz született, az egyik ilyenből Galló Vilmos megindult, ám szólóját fogta Goy. A 16. percben Crinon szabálytalankodott Vincze Péterrel, emberelőnyös játékunk rosszabb volt, mint az első lehetőségnél, például tilos felszabadítás is történt. Az utolsó percben a franciák vezettek egy veszélyes kontrát, de nem találtak kaput. 17 másodperccel a harmad vége előtt Szaller korongot szerzett, Erdély elé tette, aki fonákkal belőtte (1-0).

A második játékrész Goy-védéssel indult, az első perceket megnyomta a magyar válogatott, többször is felálltak a francia harmadban. A 25. percben elcserélték magukat a vendégek, az emberelőnyt 23 másodperc alatt kihasználta Magyarország, Erdély Csanád passzát Vincze vágta be a kapuba (2-0). Nem sokkal később Hrubyt kiküldték két percre, majd 34 másodperccel később Ládayt kiállították palánkra lökésért. Franciaország majdnem másfél percig kettős előnyben játszhatott, fiaink remekül védekeztek, sőt Vincze Péter megugrott, ám kibillentették egyensúlyából, mire a kapuhoz ért. Egy másik emberhátrányos megugrásnál Bouvet akadályozott egy magyart, így az emberhátrányunk idővel emberelőnnyé alakult. Nem játszhattunk sokáig 5 a 4 ellen, Galló palánkra lökésért 2 percre távozott. Amikor a franciák emberelőnybe kerültek Bouvet visszatérése után, fokozták a nyomást és a büntetőpadról jött játékos révén szépítettek (2-1). A bekapott gól megzavarta a magyarokat, két perccel Franciaország első gólja után megszületett a második is, Lamboley passzát Bouvet lőtte be (2-2). A 34. percben emberelőnybe kerültünk, a franciák többször is felszabadítottak, viszont egy magyar támadás sikerrel zárult, Galló kapu mögüli passzát Terbócs lőtte be (3-2). A visszaszerzett vezetés után újra lendületbe kerültek a magyarok, viszont a franciák is veszélyeztettek.

A záró húsz percben változatos játék folyt, a 45. percben egy francia támadás sikerrel zárult, Leclerc talált be Kornakker kapujába (3-3). A 49. percben emberelőnybe kerültünk, a késleltetett kiállítás alatt is veszélyeztettünk, a 2 perc során viszont nem született kaput eltalált lövés. Az előnyös játék után nyomtak a magyarok, aztán viszont a franciák támadtak többet. Enyhe fölényük az 56. percben érett góllá, Faure találatával már Franciaország vezetett (3-4). Egy perccel később Montenoise-Oudot levadászta Szabó Krisztiánt, a magyer emberelőny 11 másodpercig tartott, Tóth Richárdot is kiküldték botfogásért. A 4 a 4 elleni játékban ölték az időt a vendégek, majd a kiegészülések előtt nem sokkal Kornakker lekorcsolyázott, 34 másodperccel a vége előtt pedig Chernomaz időt kért, miután kiállították Crinont. Nem sikerült az egyenlítés 6 a 4-re, Magyarország 4-3-as vereséget szenvedett. Kedden szünnap, szerdán Ukrajna vár U20-as válogatottunkra.

Fotó: Mudra László (MJSZ)