Megvan Crosby 800. pontja

Megírjuk, kik érték el nála gyorsabban ezt a határt. Floridában hamar eldőlt a meccs, Marty St. Louis hazatért, 700. meccsét játszotta Ovecskin.

Tavaszi elcserélése után, több mint tíz év elteltével játszott először ellenfélként Tampában Martin St. Louis, a Lightning volt kapitánya. A meccs azonban már nem róla szólt, hanem a sors furcsa fintoraként arról a Ryan Callahanről, akit érte kapott a Bolts a Rangerstől. A jobbszélső két góllal és egy gólpasszal vette ki a részét a hazaiak győzelméből, mellé Steven Stamkos és Ben Bishop nőtt fel. A Tampa jelenlegi kapitánya egy gólt és két gólpasszt jegyzett, míg a kapus pályafutása során hetedik alkalommal győzött a Rangers ellen, amivel továbbra is 100%-os a mutatója.

A Winnipeg speciális egysége szállította a győzelmet Buffalóban. A Jets emberelőnyből és emberhátrányból is eredményes volt, előbbi gólt Bryan Little, utóbbi találatot Michael Frolík szerezte. A speciális egység mellett Ondrej Pavelec is hozta a formáját, csak egyszer találtak be a kapujába.

Ovecskin kiválóan játszott jubileumi 700. meccsén, azonban csapata így is csak egy pontra volt jó az Islanders ellen. Uniondale-ben a hazaiak kétszer szereztek vezetést, a fővárosiak nyolcasa pedig kétszer egalizált fórból, kedvenc helyéről, a baloldali bedobókőrből. Az Islanders azonban nem adta fel, harmadszor is megszerezte a vezetést, ami már a győzelmet jelentette. A ráadás letelte előtt 24 másodperccel John Tavares szintén emberelőnyben eldöntötte a plusz pont sorsát.

Nagy meccset hozott a liga egyik két legoffenzívabb csapatának összecsapása, a Pens?Leafs meccs, ahol Blake Comeau bizonyult nyerőembernek. A Pittsburgh a ComeauCrosby, Malkin hármas vezetésével kétgólos majd egygólos előnybe került. A Leo Komarov által húzott Toronto azonban mindkétszer egyenlített és kiharcolta a hosszabbítást, ahol a korábban két gólt szerző Comeau lépett elő főszereplővé. A balszélső tökéletesen ért bele Letang lövésébe, megszerezve harmadik gólját és ezzel 2010 után triplázott ismét. A győztes gólnál a második asszisztot Sidney Crosby adta, aki ezzel megszerezte 800. pontját az 571. meccsén. Ezzel az NHL történetében a 6. lett, Wayne Gretzky 352, Mario Lemieux 410, Mike Bossy 525, Peter Statsny 531, Jari Kurri pedig 558 meccsen érte el ezt a határt.

Crosby 800

Simán hozta a Detroit a Flyers elleni meccset a Joe Louis Arenában. A mérkőzés 1-1 után a második harmad második felében dőlt el, amikor a Wings nyolc perc alatt háromszor mattolta a Philly védelmét, amiből Pavel Dacjuk két góllal vette ki a részét. A Red Wings tartja jó formáját, az utolsó öt meccsen nyolc pontot gyűjtött, a Flyers viszont éppen ellenkező utat jár be, a hatodikat bukta el az utolsó hétből.

Aki egy kicsit is késett a Florida?Carolina meccsről, minden lényegesről lemaradt. A találkozó egyetlen gólja ugyanis a 21. másodpercben esett, amit Nick Bjugstad szerzett, a hazai fanok nagy örömére. A folytatásban Luongo, majd az őt sérülés miatt váltó Montoya közösen húzta le a rolót, összesen 33 lövést fogtak.

Az első harmadban lerendezte a bajnok a meccsét Minnesotában. A Kings tíz lövésből négyszer vette be Kuemper kapuját, aki a második játékrészre már a kispadon találta magát. A Los Angeles kapujában meglepetésre nem Quick, hanem egymás után másodszor Martin Jones kezdett, aki meghálálta a bizalmat és 28 védéssel pályafutása ötödik shutoutját szállította.

A Wildhoz hasonlóan a San Josét is hazai jégen nullázták le, az elkövető a Calgary volt, azon belül is Jirí Hudler és Kari Ramö. A cseh szélső szerezte a Flames mindkét gólját, míg a finn hálóőr 32 védéssel pályafutása harmadik hibátlan meccsét játszotta. A Flames közel 14 év után ért el alapszakaszmeccsen shutoutot San Joséban.

Patrick Kane három gólpasszának köszönhetően a Chicago ha nehezen is, de begyűjtötte a két pontot Denverben. Az Avs szerzett vezetést a második harmad első felében, a Hawks azonban a játékrész második részében két és fél perc alatt fordított két emberelőnyös góllal. A záró etap elején az Colorado egyenlített, de a hajrában a meccs legjobbjának választott Kane kihagyhatatlan helyzetbe hozta Bickellt, aki eldöntötte a találkozót.