Megvan Ryan 300. győzelme

A Pens kiütötte a Devilst, megszakadt a Kings sorozata, Taraszenko és Kucserov mesterhármast lőtt.

Óriási verést mért a Pittsburgh a New Jerseyre a Console Energy Centerben. 25 perc játék után nem úgy tűnt, hogy a Devils egy nyolcassal megy haza, mert magabiztosan 3-1-re vezetett. De a mérkőzés felénél aztán váratlanul beindult a Pens és zsinórban hét gólt ütött ellenfelének. Hat játékos szerzett két pontot, de mind közül kiemelkedett Sidney Crosby, aki kétszer vette a Jersey kapuját. A szezont remekül kezdő Devils ezzel az utolsó hat meccséből az ötödiket bukta el.

Az utolsó játékrészben hármat lőtt a Minnesota a TD Gardenben, ezzel fordított és győzött a Bruins otthonában. A Boston 40 perc játék után 3-1-es előnnyel mehetett pihenni a gólpasszt adó és duplázó újonc Seth Griffith vezetésével. Az előny tudatában a hazaiak visszavettek, a Wild azonban nagyon megnyomta a záró etapot, 18-8-ra nyerte a kapura lövéseket, miközben háromszor bevette Rask kapuját PariséFontaine és Scandella jóvoltából. A Bruins ezzel a vereséggel ismét 50% alá került.

A Wildhoz hasonlóan az Ottawa is három gólt ütött az utolsó húsz percben a Columbus elleni mérkőzésen, ahol a duplázó Clarke MacArthur volt a Sens legjobbja. A Nationwide Arenában 2-2-es állás után a szerencse is a Senators kezére játszott, ez pedig döntőnek bizonyult. A sérülésektől sújtott Blue Jackets még két embert elvesztett a mérkőzésen Anyiszimov és Wisniewski személyében, előbbi váll-, utóbbi ujjsérülést szenvedett, ezt pedig már nem bírták el a hazaiak.

Meglepetésre győzni tudott a Winnipeg Uniondale-ben az Islanders ellen. A vendégek középső játékrész közepén már 3-1-re is vezettek, de innen még visszajöttek a hazaiak, másfél perc alatt két gólt szereztek a harmad végén. A befejező húsz perc elején a mérkőzésen másodszor eredményes Andrew Ladd ismét megszerezte a vezetést a Jetsnek, amire már nem volt felelete a New Yorknak. A Winnipeg az előző mérkőzésén a Coloradót verte és ezzel először nyert két egymás utáni mérkőzést a szezonban.

Megszakadt a bajnok nagy sorozata, a Kings hat győztes meccs után kapott ki hosszabbítás után Philadelphiában. A Wells Fargo Centerben a kapusok játszották a főszerepet, hiszen a hazaiak részéről Ray Emery 38, a vendégek oldaláról Jonathan Quick 40 védéssel zárta a mérkőzést. A mérkőzés a hosszabbítás derekán dőlt el, amikor Brayden Schenn talált be a Los Angeles kapujába. A Philly gólját hosszas videózás után validálták a játékvezetők, amivel Quick nem nagyon értett egyet és dühkitörését 10 perces büntetéssel jutalmazták.

Komolyan felbillent a pálya az Air Canada Centreben, ahol a Leafs 37-10 arányban nyerte a kapura lövési mutatót a Buffalo ellen. Ezek után nem csoda, hogy a Toronto megerőltetés nélkül nyert 4-0-ra, Jonathan Bernier pedig könnyedén szállította pályafutása nyolcadik hibátlan mérkőzést. A Sabres a liga legrosszabb offenzívájával rendelkezik, meccsenként 22 kaput eltaláló lövése sincs és tíz mérkőzésen csak tíz alkalommal talált be.

Hiába rendelkezik jobb mutatókkal a Carolina a Buffalonál, ismét kikapott és egyedüliként az NHL-ben továbbra is nyeretlen. A Canes most Vancouverben bukott el, ahol Brad Richardson két góllal járult hozzá a hazaiak sikeréhez. A mérkőzés hőse címet azonban nem ő, hanem Ryan Miller kapta, aki 29 védéssel pályafutása 300. győzelmét szerezte meg.

A Tampa hetet rámolt be az Arizona kapujába, amelyben Nyikita Kucserov, Tyler Johnson és Brian Boyle volt a nyerőember. A 21 éves orosz jobbszélső pályafutása első mesterhármasát ütötte, Boyle kétszer köszönt be, míg Johnson négy gólpasszal járult hozzá a sikerhez, amiből hármat Kucserovnak készített elő. A vereséggel a Coyotes tovább süllyedt, utolsó öt mérkőzéséből a negyediket vesztette el.

A két kapus közti minimális különbség döntött Chicagóban, ahol az Anaheim vendégszerepelt. A Hawks hiába támadta végig a mérkőzést, 38 lövésből sem tudta bevenni John Gibson kapuját, aki pályafutása második hibátlan mérkőzését játszotta. A Hawks kapujában Scott Darling csak egyszer kapitulált, ami elég volt a vereséghez, Devante Smith-Pelly az 52. percben emberhátrányból vette be a kapuját Brent Seabrook kapitális bakija után.

Vlagyimir Taraszenko egymaga verte meg a Starst. A Dallas hiába vezetett háromszor is a St. Louis ellen hazai jégen, hosszabbítás után végül elbukta a találkozót. Az orosz szélső a rendes játékidőben kétszer egalizát, Jori Lehtera egyenlítő góljánál pedig asszisztot jegyzett. 3-3 után jöhetett a ráadás, ahol az orosz szélső emberelőnyben harmadszor is betalált, amivel nemcsak eldöntötte a divíziórangadót, hanem megszerezte pályafutása első NHL-es mesterhármasát.

Darren Gibbs vonalbíró 1000. mérkőzésén működött közre Calgaryban, ahol a Montreal nyerte a kanadai rangadót, miután büntetőlövésekkel győzött a Flames ellen. A Scotiabank Saddledome-ban egy-egy gólt szereztek a csapatok 65 perc, ahol Carey Price pontosan kétszer annyi lövést fogott, mint kollégája, Jonas Hiller. A szétlövésben is jobban teljesített a Canadiens kapusa, mindhárom próbálkozást hárította, a másik oldalon Hiller viszont tehetetlen volt P.A. Parenteau-val szemben, így a Habs kapta az extra pontot.

Büntetők döntöttek Denverben is, ahol a McGinn testvérek kerültek egymással szembe, az Avalanche-ban Jamie, a Sharksban Tye lépett jégre. A két testvér 65 perc játék után döntetlenre végzett, akárcsak a csapatok, ami leginkább Szemjon Varlamovnak köszönhető, aki 49 lövést hárított a mérkőzésen. 2-2 után jöhettek a rávezetések, ahol már Varlamov sem segített, Patrick Marleau és Joe Pavelski is bevette a kapuját, ami a San José sikerét jelentette. A Colorado ezzel utolsó hét meccséből a hatodikat bukta el.