A Stars 14 év után győzött Pittsburghben

Az Islanders továbbra is hibátlan, a Devils és a Sharks elvesztette veretlenségét, dupla shutout Los Angelesben.

Hatalmas meccset játszottak a Consol Energy Centerben, ahol a Dallas kétgólos hátrányból nyert 2000. december 23-a óta először. A Pens a nyolcadik percben már két góllal ment Sidney Crosby és Chris Kunitz emberelőnyös találatával. A Stars Antoine Roussel révén csökkentette a hátrányt a második harmadban, de a hajrára így is egygólos hazai előnnyel érkeztek a csapatok. Három perccel a vége előtt Jamie Benn egyenlített és mindenki biztos volt a hosszabbításban, Crosby kiállítása azonban közbeszólt. A Főpingvint tíz másodperccel a vége előtt kiállították, Tyler Seguin pedig hét másodperc alatt kihasználta az emberelőnyt, ezzel megszerezve a győzelmet a vendégeknek.

A Gardenben a Rangers büntetőlövésekkel legyőzte a Carolinát, ezzel a Hurricanes négy meccs után továbbra is nyeretlen. 65 perc után 1-1-es döntetlenre végeztek a csapatok, így jöhettek a rávezetések. Henrik Lundqvist minden kísérletet hárított, Rick Nash egyedüliként betalált, ezzel a hazaiak megszakították hárommeccses vereségi sorozatukat.

Kinyílt a gólzsák a Bell Centerben, ahol a Montreal 6-4-re verte a Bostont. A Bruins hiába vezetett 1-0-ra és 3-2-re, a Habs partiban maradt Brendan Gallagher góljával és gólpasszával. A mérkőzés utolsó 22 percében azonban fordulta a kocka, a Boston pedig nem volt méltó ellenfele a Habsnak. A Canadiens 4-1-re nyerte ezt a szakaszt P.A. Parenteau duplájának köszönhetően, amivel ismét visszatért a győzelem útjára egy vereség után.

Továbbra is nagy a gond a Coloradónál. Az Avs most Ottawában kapott ki, ahol kétszer is két góllal vezetett. 1-3 után magára találta a Senators, beindult a hazai henger és zsinórban szerzett négy találattal megfordította és megnyerte a mérkőzést. Az Ottawa remek csapatjátékost mutatott be, tíz játékos is pontot szerzett, egyedül David Legwand tudott egy-egy gólt és gólpasszt jegyezni a találkozón.

A Washington hazai pályán 6-2-re ütötte ki a New Jerseyt, amely ezzel elveszítette hibátlan mérlegét a szezonban. A mérkőzés csak 20 percig volt izgalmas, 2-2 után a Caps beindult és zsinórban négyszer mattolta Cory Schneidert, aki a harmadik harmad elején a lecserélés sorsára jutott. A Capitalsban 12 játékos szerzett pontot, négyen kettőt is, de a hazai szurkolóknak a legfontosabb az volt, hogy Ovecskin egymás után a harmadik meccsén is betalált, így már ötgólos négy mérkőzés után.

Nassauban két hibátlan mérleggel álló csapat került egymással szembe, az Islanders a Sharksot fogadta. A vendégek kétszer is vezetést szereztek Brent Burns remeklésének köszönhetően, de a hazaiak Kyle Okposo góljával és gólpasszával mindkétszer egyenlítettek. Josh Bailey gólja után már az Isles vezetett, de Tomás Hertl kiharcolta az egyenlítést és a hosszabbítást. A plusz öt perc nem hozott döntést, jöhettek a büntetők, amelyet John Tavares döntött el az ötödik körben. Az Islanders ezzel továbbra is 100%-os, négy meccsen nyolc pontot gyűjtött.

Kapusparádét, kettős shutoutot és 0-0-s végeredményt hozott a Kings?Blues derbi. A Staples Centerben a két kapus közül Jonathan Quick volt nagyobb formában, hiszen 43 lövést védett, szemben Brian Elliott 18 hárításával. A hosszabbítás után is maradt a gólnélküli állás, így jöhettek a büntetők, ahol Quick mindhárom kísérletet hárított, Elliott viszont Carter lövését nem tudta megfogni, így a Kings kapta a pluszpontot a mérkőzés után.