Ez a 48 pontos Olimpija EBEL-bajnok lehetne

 

Az EBEL pontrendszerében otthonosan mozgó, mindig jólértesült és néha szivárogtató Hannes Biedermann egy tweetjében eljátszott a gondolattal, mi lenne, ha ő lenne az Olimpija GM-je és a pénz sem lenne akadály.

Bidermann áprilisban a Znojmó jövő évi keretének pontjait hozta nyilvánosságra, akkor arra jutott, hogy a meglévő 16 játékosa mellé a cseh csapatnak 37 pontja maradt az új igazolásokra.

Ezúttal azon elmélkedett, hogy egy szlovén válogatotthoz nagyon hasonló játékoskeret erős esélyekkel indulna az EBEL-ben. Ehhez nem is kell különösebb képzelőerő, ami igazán meglepetés, hogy számításai szerint egy ilyen team mindössze 48 pontból összehozható lenne. Íme a bennfentes osztrák jégkorong-szakíró válogatottja, akinek visszafogottságát jelzi, hogy Anze Kopitarral egyelőre nem számol, de a Washingtonnal tryout-szerződést kötő Urbassal, vagy a CSZKA-val élő szerződéssel rendelkező Mursakkal igen.

Kapusok:
Kristan, Kroselj, Pintaric

Hátvédek:
Robar, Pavlin
Kranjc, Kovacevic
Gregorz, Podlipnik
Tavzelj, M. Logar

Csatárok:
Jeglic, Ticar, Sabolic
Golicic, Urbas, Mursak
Kuralt, M. Rodman, D. Rodman
Ankerst, Pem, Pajic

Cimkék: , , ,

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
szeptember 18., hétfő
U18 14:35 GEPSCC 0-0 VVÉGE
EL 20:00 MISVC2 7-1VÉGE
    • M4 SPORT
szeptember 19., kedd
ROM 17:30 PROSCC 2-7VÉGE
U18 18:40 KMHSCC 0-17VÉGE
U18 19:00 DHKVAS 5-1VÉGE
szeptember 21., csütörtök
U18 14:20 UTESCC 2-10VÉGE
U20 15:40 KMHZNO 2-6VÉGE
U18 16:00 PEFAVS 0-6VÉGE
U20 17:40 AVSETO 9-0VÉGE
U20 17:40 VASDHK 4-6VÉGE
U18 17:45 SZDKMH 2-8VÉGE
U18 18:00 ZEGMIS 2-3VÉGE
U20 18:30 UTEMAC 2-3VÉGE
szeptember 22., péntek
U18 15:40 RBSMAC 6-2VÉGE
U18 15:40 VSVETO 5-2VÉGE
U18 16:30 PEFSCC 1-7VÉGE
EL 17:50 VC2BRA 4-3 HVÉGE
EL 18:30 MISSCC 4-1VÉGE
EL 18:30 TITUTE 5-2VÉGE
EL 19:00 MACFTC 4-1ÉLŐ
U18 19:00 EHLMIS ÉLŐ
U18 19:00 ZASAVS ÉLŐ
szeptember 23., szombat
U18 12:40 VSVMAC 
U18 12:40 ZASETO 
KHL 13:00 BAADMO 
    • SPORT 2
U18 16:00 EHLAVS 
U18 16:00 KACVAS 
U18 16:00 RBSMIS 
ROM 17:30 GALSST 
U18 18:00 VICUTE 
U18 18:55 OHWKMH 
EBEL 19:15 HCIAVS 
szeptember 24., vasárnap
U20   DHKAVS 
U18 09:15 VSVAVS 
U18 09:15 ZASMIS 
ROM 10:30 GALSST 
U20 12:10 KMHVAS 
U18 12:30 EHLMAC 
U18 12:30 RBSETO 
U20 12:40 ZNOUTE 
U20 14:40 MACETO 
EL 17:00 DABVC2 
EL 17:30 TITMIS 
EBEL 18:00 HCBAVS 
EL 18:00 FTCBRA 
EL 18:30 UTESCC 
szeptember 25., hétfő
EL 18:00 DABSCC 
EL 20:00 MACBRA 
    • M4 SPORT
szeptember 27., szerda
MK   KMHVAS 
U20   ETOMIS 
U20   KMHPEF 
MK 18:00 UTEMAC 
MK 18:30 MISFTC 
MK 18:30 TITDAB 
szeptember 28., csütörtök
U18   AVSMAC 
U18   DHKSZD 
U18   ETOVAS 
U18   ZEGPEF 
szeptember 29., péntek
U20 15:40 VASRBS 
U20 17:10 MACVIC 
U20 18:00 UTEHCI 
U20 19:10 DHKEHL 
   H I R D E T É S
Partnerünk