Oroszország?Svédország 3-1

A címvédő és olimpiai ezüstérmes Svédország a 19. másodpercben vezetést szerzett, de ez is kevés volt a kiváló összetett csapatjátékot mutató ellenféllel szemben. Az első minszki világbajnoki elődöntőt Oroszország nyerte.

Svédország az egyenes kieséses szakaszban a két hazai csapattal találkozott. Előbb kínkeservesen kiverte Fehéroroszországot, majd egy pihenőnap után az elődöntőben Oroszország következett.

Plotnyikov RUSSWE

Fotó: hokej.sk

A kezdés fájdalmasra sikerült a Minszk Arénában helyet foglaló 14 500 orosz szurkoló számára. A szbornaja elvédekezte az első cserét, Möller egyedül léphetett ki, és a 19. másodpercben megszerezte a vezetést Svédországnak. Ezt követően gyorsan egy emberelőnyt is kiharcoltak a vendégek, de nem tudtak élni a lehetőséggel. Nem sokkal később a másik oldalon az oroszok sem. Nyomott az orosz válogatott, viszont amikor tudott, letámadást játszott és kontrázott a svéd, elég jó százalékkal. Hosszú percek kellettek, míg az oroszok visszataláltak a vb-n megcsodált játékukhoz, de a harmad közepére meglett az a fonal. Ovecskin és Malkin is gólt lőhetett volna a második orosz előnyből, de eltévesztették a célt. Az egyenlítésre a 14. percig kellett várni. Medvegyev lőtte el a korongot minden mindegy alapon, de nagyon jó helyre, a hosszú alsóból Nilsson csak kirúgni tudta, éppen Plotnyikov elé, s mivel a spárgából nem tudott felállni a kapus, az orosz csatár egy ütem kivárás után is az üres kapuba tudott lőni. 1-1. Már az első harmadban megfordította az állást Znarok csapata. A 19. percben Sirokov takarásból lőtt Nilsson kapujába, 2-1. A középső harmadban vesztettek korongot a svédek, az ilyesmi életveszélyes ezen a szinten.

A svédek percek alatt feljavultak a második harmad elején, nagyon jó mérkőzés alakult ki. A vendégek többször is komolyan veszélyeztettek, de Bobrovszkij több nagy védést mutatott be, köztük egy sokáig emlékezetest is. Fokozódott a helyzet, mert két emberelőnyt elengedett az orosz csapat, de nem sokkal a második után, a 32. percben Belov brutális bombájával 3-1-re nőtt az előny. A svédek megrogytak, ekkor még csak mentálisan, csak a harmad vége felé szedték össze magukat újra. az utolsó másodpercek ismét Kuljominéké voltak, nem álltak messze a negyedik góltól, ami nagyjából eldöntötte volna a meccset. De gól helyett be kellett érniük egy újabb svéd kiállítással, tehát kétperces fórral kezdhették a záró 20 percet.

A svédek hittel jöttek ki az utoló 20 percre, jól védekeztek, sokat mozogtak hátrányban, majd azt követően 5 az 5 ellen is. Ennek ellenére nem volt sok feszültség a meccsben, mivel a 10. perctől teljesen egyértelművé vált, melyik a jobb csapat, és az aktuálisan 3-1-re vezetett. Persze mindenki tudta, hogy egy pici svéd góllal minden megváltozna, és Ericssonék néha közel is kerültek ehhez. Ám a kelleténél pontatlanabbak és fegyelmezetlenebbek voltak ezen az estén, és a kapusok teljesítménye közötti jelentős különbség is az oroszok javára szolgált. Znarok legényei végig nagyon sokat dolgoztak és pontról pontra végrehajtották a taktikát. A szövetségi kapitány kiválóan osztotta be a csapat energiáit, végig négy sorral harcolt, a két legnagyobb sztár, Ovecskin és Malkin pedig pihent emberhátrányban. Olyan játékosokra bízta a legtöbb jégidőt, akik fizikailag a legtöbbet tudták vállalni, mint Kutuzov és Csudinov, és olyanok tettek hozzá extrákat, mint Sirokov vagy Dadonov, akik sokat könyítettek a győzelmen hatalmas munkájukkal. Közel három perccel a vége előtt Par Marts időt kért, és levitte kapusát. Jól kuszálták a szálakat Nyquisték, gólhelyzeteket alakítottak ki, de Bobrovszkij a helyén volt. 1:40-nel a vége előtt emberelőnybe kerültek, 6 a 4 ellen támadhattak. Nem jött össze már semmi sem nekik, Backlund végleges fegyelmijén kívül, maradt a 3-1.

Oroszország nagyon jó teljesítményt nyújtott, megérdemelten nyert a jó erőkből álló svédekkel szemben, és várhatja az esti meccset, ahol a csehek és a finnek versenyeznek azért, hogy vele játszhasson a vb-döntőben.