Az első 20 kanadai vb-játékos

   

Tippett kinevezése után gyorsan döntött, kijelölte a világbajnoki keret nagy részét, már csak 1 kapus és 4 mezőnyjátékoshely kiadó.

Megnevezték az első 20 játékost, akik a májusi, minszki A csoportos világbajnokságra készülő kanadai keretben helyet kapnak. 2 kapus, 7 védő és 11 csatár kezdi meg a felkészülést, közülük öten, Kevin Bieksa, Troy Brouwer, Jason Garrison, Ben Scrivens és Joel Ward most először képviselheti az országot világversenyen. Ugyancsak öten (Burrows, Chimera, Methot, Myers és Reimer) játszottak már korábban felnőtt világbajnokságon, Chimera 2007-ből már rendelkezik is aranyéremmel. Természetesen a keret még változhat, a Stanley Kupából kieső csapatok játékosai csatlakozhatnak a válogatotthoz.

A végleges világbajnoki keretben majd 22 mezőnyjátékos és 3 kapus kaphat helyet.

Chimera

A névsor:

Kapusok:
James Reimer  (Toronto Maple Leafs)
Ben Scrivens (Edmonton Oilers)

Védők:
Kevin Bieksa (Vancouver Canucks)
Ryan Ellis (Nashville Predators)
Jason Garrison (Vancouver Canucks)
Erik Gudbranson (Florida Panthers)
Marc Methot (Ottawa Senators)
Tyler Myers (Buffalo Sabres)
Morgan Rielly (Toronto Maple Leafs)

Csatárok:
Troy Brouwer (Washington Capitals)
Alexandre Burrows (Vancouver Canucks)
Jason Chimera (Washington Capitals)
Cody Hodgson (Buffalo Sabres)
Jonathan Huberdeau (Florida Panthers)
Nazem Kadri (Toronto Maple Leafs)
Sean Monahan (Calgary Flames)
David Perron (Edmonton Oilers)
Mark Scheifele (Winnipeg Jets)
Kyle Turris (Ottawa Senators)
Joel Ward (Washington Capitals)

Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
január 13., szombat
U18 13:40 AVSZNO 6-3VÉGE
U18 13:40 KMHVAS 4-6VÉGE
U18 16:10 MACOKR 10-1VÉGE
EL 17:00 SCCFTC 9-2VÉGE
ROM 17:30 SSTPRO 2-25VÉGE
január 14., vasárnap
ROM 10:30 PROSST 20-2VÉGE
VBN18 13:30 HUNNOR 2-3 BVÉGE
U18 13:40 AVSOKR 6-4VÉGE
U20 14:10 AVSKMH 7-0VÉGE
U20 14:40 MACVAS 3-2VÉGE
U20 15:00 UTEDHK 2-1VÉGE
U20 16:00 ETOZNO 2-6VÉGE
EBEL 17:45 AVSKAC 0-3VÉGE
    • M4 SPORT
EL 18:00 MISDAB 4-3 HVÉGE
EL 18:30 UTETIT 5-4VÉGE
január 15., hétfő
ROM 17:30 BRASTE 4-1VÉGE
EL 20:30 MACVC2 7-0VÉGE
    • M4 SPORT
január 16., kedd
ROM 17:00 GALSCC 1-7VÉGE
U20 17:00 MISPEF 3-2VÉGE
ROM 17:30 STEBRA 
január 17., szerda
MK 18:30 MISFTC 
U18 18:40 VASKMH 
MK 20:15 MACUTE 
    • M4 SPORT
január 18., csütörtök
U18 15:30 PEFGEP 
január 19., péntek
KHL 17:30 AKBSBA 
    • SPORT 2
január 20., szombat
DEBL   MARGEP 
EWHL   SAVKMH 
U18   GEPZEG 
U18   KACAVS 
U18   UTEOHC 
U18   VASETO 
U18   ZNOMAC 
KHL 15:00 SZKAMR 
    • SPORT 2
EBEL 19:15 RBSAVS 
január 21., vasárnap
U18   KACMAC 
U18   RBSAVS 
U18 14:20 MISOKW 
U18 16:00 ETOVSV 
EBEL 17:30 DECAVS 
Partnerünk