A Boston nyerte a Keleti-konferenciát

A Bruins a Flyers legyőzésével szerezte meg a keleti első helyet a TD Gardenben.

A Mackók 2-2 után az utolsó hat perben játszottak zseniálisan, amikor háromszor terhelték meg Emery hálóját. A mérkőzés legjobb teljesítménye Loui Eriksson nevéhez fűződik, aki négy hazai gólból vette ki a részét négy assziszt formájában. A Presidents-trófeáért folytatott versenyben a Boston az újabb sikerrel 113 pontos 78 meccsen és jelenleg vezet a 111 pontos St. Louis előtt, amely 77 alkalommal lépett jégre eddig a szezonban.

A Rangersnek a biztos playoffhoz mindössze egy pontot kellett volna szereznie a Gardenben, de a rendes játékidőben kikapott a vendég Ottawától. A Senators legjobbja a kapus Robin Lehner volt, akit rommá lőttek, de így is 41 hazai kísérletet hárított. A Rangers kedden a Carolina ellen javíthat szintén hazai jégen.

A Colorado Szemjon Varlamov hibátlan teljesítményével és Paul Stastny három pontjával meglepetésre simán győzni tudott a St. Louis otthonában, így egyedüli csapatként a ligában elmondhatja magáról, hogy minden ellenfelét legyőzte legalább egyszer a szezonban. Az orosz hálóőr 31 védéssel szezonbeli második shutoutját és 40. győzelmét érte el, utóbbival listavezető a ligában. Az Avalanche elsőéves edzője Patrick Roy 50. győzelmét aratta, ilyen remek bemutatkozásra pedig mindössze négy edző volt képes a liga történelmében, Tom Johnson, Mike KeenanPat Burns és Todd McLellan.

A Washington az Islanders otthonában a sírból hozta vissza a két pontot, továbbra is életben tartva a playoff reményeit. A Capitals egygólos, majd kétgólos hátrányból is egyenlített és kiharcolta a hosszabbítást. A ráadás nem hozott több gólt, így jöhettek a büntetők, ahol Jevgenyij Kuznyecov találata döntött a fővárosiak javára. A Caps jelenleg két pontra van a nyolcadik Columbustól, de egy mérkőzéssel többet játszott ellenfelénél.

Kanadai rangadót rendeztek az Air Canada Centre-ben, ahol a Toronto a Winnipeget fogadta. A Leafs hiába vezetett kétszer is a mérkőzésen, 1-2 után a Jets zsinórban három gólt ütve eldöntötte a mérkőzést. A vereséggel igen nehéz helyzetbe került a Leafs, egy pontra van ugyan a nyolcadik helytől, ám két mérkőzéssel többet játszott, mint a Columbus.

Négy megnyert mérkőzés után kapott ki a Detroit, amelynek a sorozatát a Montreal szakította meg. Pedig a Red Wings mindent megtett a sorozat megtartásáért, háromgólos hátrányból jött vissza a harmadik harmadban alig több mint öt perc leforgása alatt. 3-3 után a Canadiens azonban ismét magához ragadta a kezdeményezést, Brian Gionta, valamint Alex Galchenyuk góljaival két és fél perc alatt eldöntötte a mérkőzést.

A Dallas győzni tudott a Tampa otthonában és fellépett a nyugati nyolcadik helyre, megelőzve a szabadnapos Phoenixet. A Stars gyakorlatilag már az első harmadban eldöntötte a mérkőzést a duplázó és egy gólpasszt kiosztó Jamie Benn-nek köszönhetően. A Bolts a második játékrészben két gólt ütve visszajött a meccsbe, a Dallas azonban ugyanilyen arányban nyerte a záró felvonást és végül magabiztosan zsebelte be a pontokat.

A New Jersey győzött a Carolina otthonában és továbbra is versenyben van a rájátszásért, csak egy pont választja el a playoff-vonaltól.A PNC Arenaban rendezett mérkőzésen a Devils legjobbja a duplázó Dainius Zubrus és a 26 védést bemutató Cory Schneider volt.

Wild már az első harmadban eldöntötte a Pittsburgh elleni meccset, háromszor találtak be az indiszponáltan védő Zatkoff kapujába. A másik oldalon ellenben Ilja Brizgalov parádézott, a kapujára tartó mind a 20 lövést megfogta és szezonbeli harmadik hibátlan teljesítményét nyújtotta. A minnesotai Zach Parisé megszerezte pályafutása 500. pontját, így apjával, J.P. Parise-zal nem akármilyen rekordot ért el. Rajtuk kívül mindössze két apa – fia párosnak sikerült félezer pontig eljutni az NHL-ben, Gordie és Mark Howe-nak, illetve Bobby és Brett Hullnak.

83 másodperccel a vége előtt Brad Richardson gólja döntött a Canucks?Kings meccsen a Rogers Arenában a hazaiak javára. A győzelemtől függetlenül a Vancouver nem lehet boldog, négy mérkőzéssel a zárás előtt hat pont a hátránya a Dallasszal szemben és csak valami csoda folytán lehet ott a playoffban.

A San José meglepetésre simán kikapott hazai jégen a Nashville-től, így valószínűleg lemondhat a Pacific-csoport megnyeréséről. A Predators a második harmadban döntötte el a meccset, amikor duplázó és egy gólpasszt adó Patric Hörnqvist vezetésével háromszor talált be. A svéd szélső mellett Carter Hutton játszott nagyot, a Nashville kapusa 35 védéssel pályafutása első hibátlan mérkőzését teljesítette.

Boston?Philadelphia 5-2 (videó)
G.: Lucic (2), Krejci, Boychuk, Kelly ill. Simmonds, Rosehill

St. Louis?Colorado 0-4 (videó)
G.: ? ill. Stastny, MacKinnon, Holden, O’Reilly

NY Islanders?Washington 3-4 (videó)
G.: Clutterbuck, Persson, Nielsen ill. Kuznyecov, Backström, Ward

Toronto?Winnipeg 2-4 (videó)
G.: Kessel, Kadri ill. Little, Trouba, Enström, Jokinen

Montreal?Detroit 5-3 (videó)
G.: Gionta (2), Bournival, Pacioretty, Galchenyuk ill. Dacjuk, Glendening, Kronwall