A Tampa is a playoffban

A Lightning a Montreal elleni hazai győzelmével, illetve a New Jersey és a Washington vereségével 2011 után lesz ismét a rájátszás résztvevője.

A Bolts egygólos hátrányban vette kézbe a mérkőzést a speciális csapatrészeknek köszönhetően. Ryan Callahan emberelőnyben egyenlített a második harmad közepén, Tyler Johnson emberhátrányos gólja az 53. percben pedig már a Tampa előnyét jelentette. A győzelmet végül Alex Killorn biztosította be, aki az utolsó percben szintén fórban talált be a Canadiens kapujába.

Vancouverben győzött simán a Rangers, amely szezonbeli 25. idegenbeli sikerét szerezte és ezzel új franchise-rekordot ért el. A Parkőrök győzelméért a Henrik Lundqvist, Martin St. Louis kettős tette a legtöbbet, a svéd hálóőr 34 lövést fogott, míg a Tampa Bay volt csapatkapitánya emberhátrányból megszerezte első találatát az új csapatában. A Rangersnek a hátralévő öt meccsen mindössze három pontot kell szereznie a rájátszásba jutásért.

A New Jersey továbbra is nyeretlen a szezonban szétlövések után, zsinórban 11. párbaját veszítette el. A Devils vesztét ezúttal a Buffalo okozta, amelynek hőse Tyler Ennis volt. A Sabres balszélsője duplázott a mérkőzésen és értékesítette kísérletét a rávezetések alatt is. A győztes büntető azonban nem az ő nevéhez, hanem Ville Leinóhoz köthető, aki a kilencedik párban döntötte el a mérkőzést.

Nyolc elvesztett meccs után végre győzött a Toronto, amely Jonathan Bernier remek kapusteljesítményével gyűrte le a Calgaryt az Air Canada Centreben. A Leafs ezzel együtt is igen nehéz helyzetbe sodorta magát ezzel a negatív szériával, jelenleg kilencedik Keleten egy ponttal a Columbus mögött, ám két mérkőzéssel többet játszva.

Nincs jobb helyzetben a Washington sem, amely hatalmas pofonba szaladt bele hazai jégen. A fővárosiak ötöt kaptak a vendég Dallastól úgy, hogy még gólt sem tudtak ütni. A Starsban Dustin Jeffrey duplázott, Alex Chiasson három gólpasszt adott, míg a kapuban Kari Lehtonen szezonbeli negyedik shutoutját érte el. A Capitalsban továbbra is formán kívül játszik a gólkirályjelölt Ovecskin, aki több mint egy hónapja nem szerzett pontot öt az öt elleni szituációban.

Alsóházi rangadót rendeztek Uniondale-ben, ahol az Islanders a Panthers fogadta. Az idei playoffról lemaradó csapatok csatáját végül a Szigetlakók nyerték, miután a vendégek vezető góljára néggyel válaszoltak. A floridai Brandon Pirri találata négy másodperccel a vége előtt csak a kozmetikázásra volt elég és arra, hogy keretbe foglalja a találkozót.

Meglepetésre simán kikapott a Penguins hazai jégen a Carolinától. A Pittsburgh egyetlen öröme, hogy Sidney Crosby gólpasszt adott és így pályafutása során ötödik alkalommal érte el a százpontos határt. A vendégek legjobbja a két gólt, közte a győztes találatot szerző Elias Lindholm, illetve Anton Hudobin.

Sokba kerülhet a végelszámolásnál majd a Columbusnak a ma hajnalban elvesztett egy pont. A Jackets kétgólos előnnyel várta a záró felvonást hazai jégen a Colorado ellen, ám nem tudta megtartani az előnyét. Először Brad Malone szépített, öt perccel a vége előtt pedig Gabriel Landeskog kiharcolta a hosszabbítást. A ráadásban ismét az Avalanche kapitánya lépett elő főszereplővé, 33 másodperccel a vége előtt eldöntötte a mérkőzést.

Gólnélküli mérkőzést hozott a Blues?Flyers mérkőzés St. Louisban. A hazaiak kapujában Ryan Miller 31, míg a vendégeknél Ray Emery 28 alkalommal védett és ért el shutoutot. A döntés a szétlövésekre maradt, ahol csak hazai gól született T.J. Oshie és Kevin Shattenkirk révén.

Büntetőlövések után győzött a Winnipeg is, amely a sivatagból, a Phoenix otthonából távozott győztesen. Az 1-1-re végződő mérkőzés után a rávezetések is mindössze egy találatot hoztak, amelyet az az Andrew Ladd szerzett, aki a rendes játékidőben is betalált a Jets részéről.

Hiába termelt az Oilers első sorsa tíz pontot a Shark ellen, a vendégek végül fordulatos mérkőzésen vereséget szenvedtek. A SAP Centerben rendezett találkozón, a második harmad elején a San José már 3-1 arányban is vezettek, amikor a vendégek fordítottak a Taylor Hall, Jordan Eberle, Ryan Nugent-Hopkins hármas vezetésével. A záró játékrész azonban ismét a Cápáké volt, leginkább Brent Burnsé aki először egyenlített, majd gólpasszt adott a győztes találatot szerző Patrick Marleaunak.