Vége a Boston nagy sorozatának

A Bruins 12 győztes mérkőzés után kapott ki.

A Bruins sikersorozatát az ősi rivális Montreal szakította meg, amely szétlövések után tudott diadalmaskodni a TD Gardenben a fekete-sárgák otthonában. Jemelin korai emberelőnyös gólja után Peter Budaj percei következtek, akinek kapuját képtelen volt bevenni a Bruins csatársora. A szlovák kapus egészen az 55. percig tartotta magát, amikor Patrice Bergeron egalizált szintén fórban. A maradék játékidőben és az hirtelen halálban nem született több gól, így jöhettek a rávezetések, ahol az egyetlen és egyben győztes találatot Alex Galchenyuk szerezte a negyedik körben.

Öt győztes meccs után kapott ki a Philly, amely a Los Angeles ellen hajtott fejet a Wells Fargo Centerben. A Királyok kétgólos előnyre tettek szert az első harmadban, amit a Flyers a záró húsz perc első felében egyenlített ki. A hazaiak öröme azonban nem tartott sokáig, Jakub Vorácek egyenlítő góljára alig több mint két perccel később Dwight King felelt megszerezve a győztes találatot.

A rájátszásért kemény harcot folytató két csapat találkozott a Gardenben, ahol a New York végül a hosszabbításban múlta felül a Phoenixet. A találkozó kezdete előtt a hazaiak köszöntötték a rekordhalmozó Henrik Lundqvistot, amibe aztán bele is feledkeztek, mert a Coyotes a kilencedik percben már kettővel ment. A Rangers egyenlített ugyan a középső játékrészben, ám a második szünetre ismét vendégelőnnyel mehettek a csapatok. A hosszabbítást végül Dan Girardi harcolta ki, aki tökéletesen nyúlt bele Ryan McDonagh lövésébe három és fél perccel a vége előtt. A hosszabbításban ismét ez a páros volt a főszereplő, Girardi lövése után a kipattanót McDonagh vágta a kapuba. A Coyotes számára a vereségtől sokkal rosszabb hír, hogy megsérült az első számú kapusuk, Mike Smith, akinek a hiányát könnyen megérezhetik a playoffért vívott csatában.

Büntetőlövések után nyert az Ottawa is, amely nagy harcban hozta el a pontokat a Tampa otthonából. A Senatorsnak minden esélye megvolt ahhoz, hogy hatvan perc alatt eldöntse a mérkőzést. A hárompontos Erik Karlsson vezetésével először egy, majd kétgólos előnybe is kerültek, de mindkét alkalommal hagyta visszajönni vendéglátóját. 3-3 és 65 perc játék után nem volt döntés, így jöhettek a rávezetések, ahol Bostonhoz hasonlóan egyetlen egy találat döntött, mégpedig Jason Spezza jóvoltából.

A Dallas öt év után nagyon szeretne ott lenni a rájátszásban, ehhez pedig minden pontra szüksége van, a texasi alakulat ma hajnalban a Winnipeg legyőzésével egy lépéssel közelebb is került a céljához. A Stars a Jamie Benn, Kari Lehtonen párosnak köszönhetően került közelebb a rájátszáshoz, a csapatkapitány mindkét emberelőnyös találatnál gólpasszt jegyzett, míg a finn kapus mindössze egyszer kapitulált.

A játéknap harmadik szétlövését és harmadik 2-1-es eredményét a Calgary?San Jose mérkőzés hozta. A Saddledomeban rendezett találkozón a Sharks szerzett vezetést az első harmad végén James Sheppard révén, amit Joe Colborne egyenlített ki a második húsz perc hajrájában. Mivel több gól nem esett a rendes játékidőben és a hosszabbításban sem, így jöhettek a rávezetések, amely nem lógott ki a játéknapból. Akárcsak Bostonban és Tampában, itt is egyetlen sikeres kísérlet volt, amit a hazaiak részéről Michael Cammalleri szerzett a harmadik párosban.

NY Rangers?Phoenix 4-3 (videó)
G.: Richards, Brassard, Girardi, McDonagh ill. Ekman-Larsson, Halpern, Chipchura

Philadelphia?Los Angeles 2-3 (videó)
G.: Rad, Vorácek ill. Carter, Williams, King

Boston?Montreal 1-2 (videó)
G.: Bergeron ill. Jemelin

Tampa Bay?Ottawa 3-4 (videó)
G.: Kucserov, Hedman, Stamkos ill. Karlsson, Spezza, Turris