Fehérvár?Olimpija Ljubljana 4-1

Az Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia második mérkőzését is magabiztosan nyerte az ifjúsági EBEL négyes döntőjében. Vasárnap az osztrák LA Starsszal az aranyéremért játszhat Kóger István és Énekes Lajos csapata.

A szlovénok ellen az első harmadban nem sikerült vezetést szerezni, pedig két kiállítást is kaptak a vendégek. A 21. percben tört meg a jég, Nyuli Zsombor révén. A Fehérvár néhány kulcsjátékost nélkülözött az esti U20-as döntő miatt, így elsősorban Erdély Csanád és Vokla Roland kiesése okozhatott volna zűrt, de nem okozott, jól játszott a magyar csapat. Ettől függetlenül egyenlített az Olimpija, de még abban a percben visszavettük a vezetést, ezúttal Prácser Ádám volt eredményes, sőt a 26 percben Mazzag Dániel révén már 3-1 állt a táblán. Ehhez már csak egy gólt kellett hozzátenni a biztos vezetés érdekében, ami Pál Zalán révén a 43. percben meg is érkezett, ekkor alakult ki a végeredmény is, 4-1 ide.

A nap második mérkőzésén a pénteken a Volán által legyőzött MAC Budapest találkozik a Ljubljanát verő LA Starsszal. Az már eldőlt, hogy az osztrákok eredménytől függetlenül kvázi döntőt játszhatnak vasárnap a Fehérvárral.

EBYSL-döntő (U20):
2014. március 22., 19.00: Fehérvár?Olimpija
2014. március 25., 18.15: Olimpija?Fehérvár
2014. március 29.: Fehérvár?Olimpija (ha szükséges)

2014. március 23., 16.00: Olimpija?MAC

Mindeközben a magyar U16-os bajnokság is a helyosztóihoz érkezett. A harmadik helyért folyó csatát a Vasas nyerte 3-1-re a Pesterzsébeti Farkasok ellen, míg a döntő első mérkőzését kedden a Fehérvár nyerte 9-2-re, szerdán viszont a MAC diadalmaskodott 3-2-re, így itt jelenleg 1-1 az állás.

Az U14-es korosztályban is a fentebbi két csapat csatázik a döntőben. Vasárnap Fehérváron 5-1-es hazai siker született, kedden 7-1-re nyertek Budapesten. Szerdán úgy léphettek jégre a fehérváriak, hogy söpréssel lehetnek bajnokok, ám a MAC a hajrában győztes gólt szerzett, 2-1-re nyert, így megakadályozta a bajnokavatást.