Hagelin mesterhármast szerzett

A svéd támadó először lőtt egy mérkőzésen három gólt NHL-es pályafutása során. Kuznyecov pedig a harmadik meccsén három gólpasszt adott.

A Rangers az öt meccs óta nyeretlen Winnipeg otthonába látogatott és győzelmével továbbrontotta vendéglátója playoff-esélyeit. A Rangers győzelméhez a 30 lövést hárító Lundqvist és honfitársa, Carl Hagelin tette a legtöbbet, aki első NHL-es mesterhármasát ütötte a Jets elleni mérkőzésen. Lundqvist a 301. győzelmével befogta a Rangers-franchise listavezetőjét, a legendás Mike Richtert.

Sormintaszerűen jöttek a gólok Nassauban az Islanders?Sharks mérkőzésen, ahol a hazaiak végig futottak az eredmény után. A San José három alkalommal is két góllal vezetett a mérkőzésen, ám a hazaiak mindig csak megfelezni tudták a különbséget, egyenlíteniük nem sikerült. A Szigetlakók az újabb vereséggel tovább rontották hazai mérlegüket, ami jelenleg a legrosszabb az egész ligában.

Capitals?Canucks meccset rendeztek a fővárosban ahol a vendégek hiába jöttek vissza egy- és kétgólos hátrányból, végül pont nélkül távoztak. A Verizon Centerben a Vancouver végzetét a 21 éves, KHL-ből nemrég érkezett, mindössze harmadik meccsét játszó Jevgenyij Kuznyecov okozta, aki három gólpasszából az utolsót a győztes találathoz adta. A Canucks az újabb zakóval megint hátrébb csúszott a tabellán és már öt pontra van a rájátszást jelentő vonaltól.

A Joe Louis Arenában a Red Wings és az Oilers csapott össze, ahol a Vörösök zsinórban nyolcadik alkalommal múlták felül az Olajosokat. A Detroitnak nem jött könnyen az újabb siker, 65 perc játék és 1-1 után jöhettek a büntetők, ahol Tomas Tatar egyetlen találata döntött az autóvárosiak javára.

A nap másik szétlövését Dallasban láthatták a nézők, ahol a Stars a lehetőségei ellenére nem tudott élni a hazai pálya előnyével és végül vereséget szenvedett. A Flames a duplázó Mike Cammalleri jóvoltából egygólos, majd kétgólos hátrányból is egyenlített, így jöhetett először a hosszabbítás majd a szétlövés. A Dallas a rávezetések harmadik körében ismét előnybe került, ám Sean Monahan megint visszahozta a meccsbe a Calgaryt. A negyedik párban azonban elérte a végzet a Dallast, a sok lehetőség megbosszulta magát, Tyler Seguin hibázott, Corban Knight viszont nem, így a vendégek gyarapodtak a plusz ponttal.

A két kapus, Roberto Luongo és Cory Schneider tavaly még csapattársak voltak Vancouverben, most azonban egymással kerültek szembe Floridában. A meccset a Panthers kezdte jobban és az első harmad felénél Brian Campbell góljával előnyhöz is jutott. A folytatásban a Devils magához tért és hárommal válaszolt bő húsz perc leforgása alatt. A harmadik vendéggól után azonban ismét fordult a kocka, illetve a korong, a kétgólos hátrányban lévő hazaiak megrázták magukat és Brad Boyes vezetésével zsinórban négy góllal terhelték meg a vendégek kapuját.

A Nashville meglepetésre győzni tudott a Chicago otthonában, és ezzel zsinórban harmadik alkalommal könyvelhette el a két pontot. A Predators legjobbja a finn Pekka Rinne, illetve a svájci Roman Josi voltak, előbbi 31 hazai lövést hárított, utóbbi három gólpassz formájában csapata mindhárom góljából kivette a részét. A bajnok Blackhawks újabb vereségével nem lehet büszke az idei teljesítményére, a 2014-es naptári évben alig 50% felett teljesít, tíz győzelem mellett nyolcszor kikapott és hét döntetlent játszott.

Óriási meccset játszottak Denverben, ahol a második harmad összesen kilenc gólt hozott az Avalache és a Ducks találkozóján. Húsz perc játék után egygólos előnyben volt a Colorado, és semmi jel nem utalt arra, hogy kinyílik a gólzsák a Pepsi Centerben. A második harmad elején egy gyors gólváltás követően az Anaheim percei következtek, 2-1-es állásnál a vendégek alig több mint négy perc alatt négy gólt ütve megfordították a mérkőzést. A Colorado egy kicsit megrogyott mint egy jobb bokszoló, ám a játékrész végére összeszedte magát és az utolsó előtti minutumban 33 másodperc alatt egygólosra faragta a hátrányát. De itt még mindig nem volt vége Mathieu Perreault pontosan fél perccel később visszaállította a kétgólos különbséget a vendégek javára. A záró harmadban több gól nem esett, így a Ducks győzött és pontszámban tapad a San Joséra.

NY Islanders?San José 3-4 (videó)
G.: Lee, Nelson, Nielsen ill. Nieto, Demers, Thornton, Havlát

Washington?Vancouver 4-3 (videó)
G.: Ward, Ovecskin, Wilson, Green ill. Schroeder, Matthias, Jensen

Detroit?Detroit 2-1 (videó)
G.: Sheahan ill. Smyth

Florida?New Jersey 5-3 (videó)
G.: Campbell, Howden, Boyes, Upshall, Trocheck ill. Jágr, Salvador, Eliás