Hetet egy csapásra

Vancouverben az utolsó harmadban kinyílt a gólzsák, az Islanders egy hetessel terhelte meg a teljesen összeomló Canucks hálóját.

A Szigetlakók tették mindezt úgy, hogy két harmad után háromgólos hátrányban voltak. A gólgyártást Josh Bailey kezdte a 42. percben és öt perccel később már a vendégeknél volt az előny. Chris Tanev révén a hazaiak a harmad felénél még egyenlítettek, de tíz másodperccel később más ismét a vendégeknél volt az előny Matt Martin jóvoltából. A folytatásban még két vendéggól született, teljessé téve az Islanders feltámadását és fantasztikus fordítását. Az Islanders hét találata egy harmadban csak franchise-rekordbeállítás, 1978. december 23-án ugyanennyivel terhelték meg a városi rivális Rangers hálóját a 9-4 arányban megnyert mérkőzésen.

A Pittsburgh a fővárosba látogatott, ahol Chris Kunitz duplázott, Sidney Crosby egy góllal és két gólpasszal mindhárom vendégtalálatból kivette a részét, a így a vége nem lehetett más, mint Pingvin győzelem a Verizon Centerben. Visszavágó ma hajnalban Pittsburghben, ahol a Capitalsra ráférne a győzelem ugyanis szezonbeli mindhárom összecsapását elvesztette ellenfelével szemben.

Három teljesen különböző harmadot láthatott a közönség Ottawában, ahol a Nashville lépett jégre. Az első játékrész nem hozott gólt, a második azonban hármat is, amelyet kivétel nélkül a vendégek szereztek. A záró játékrészben ismét három alkalommal rezdült a háló, a Senators ledogozta a hátrányát és kiharcolta a ráadást. A hosszabbítás a Predatorsnak hozott szerencsét, Seth Jones góljával a vendégek kapták a plusz pontot.

A hosszabbítás döntött a Pepsi Centerben is ahol Colorado?Winnipeg mérkőzést rendeztek. A rendes játékidő mind a négy találata a második harmadban esett, John Mitchell góljára Dustin Byfuglien felelt kétszer, kevesebb mint kettő perc alatt, ám André Benoit gondoskodott arról, hogy a csapatok egállal vonuljanak a második szünetre. A záró harmad nem hozott gólt, így jöhetett a ráadás, ahol Matt Duchene csodás egyéni akciója döntött az Avalanche javára.

A Tampa hiába vezetett kétszer is hazai jégen a Phoenix ellen, végül örülhet, hogy az egyik pontot sikerült megszereznie. A Coyotes kétszer egyenlített, majd a záró játékrész derekán Mikkel Bödker góljával a vezetést is megszerezte, de a Lightning Ondrej Palat találatával 38 másodperccel a vége előtt harcolta ki a ráadást. A plusz öt perc nem hozott döntést, így jöhettek a rávezetések, ahol egyedüliként Radim Vrbata talált be, megszerezve a győzelmet a Prérifarkasoknak.

Zsinórban nyolcadik alkalommal győzött a Los Angeles, amely most a Calgaryt múlta felül a Saddledome-ban. A Kings Anze Kopitar vezetésével háromgólos előnyre tett szert, ám a meccs végére nagyon kiengedett és majdnem elszórakozta az előnyét. A hajrában a Flames két perc alatt ütött két góllal izgalmassá tette a befejezést, de egyenlítenie nem sikerült, túl későn ébredt a pontszerzéshez.

A torontói Tyler Bozak, Phil Kessel csatárpáros, illetve Jonathan Bernier szállította a győzelmet a Leafsnek az Anaheim otthonában. A Bozak-Kessel páros egy-egy góllal és két-két gólpasszal mindhárom vendéggólból kivette a részét, míg Bernier 43 védéssel járult hozzá a sikerhez.

Washington?Pittsburgh 2-3 (videó)
G.: Fehr, Backström ill. Kunitz (2), Crosby

Ottawa?Nashville 3-4 (videó)
G.: Cowen, Methot, Spezza ill. Spaling, Smith, Nyström, Jones

Tampa Bay?Phoenix 3-4 (videó)
G.: Palat (2), Johnson ill. McMillan, Erat, Bödker