Szovjetunió?Magyarország 19-1

Ötven évvel ezelőtt, 1964. január 28-án játszotta a magyar jégkorong-válogatott az egyetlen Szovjetunió elleni mérkőzését, az innsbrucki olimpián.

A magyar jégkorong krónikása, Regős Péter írását tesszük közzé.

“Az első harmadban megilletődötten kezdett a magyar csapat. A szovjetek 28 lövésből 8 gólt értek el. A mieinktől ritkán futotta ellentámadásokra. Az ellenfél nem vett vissza az iramból a következő játékrészben sem. Ha a magyar harmadban felálltak, mindig a legjobb lövőhelyzetig passzolták a korongot. Ha a saját térfelükön szereztek korongot, akkor a jobb korcsolyázó tudásuknak köszönhetően lerohanták a magyar csapatot. 14-0-lal vonultak öltözőbe a játékosok. A válogatott az utolsó játékrészben bátrabb, keményebb játékkal rukkolt elő. Rozgonyi György jóvoltából a becsületgólt is sikerült megszerezni. A szovjetek a 20. gólért mindent megtettek, de ez nem sikerült nekik, így a végeredmény 19-1 lett. Válogattunk ezzel az eredménnyel az olimpiai torna alsóházába került. Az ötkarikás játékokra azóta nem sikerült kijutnunk.”