1944: A Detroit 15 gólt üt a Rangersnek

Január 23. Anno.

1934 ? A New York-i Murray Murdoch az NHL első vasembere, akit 400. mérkőzésén köszöntenek. A csatár végül 508 mérkőzést játszik zsinórban. Rangers?Senators 5-2

1944 ? A Detroit zsinórban 15 gólt üt egy mérkőzésen, amivel nemcsak kiüti a New Yorkot, de hatalmas NHL-csúcsot állít fel. Red Wings?Rangers 15-0

1945 ? A detroiti Earl Seibert jobb szeme egy sérülés miatt be volt kötve, ám ez nem zavarta a hátvédet a térlátásban és a harmadik harmadban 36 másodperc alatt ütött duplájával győzelemhez segítette csapatát. Bruins?Red Wings 4-5

1976 ? 22 vereség és 3 döntetlen, azaz 25 mérkőzés után végre győz a Washington Garnet “Ace” Bailey három (2+1) pontjának köszönhetően. Capitals?Rangers 7-5

1984 ? Első csapatként a liga történetében a Buffalo győz egymás után tíz idegenbeli mérkőzésen. Bruins?Sabres 3-5

1993 ? A New York-i Mike Gartner az első játékos, aki 14 egymást követő szezonban eléri a 3 gólos határt. Kings?Rangers 3-8

1996 ? Egy nappal a Chicago elleni hazai 7-3 után az Ottawa a szezonban másodszor is edzőt cserél, a Rick Bownesst november 21-én váltó Dave Allisont is kirúgják, miután 2-22-1-es eredményt produkál, helyére Jacques Martin kerül.

Születésnaposok ? Brendan Shanahan, Tomas Holmstrom, Jean-Francois Sauve, Richard Smehlik, Scott Hannan, Steve Christoff, Randy Boyd, Jaroslav Pouzar, Ivan Novoseltsev, Joel Bouchard, Timo Blomqvist, Darren Rumble