Minden napra egy NHL-rekord

695. góljával most éppen Mark Messiert hagyta le Jágr, és már egyedül áll az örökranglista hetedik helyén. Felkészül a 708 gólos Mike Gartner.

A New Jersey a Bell Centerben lépett jégre, ahol egygólos hátrányban maga Jágr egalizált és érte el a történelmi találatot. A Devils számára az egyenlítő találat jelentette az ébresztőt, ezután még háromszor vették be a Canadiens kapuját, amiből a cseh szélső még egy gólpasszal vette ki a részét, így 1+1-el zárta a mérkőzést, akárcsak az Adam Henrique, Dainius Zubrus kettős.

9 másodperc alatt szerzett két gól elég volt a Tampanak ahhoz, hogy fordítson és 2-1 arányban győzni tudjon a Rangers vendégeként a Gardenben. A Lightningban Ben Bishop  33 védéssel pályafutása ötödik győzelmét szerezte a Rangers ellen, amivel továbbra is százszázalékos a New York-i gárda ellen.

Hiába vezetett kétszer is hazai jégen a Bruins a Leafs ellen, végül pont nélkül maradt az Original Six-rangadón. Az 1100. mérkőzésén jégre lépő Zdeno Chára fémjelezte hazai védelem teljesen tehetetlennek bizonyult a Tyler BozakPhil Kessel kettős által vezettet Torontónál. Kessel három gólpasszt adott a mérkőzésen, kettőt a kétszer egyenlítő Bozaknak, egyet pedig a győztes gólt szerző Jake Gardinernek. A Leafs a győzelmével megszakította a hárommeccses nyeretlenségi sorozatát a Bostonnal szemben.

Szenzációsan megy a San Josénak a Washington ellen, az utolsó 18 mérkőzésükből a 17-et nyerték meg. A Sharks az újabb sikert szétlövések után szerezte meg, ahol az egyetlen találatot Patrick Marleau szerezte a harmadik párosban. A hazai jégen játszó fővárosi csapaton még az sem segített, hogy Ovecskin megszerezte 33. gólját amivel vezeti a góllövőlistát.

A Flyers, ha vért izzadva is, de nyert a Keleti-konferencia legrosszabb csapatának, a Buffalónak az otthonában. A Philly végig futott az eredmény után, mire alig több mint négy perccel a vége előtt megszerezte a vezetést Scott Hartnell révén. Öröme azonban nem tartott sokáig, mert Tyler Ennis 56 másodperccel később egyenlíteni tudott. Már mindenki a hosszabbításra készült, amikor jött a november 27-e óta gólképtelen Vincent Lecavalier és pontosan negyed perccel a lefújás előtt eldöntötte a mérkőzést.

Véget ért az Islanders nagy sorozata, hét idegenbeli győztes meccs után a Panthers otthonában fejet hajtottak. A mérkőzés tulajdonképpen az első húsz perc után eldőlt, amikor a Florida háromgólos előnnyel mehetett pihenni. A folytatásban Scottie Upshall emberhátrányos gólja négyre növelte a különbséget, végképp szertefoszlatva a Szigetlakók győzelmi álmait. A Panthers ezután visszavett és kapott ugyan két gólt, de a győzelme nem forgott veszélyben egy pillanatig sem.

A Blackhawksnak nagyon nem megy a ráadásban ebben a szezonban, ötödször kaptak ki a hirtelen halálban és még egyszer sem nyertek. Most a Colorado távozott győztesen hosszabbítás után, köszönhetően Szemjon Varlamovnak és Tyson Barrienak. Az orosz kapus 46 lövést hárított, míg a kanadai bekk két gólt szerzett, a másodikat emberelőnyben a ráadás utolsó percében.

Az évadbeli legrosszabb formáját hozza a Phoenix, amely zsinórban negyedik alkalommal hagyta el vesztesen a játékteret. A Coyotes nótáját ezúttal a Blues húzta el a amelyben T.J. Oshie és Jaroslav Halak vitte a prímet. A St. Louis jobbszélsője, aki egyben tagja az USA olimpiai csapatának is, duplázni tudott, míg szlovák csapattársa 20 alkalommal hárított.

Alsóházi rangadót rendeztek Nashville-ben, ahol a Central-csoport utolsó előttije fogadta a Pacific-csoport utolsó előtti csapatát, a Calgaryt. A találkozó 1-1 után az utolsó harmad első felében dőlt el, amikor a hazaiak háromszor vették be a ellenfelük kapuját. A gól- és pontgyártásban Ryan Ellis és David Legwand járt az élen, előbbi 1+1-et, utóbbi három gólpasszt tett a közösbe a mérkőzésen.

Kyle Turris és Robin Lehner volt a Senators két nyerőembere Minnesotában, ahol a kanadai csapat 3-0-s győzelmet ünnepelhetett. A Wild elleni mérkőzésen Turris egy-egy góllal és gólpasszal jelentkezett, míg Lehner 27 védéssel szezonbeli első, pályafutása második hibátlan mérkőzésén van túl.

Különösebb megerőltetés nélkül gyűrte le a Dallas az Edmontont, megszakítva ezzel hatmeccses nyeretlenségi sorozatát. A találkozó mindössze az első harmad feléig volt nyitott, amikor 1-1-es állásnál a Stars kevesebb mint két perc alatt kétszer köszönt be Brizgalovnak. A második játékrész 70. másodpercében Cody Eakin gólja már háromgólos előnyt jelentett a texasi csapatnak, ami után az Oilers gyakorlatilag el is búcsúzhatott a pontszerzéstől.

Boston?Toronto 3-4 (videó)
G.: Marchand, Bergeron, Campbell ill. Bozak (2), Gardiner, van Riemsdyk

NY Rangers?Tampa Bay 1-2 (videó)
G.: Richards ill. Hedman, Kucserov

Washington?San José 1-2 (videó)
G.: Ovecskin ill. Kennedy

Buffalo?Philadelphia 3-4 (videó)
G.: Hodgson, D’Agostini, Ennis ill. Vorácek, Schenn, Hartnell, Lecavalier