Sharp mesterhármassal ünnepelt

Katasztrofális is lehetett volna a Colorado veresége, ha a Hawks nem áll meg hét gólnál 37 perc játék után.

A Chicago csatára egy gólpassz mellett egy mesterhármassal ünnepelte 32. születésnapját és a Colorado kiütését. Sharp mellett Jonathan Toews és Duncan Keith villogott, előbbi négy pontot szerzett, utóbbi hármat és 33 pontjával vezeti a hátvédek táblázatát.

patrick-sharp

A Senators két harmadon keresztül volt partiban Bostonban, de az utolsó harmadra összeomlott és gólt sem ütve sima vereséget szenvedett. A Bruins a záró játékrészben négyszer vette be a vendégek hálóját, míg a hazaiak ketrecét őrző Tuukka Rask 33 védéssel szezonbeli negyedik hibátlan mérkőzésén van túl.

Az újonc Philipp Grubauer  alaposan kitett magáért, 38 lövést hárítva vezette győzelemre a Capitalst a Rangers ellen a fővárosban. Az elsőéves kapus mellett Nicklas Backström játszott nagyot, aki egy plusz egyel zárt és ezzel az utolsó nyolc meccsén összesen 17 pontot szerzett.

Meglepetésre pontokkal távozott New Jerseyből a Columbus, amely szétlövések után tudott győzni a Prudential Centerben. Az 1-1-re végződő találkozón a büntetőlövések alatt is mindössze egy gól született, amit a vendégek részéről Cam Atkinson ütött.

Hosszabbításban szerzett győzelemmel ünnepelte 500. mérkőzését Marc-André Fleury, a Pittsburgh kapusa. A jubileumi sikerhez Jussi Jokinen és James Neal egyaránt három ponttal járultak hozzá, így a Penguins továbbra is vezeti a Keleti-konferenciát. A Pingvinekhez kapcsolódó szomorú hír, hogy Pascal Dupuis súlyos térsérülést szenvedett és ebben a szezonban már nem léphet jégre.

Ellentétes harmadokat, de végül döntetlent hozott hatvan perc játék után a Toronto?Buffalo mérkőzés. Az első harmadban szerzett két Sabres találatra hárommal válaszolt a Leafs a második húsz percben, amit Steve Ott egyenlített ki a játékidő letelte előtt 25 másodperccel. A hosszabbításban nem esett gól, így a döntés a szétlövésekre maradt, ahol Jonathan Bernier és a hazaiak kezét fogták a hokiistennek. Joffrey Lupul góljával ellentétben a buffalói játékosok háromszor is a vasat találták el, így a Leafs gazdagodott az extra ponttal.

Gólfesztivált hozott a Jets?Wild meccs első harmada, ahol 15 perc alatt hétszer villantak fel a piros lámpák. A második játékrész elején Mikko Koivu egyenlített és akkor úgy tűnt hasonló lesz a folytatás. Ám 4-4 után beállt a gólcsend, amit csak a záró harmad felénél Blake Wheeler tört meg, megszerezve a győztes találatot a Winnipeg számára.

Erik Cole duplájának és Kari Lehtonen 33 védésének köszönhetően simán győzött a Dallas a Predators felett. A Stars ezzel folytatta remek sorozatát és az utolsó öt meccséből a negyediket nyerte. Ugyanez már nem mondható el a Nashville-ről, amely zsinórban ötödször bukott és az utolsó 13 mérkőzéséből tízet elvesztett.

Ryan Smyth és Devan Dubnyk volt az Edmonton nyerőembere az albertai rangadón. A Calgary elleni mérkőzésen a veterán Smyth szerezte az Oilers mindkét gólját, míg a vendégek kapuját őrző Dubnyk 27 védéssel szezonbeli második shutoutját szerezte.

A Colorado és a Dallas után a Phoenixet is büntetőlövésekkel verte a San José, pedig a Coyotes ünnepre készült, ugyanis éppen tíz éve játszották az első mérkőzésüket a Jobing.com Arenában. Ám a kerek ünnepbe a San José belepiszkított, köszönhetően a Patrick MarleauBrent Burns, Joe Pavelski hármasnak, melynek tagjai öt pontot szereztek és Marleau révén a győztes büntetőt is megszerezték.

Boston?Ottawa 5-0 (videó)
G.: Smith (2), Iginla, Krejci, Marchand ill. ?

Toronto?Buffalo 4-3 (videó)
G.: Gardiner, Holland, Kessel ill. Moulson, Scott, Ott

New Jersey?Columbus 1-2 (videó)
G.: Henrique ill. Anyiszimov

Washington?NY Rangers 3-2 (videó)
G.: Green, Backström, Fehr ill. Pouliot, Hagelin