Háriék győztek Hetényiék ellen, Hentes visszatért

A finn első osztály keddi fordulójában a HIFK a Tapparát fogadta. A hazaiaknál Hári János, míg a vendégeknél Hetényi Zoltán szerepelt, előbbi a negyedik sor szélsőjeként, utóbbi cserekapusként. Az első harmad leginkább a kihagyott előnyökről szólt, hiszen a Tappara két, a HIFK egy lehetőséget puskázott el. A középső játékrészben nagyon fegyelmezetten játszottak a csapatok, kiállítás nem, gól egy született, amit a HIFK szerzett a 38. percben. A Tappara a harmadik harmad közepén egyenlített, ám a HIFK három perccel a vége előtt visszavette a vezetést, és 2-1 arányban megnyerte a mérkőzést. Mint említettük, Hetényi ezúttal is a padon kapott helyet, Hári pedig kevés jégidőt kapott, amit azonban jól használt ki, helyszíni tudósítónk szerint jól mozgott, egy nagy helyzetet is kiharcolt magának egy korongszerzést követően, ami azonban kimaradt.

Szeptember 17-én játszott utoljára tétmérkőzést Hentes Kristóf, akkor gólt is lőtt az EHC Olten ellen. Csaknem két hónap kihagyás után kedden tért vissza a svájci másodosztályba, ahol csapata, a GCK Lions Baselbe utazott. Alaposan felforgatott csapattal érkeztek a vendégek, minden támadósor eddig nem látott felállásban játszott. Két játékos a svájci ifjúsági válogatottból tért vissza, hármat kölcsönvett az NLA-s nagy csapat, a Zürich Lions, további két játékos pedig sérültlistán van. Mindez meg is látszott a csapat teljesítményén, a hazaiak sima, 3-0-s győzelmet arattak, teljesen megérdemelten.

Cimkék: , , , , , , , ,