Hazai pályán lőtt gólt a Flyers

A Philadelphia több mint 175 perc után volt ismét eredményes a Wells Fargo Centerben.

A Flyers három hazai mérkőzéssel ezelőtt, az Anaheim elleni meccs első harmadában volt eredményes utoljára saját közönsége előtt, azóta a Capitals és a Devils is kapott gól nélküli győzelemmel távozott. Az Edmonton ideális ellenfél volt a rossz sorozat megszakítására, a szurkolók nem csalódtak, az első harmad derekán végül Jay Rosehill törte meg a gólcsendet. Ha ez nem lett volna elég a Philly szurkolóinak az örömre, a záró játékrész közepén betalált a 21 mérkőzés óta góltalan csapatkapitány, Claude Giroux is, aki rögtön győztes gólt szerzett.

Ottawai vereséggel kezdett a Florida kispadján a Kevin Dineent váltó Peter Horachek.  Az új edzőn még az sem segített, hogy három hetes kihagyás után ismét bevethető volt Tim Thomas a kapuban. A Sens az egy gólig és egy gólpasszig jutó Kyle Turris vezetésével győzött és ismét 50% felé tornázta a mutatóját.

A tavalyi playoff legendás hetedik mérkőzése óta először találkozott egymással a Boston és a Toronto. Akárcsak akkor, most is a Patrice Bergeront átkozhatják a Leafs szurkolói, a Bruins centere a záró játékrészben két gólt ütve egymaga döntötte el a találkozót.

A hosszabbításban tudott győzni Detroitban a Tampa, ami azt jelenti, hogy a Lightning 1994. január 12-e után először távozhatott két ponttal a zsebében a Joe Louis Arenából. A közel húsz éves nyeretlenségi sorozatnak a végére Teddy Purcell tett pontot, aki a ráadás negyedik percében lőtt Howard kapujába.

Jason Pominville volt a hős Carolinában, ahol a Minnesota büntetőlövések után győzött. A Wild centere először megszerezte 200. gólját az NHL-ben, majd a szétlövésben Zach Parise és Mikko Koivu után harmadikként ő értékesítette kísérletét, amivel győztes találatot szerzett.

A záró játékrészben nyújtott kiváló játékának köszönheti a győzelmet a Columbus a New York Islanders ellen. 2-2 után az utolsó húsz percben háromszor köszöntek be a hazaiak Nabokovnak, ezzel eldöntve a mérkőzést. A hazaiak legjobbja a Brandon Dubinsky, Ryan Johansen páros volt, mindkét játékos 1+2-vel zárta a találkozót.

Nem szakadat meg Sidney Crosby rossz sorozata a St. Loius ellen, ugyanis az Oilers, a Sharks és a Blackhawks mellett az egyetlen olyan csapat, amelynek kapuját a főpingvin még nem vette be. A helyzet ma sem változott, a Pietrangelo vezette hazai védelemmel szemben Crosby nemhogy gólt, de még pontot sem szerzett, ami bőven elég volt a Pittsburgh szűk vereségéhez. A győztes találatot az a Kevin Shattenkirk ütötte, aki az utolsó nyolc mérkőzés mindegyikén szerzett pontot.

Hiába vezetett kétszer is a Stars hazai pályán a bajnok ellen, a Chicago a mérkőzés második felében zsinórban négy gólt ütve biztosan nyert Dallasban. A Blackhawks győzelmének a kulcsa Patrick Sharp volt, aki négyszer szolgálta ki társait a mérkőzés folyamán.

A sírból hozta vissza a győzelmet a Phoenix a Capitals ellen a Jobing.com Arenában. A fővárosiak három és fél perccel a vége előtt még kétgólos előnyben voltak, de először Lauri Korpikoski faragott a hátrányon, majd kevesebb mint két perccel a vége előtt a mérkőzésen másodszor eredményes Shane Doan révén a hosszabbítást is kicsikarták. Az extra játékidő nem hozott döntést, jöhettek a rávezetések, amiben Antoine Vermette és Mikkel Bödker találatai döntöttek a hazaiak javára.

Magabiztosan tartotta otthon a két pontot a Los Angeles a Vancouver ellen. A Királyok 2-1 után a második játékrész közepén két és fél perc leforgása alatt három gólt lőttek és ezzel érdemben el is döntötték a mérkőzést. A hazaiak legjobbja a néhány napja a farmcsapatból felhívott Tyler Toffoli volt, aki egy gólpassz mellett kétszer volt eredményes és győztes gólt szerzett.

Philadelphia?Edmonton 4-2 (videó)
G.: Rosehill, Hartnell, Giroux, Lecavalier ill. Perron, Hall

Ottawa?Florida 3-2 (videó)
G.: Turris, Zibanejad, MacArthur ill. Bjugstad, Goc

Boston?Toronto 3-1 (videó)
G.: Bergeron (2), Chára ill. Lupul

Detroit?Tampa Bay 2-3 (videó)
G.: Zetterberg (2) ill. Malone, Stamkos, Purcell