Már nem nyeretlen a New Jersey

Nyolcadik nekifutásra sikerült, a Rangers ellen aratta szezonbeli első győzelmét a Devils.

A Keleti-főcsoportot vezető Pittsburgh-höz a Vancouver látogatott. A mérkőzésen mindegyik harmadban egy-egy gól született mindkét oldalon, a találatok közül Olli Maatta pályafutásának első NHL-gólját érdemes kiemelni, ami hosszabbítást eredményezett a Penguinsnek. A ráadásban nem született gól, a büntetőknél pedig csak Jevgenyij Malkin volt eredményes, így a Pittsburgh diadalmaskodott.

A játéknap kanadai rangadóján az Ottawa és az Edmonton lépett jégre. Az Oilers vezéregyéniségei Ryan Nugent-Hopkins és Jordan Eberle voltak, előbbi két gólt lőtt és egy gólpasszt adott, míg utóbbi 1+1-gyel zárt, Devan Dubnyk pedig 35 védésével került be a meccs három legjobb játékosa közé.

A Colorado visszatért a helyes útra a Buffalo ellen. Az Avalanche-ben Matt DucheneRyan O’Reilly és a csapatkapitány Gabriel Landeskog is egy gólt lőtt és egy gólpasszt adott, így ők hárman vezették győzelemre a Coloradót, amely vezeti a Central-divíziót.

A Montreal?Nashville találkozó másfél perccel a vége előtt dőlt el. Sokáig úgy tűnt, hosszabbítás dönt a mérkőzésen, Shea Weber 13. percben esett góljára a 27. percben Brendan Gallagher válaszolt. Az 59. perc közepén viszont Seth Jones megszerezte második NHL-gólját, így a Predators diadalmaskodott.

A Boston csapatként verte meg a Tampa Bayt. A Bruinsból tizenkét játékos is szerzett pontot, egyetlen olyan játékos nem volt, aki egynél több gólból vette volna ki a részét. A vendégek kapujában Tuukka Rask mind a 23 lövést védte, így shutoutnak örülhetett.

A másik délkeleti helyszínen viszont hazai győzelem született. Bár Jonas Brodin révén a Minnesota szerzett vezetést, a finn Aleksander Barkov egyenlített, viszont több gól nem született. A szétlövésben Jonathan Huberdeau és Brad Boyes betaláltak Josh Harding kapujába, Tim Thomas pedig védte mindkét vendéglövést, így a Panthers otthon tartotta a pluszpontot.

A New Jersey lenullázta a Rangerst. A nem túl sok kapura lövést hozó mérkőzésen Henrik Lundqvist 19 lövésből négy gólt kapott, míg Cory Schneider mind a 22 vendéglövést védte, így a szezonban először hagyták el győztesen a jeget a Devils játékosai.

Devils

New York másik csapata, az Islanders is bukott. A Carolina többek között Jiri Tlusty duplájának köszönhetően nyert, a hazaiak kapujában Nabokov 23 lövésből csak 19-et védett.

A Washington Martin Erat három gólpasszának és Braden Holtby 37 védésének köszönhetően legyőzte a Columbust. A cseh támadó a szezon első hét meccsén nem szerzett pontot, most pedig magára talált és kivette a részét a Capitals győzelméből.

A címvédő Chicagóhoz a Toronto látogatott. Gól csak a második harmadban esett, Bryan Bickell és Michael Kostka is megszerezte sezonbeli első gólját, így a Blackhawks nyert.

A Detroit hiába vezetett két góllal a fél mérkőzésen keresztül, a harmadik harmadban négyet kapott a Red Wings. Az első harmadban Pavel Dacjuk és Todd Bertuzzi is betalált a hazaiak kapujába, ám Mike Smith  a folytatásban már nem kapott gólt. A 39. percben Antoine Vermette szépített, a záró játékrészben pedig Mike Ribeiro két góljának is köszönhetően fordított és nyert a Coyotes.

A Coloradóhoz hasonlóan a San José is nyert a szezonbeli első veresége után. A Sharks az 59. másodpercben vezetett Brent Burns góljával, a mérkőzés során Karri Ramö a 35 hazai lövésből 30-at védett, míg hazai részről Antti Niemi sem teljesített 90% fölött, 19 lövésből három gólt kapott.

A Los Angeles a harmadik harmadban döntötte el a Dallas elleni meccset. Negyven perc után 2-2 volt az állás a találkozón, a harmadik játékrészben viszont Drew Doughty és Kyle Clifford is betalált Dan Ellis kapujába, a végén pedig Matt Greene az üres kapuba. A meccsről említést érdemel még Justin Williams első harmadbeli duplája és Anze Kopitar három gólpassza.

Pittsburgh?Vancouver 4-3 (videó)
G.: Crosby, Kunitz, Maatta ill. Edler, Richarson, Kassian

Ottawa?Edmonton 1-3 (videó)
G.: Neil ill. Nugent-Hopkins (2), Eberle

Buffalo?Colorado 2-4 (videó)
G.: Hodgson, Foligno ill. O’Reilly, Landeskog, Duchene, Stastny

Montreal?Nashville 1-2 (videó)
G.: Gallagher ill. Weber, Jones