Még mindig nyeretlen a Devils

Nem tud letérni a rossz ösvényről a New Jersey, amely ismét kikapott és a Buffalo mellett az másik nyeretlen csapat a ligában.

A Devils a szokásos forgatókönyv szerint járt el, vezettek ? most éppen kétszer is ?, majd elbukták a mérkőzést. A Flames ezzel szemben fordított utat jár be, amióta a csapat elköltözött Atlantából, még sosem fordult elő olyan, hogy a csapat az első öt mérkőzés mindegyikén pontot szerezzen. 2-2 után a derbit végül az elsőéves Sean Monahan döntötte el, aki már négygólos és összesen hat pontnál jár.

Csak apró kisiklás lehetett a Philadelphiánál, hogy az edzőváltás után nyert a csapat, mert visszatértek a ?megszokott? útra. A fekete-narancssárga alakulat hazai jégen bukott a Phoenix ellen, amelyben a legjobb Thomas Greiss volt, aki a hazaiak 36 kísérletét hárította. A szárnyaszegett Flyers csapatkapitánya, az elmúlt három évben pont per meccs átlagot elérő Claude Giroux még mindig pont nélkül áll.

Negyven másodpercbe sűrűsödtek az események Carolinában, ahol a Los Angeles szerepelt. Az 54. percben Dwight King szerezte meg a vezetést emberhátrányból, de 40 másodperccel később ugyanebből az előnyből Jeff Skinner egalizált. A döntés a büntetőkre maradt, amit csak Jeff Carter értékesített, így a Királyok gazdagodtak az extra ponttal.

Simán győzött a Florida a Pittsburgh ellen, amely ezzel elszenvedte első vereségét. A vendégek kapujában bemutatkozott Jeff Zatkoff, akit nem kíméltek a Párducok játékosai és minden harmadban két góllal terhelték meg a kapuját. A gól- és pontgyártásban a BoyesFleischmann kettős járt az élen, előbbi három (2+1),utóbbi négy (1+3) pontot tett a közösbe.

Szűken, mindössze egy góllal múlta felül a Chicago a New York Islanderst a szeles városban. Az első játékrészben Joakim Nordström élete első góljával szerzett vezetést a bajnok, amit Jonathan Toews duplázott meg. Az első szünetre azonban már döntetlennel mentek a csapatok, mert a Szigetlakók az utolsó percben kétszer is bevették Habibulin kapuját. A mérkőzés további részében minimális fölényben játszott a Hawks, amit egyetlen egyszer Michal Handzus révén tudott gólra váltani, eldöntve ezzel a pontok sorsát.

Elkezdte megszolgálni az árát Tyler Seguin, aki a nyáron több mint 30 millió dolláros szerződést kötött a Dallasszal, a center két-két góllal és gólpasszal minden találatból kivette a részét a Jets elleni mérkőzésen. Mindössze egy találattal maradt el Seguin mögött a frissen kinevezett csapatkapitány Jamie Benn, így egyetlen percig sem forgott veszélyben a Stars győzelme Winnipegben.

Philadelphia?Phoenix 1-2 (videó)
G.: Talbot ill. Klinkhammer, Ekman-Larsson

Carolina?Los Angeles 1-2 (videó)
G.: Skinner ill. King

Florida?Pittsburgh 6-3 (videó)
G.: Boyes (2), Versteeg, Huberdeau, Barkov, Fleischmann ill. Malkin, Adams, Dupuis

Chicago?NY Islanders 3-2 (videó)
G.: Nordström, Toews, Handzus ill. Bailey, Okposo