Hertl és a San José nagy napja

Megvan az év gólja? Óriási verést kapott a Rangers a Sharkstól, a cseh center négy gólt lőtt, tinédzser 25 éve nem tett ilyet.

A kaliforniai csapat csak egy góllal maradt el a franchise-csúcstól, kilencet rámolt be ellenfelének, amiből a Csehországból balhés körülmények között távozó 19 éves csatár egymaga négyet vállalt. A történelem nem utalt erre a megalázó vereségre, ugyanis a Rangers a liga történetének legjobb vendége San Joséban, a megszerezhető pontok 80%-át elhozta története során. Ezek után nem volt meglepő, hogy a Rangers Richards révén megszerezte a vezetést már a negyedik percben. Ám ekkor Fortuna megfogta a San José kezét. A Cápáknak mindenhonnan jól pattant a korong, a palánkról, a plexiről, a bíróról, a törött botról és az így adódó ziccereket pedig kegyetlenül kihasználták, Hertllel az élen, akinek semmit nem von le az érdemeiből a szerencsefaktor. A fejben teljesen elfáradó és reménytelenül játszó New York-iak egyszer még szépítettek, de valójában csak a megváltó dudaszóra vártak.

Hertl

Nyilván bolondság lenne kijelenteni a szezon második hetében, hogy az év gólját láttuk, de hogy közel lesz a célszalaghoz az alábbiakban megmutatott Hertl-gól, abban biztosak vagyunk. A Sharks cseh centere hajnalban parádés gólja mellett még háromszor volt eredményes, ezzel a liga történetének negyedik legfiatalabb játékosa lett, aki tinédzserként, 19 évesen és 330 naposan négy gólt ütött. Utoljára a Kings játékosa, Jimmy Carson volt képes hasonlóra, aki 1988. március 30-án 19 évesen és 254 naposan két gólpassz mellett négyszer vette be Doug Dadswell kapuját a Flames elleni 9-7-es győzelem alkalmával. Hertl ezzel a mutatvánnyal mind a góllövőlistán, mind a kanadai táblázaton az élre állt.

A városi riválisnál fényévekkel jobb teljesítményt nyújtott az Islanders, amely a Phoneixet ütötte ki Long Islanden 6-1-re. A Szigetlakóknál először volt eredményes csapatkapitányként John Tavares, rögtön kétszer is, mellette pedig Matt Donovant kell megemlíteni, aki első gólját szerezte az NHL.ben.

Harmadik mérkőzését is megnyerte a Colorado az új vezetőedző, Patrick Roy irányítása alatt, amely még sohasem kezdte így a szezont, amióta Denverbe költözött a franchise. A csapat legjobbja a kapus Szemjon Varlamov volt, aki a Toronto 28 kísérletéből mindössze egyet engedett maga mögé.

Új seprű jól seper, megszerezte idénybeli első diadalát az edzőváltáson átesett Philadelphia, Craig Berube fiai Schenn és Coburn góljaival verték 2-1-re a Floridát. Rossz hír a Panthers szurkolóinak, hogy a második gólnál megsérült Tim Thomas, azonban öröm az ürömben, hogy a helyére érkező Markström hibátlanul védett a maradék 52 percben.

Erős volt a párhuzam a Philadelphia mérkőzéséhez Nashville-ben, ahol a Minnesota vendégszerepelt. Az első győzelmét szerezte a Predators is, amely 0-1 után a hat perc alatt rámolt be hármat a Wild kapujába. Annak a Wildnak a kapujába, amelyben Nicklas Backström ugyanúgy járt, mint kollégája, Tim Thomas, megsérült, és a harmadik gól után a 12. percben le kellett cserélni. A helyére érkező Harding remekelt, a kapujára tartó mind a 20 lövést hatástalanította ám ez nem mentette meg a Wildot a vereségtől.

Tovább várat magára a New Jersey első győzelme, amely ismét többgólos előny után szenvedett ismételt vereséget. A előző fordulóban Edmontonban három, ma hajnalban Vancouverben kétgólos előnyt herdáltak el az Ördögök, de legalább az egyik pontot megmentették, akárcsak az Oilers ellen. A mindent eldöntő találatot Jason Garrison ütötte a ráadás harmadik percében.

1994 óta nem kezdte három győzelemmel a szezont a Pittsburgh, amely ma hajnalban harmadik harmadbeli három találatával verte a Carolinat. A meccs legjobbja az egykori Hurricanes játékos Jussi Jokinen volt, aki 2007. november 16., a dallasi elleni meccs óta szerzett ismét mesterhármast.

Kétszer egyenlített a Tampa a hatvan perc során, a hosszabbításban pedig a győzelmet is kiharcolta a Buffalo vendégeként. A mindent eldöntő találatot a ráadás második percében Alex Killorn szerezte.

Toronto?Colorado 1-2 (videó)
G.: Lupul ill. Sarich, Parenteau

NY Islanders?Phoenix 6-1 (videó)
G.: Tavares (2), Regin, Donovan, McDonald, Bailey ill. Hanzal

Philadelphia?Florida 2-1 (videó)
G.: Schenn, Coburn ill. Boyes

Pittsburgh?Carolina 5-2 (videó)
G.: Jokinen (3), Martin, Glass ill. Staal, Gerbe