Jokinen megszerezte 300. gólját

A Winnipeg centere Selanne, Kurri és Sandström után negyedik finnként érte el ezt a rekordot.

Könnyedén győzött a Winnipeg Los Angelesben, elrontva a Királyok hazai idénynyitó mérkőzését. A Jets Devin Setoguchi két góljával, Evander Kane Gordie Howe-hattrickjével és a Olli Jokinen karrierjének 300. találatával már 4-1-re is vezetett a záró harmad elején. Innen a Kings még visszajött a meccsbe két emberhátrányos góllal, azonban Bryan Little találata mindent eldöntött a dudaszó előtt 48 másodperccel.

A kapusoké volt a főszerep Ottawában, ahol a Buffalo vendégszerepelt. A hazaiaknál Craig Anderson pályafutása 23. kapott gól nélküli mérkőzését játszotta, és sokáig úgy tűnt, hogy Ryan Miller is shutoutot ér el, ám 95 másodperccel a vége előtt Erik Karlsson kapitulációra kényszerítette, ezzel eldöntve a mérkőzést.

A hazaiaktól Damain Brunner, a vendégektől Michael Grabner tudott duplázni, mégsem tudta egyik játékos sem győzelemre vezetni csapatát a rendes játékidőben New Jerseyben, ahová a szomszéd Islanders látogatott. A döntés a szétlövésre maradt, ami egyetlen találatot hozott, a hatodik körben Moulson révén, így a Szigetlakók 2007 óta először kezdték győzelemmel a szezont.

Hiába futott neki kétgólos előnnyel a záró harmadnak a hazai jégen játszó Carolina, végül hosszabbítás után vereséget szenvedett a Detroittól. A Red Wings először szépített Abdelkader által, majd 17 másodperccel a rendes játékidő vége előtt Zetterberg révén egalizált. A győztes találatot  a ráadás negyedik percében Weiss szállította, így második meccsét is megnyerte a konferenciát váltó Detroit.

Hazai pályán kezdte meg a szezont a Columbus is, a kezdő bedobást Jack Nicklaus végezte el. A 18 major tornát nyerő golflegenda azonban nem hozott szerencsét, a Blue Jackets 4-3-as vereséget szenvedett a Calgarytól. A mérkőzés 2-2 után a záró játékrész derekán dőlt el, amikor a vendégek Hudler és a 400. mérkőzését játszó Glencross révén 42 másodperc alatt kétszer is betaláltak Bobrovszkij kapujába.

Az Avalanche győzni tudott Nashville-ben, így kettőből kettő az új coloradói mester, Patrick Roy mérlege. Ez pedig nagy szó, mert amióta a csapat Quebecből elköltözött, csak kétszer kezdte a denveri gárda két győzelemmel a szezont. A mérkőzés legjobbja az új szerzemény, a két találatig jutó PA Parenteau és a 26 lövést hárító Szemjon Varlamov volt.

Buffalo–Ottawa 0-1 (videó)
G.: – ill. Karlsson

New Jersey–NY Islanders 3-4 (videó)
G.: Brunner (2), Ryder ill. Grabner (2), Nielsen

Carolina–Detroit 2-3 (videó)
G.: Dvorák, Gerbe ill. Abdelkader, Zetterberg, Weiss

Columbus–Calgary 3-4 (videó)
G.: Johnson, Gaborík, Anyiszimov ill. Monahan, Galiardi, Hudler, Glencross