Ruff, Tortorella, Vigneault kéz a kézben

Vereséggel bemutatkozó edzők, történelmi események, jubilánsok, nagy visszatérések, védések, gólok és remekül alkalmazott “hibrid icing” a vonalbíróktól, egyszóval beindult a nagyüzem az NHL-ben.

Vereséggel debütált mindhárom címben említett új edző új állomáshelyén. A Tortorella irányította Vancouver és a Vigneault vezette New York Rangers egyaránt 4-1-es vereséggel hagyta el a jeget, előbbi San Joséban, utóbbi Phoenixben, míg a Lindy Ruff vezette Dallas hazai jégen bukott a Florida ellen.

A Canucksnak lett volna miért törlesztenie a tavaszi söprés miatt, ennek megfelelően kezdett, de csak egy harmadon keresztül volt partiban ellenfelével. A Cápák a második és a harmadik játékrészben remek csapatmunkával és négy különböző gólszerzővel egyaránt kétszer vették be a vendégek kapuját, ahol a legjobb teljesítményt a két gólpasszig jutó Logan Couture nyújtotta.

Repülhettek a sapkák a sivatagban, ugyanis 1-1 után érkezett Radim Vrbata, aki klasszikus mesterhármast ütve háromszor köszönt be Lundqvist kapujába, megszerezve karrierje ötödik tripláját, elrontva ezzel Vignault mester bemutatkozását a Rangers kispadján.

Hiába vezetett a Dallas 1-0-ra és 2-1-re, ezután a Thomas, Gomez, Barkov, Goc négyes a kezébe vette a mérkőzést és meg is fordította azt. A két nagy visszatérő Scott Gomez és Tim Thomas volt, előbbi góllal, utóbbi 25 védéssel jelezte, hogy még nem kell leírni egyiküket sem. 2-2 után Goc két gólja döntötte el a meccset de mindhárom játékost elhomályosította a finn Alexander Barkov, aki gólt lőtt és ezzel az “expansion era” óta a liga történetének legfiatalabb gólszerzője lett 18 évesen és 31 naposan, megdöntve ezzel Grant Mulvey rekordját egyetlen nappal.

Bostonban jegyezhették fel a másik történelmi eseményt, ahol az első harmad derekán a hátrányban játszó Bruins büntetőlövéshez jutott, amit Chris Kelly biztos kézzel értékesített, ezzel a Boston lett az első csapat a liga történelmében, amely a szezon első gólját így szerezte. A harmadik harmad elején Patrice Bergeron is betalált hátrányból, így a hazaiak a speciális egységének köszönheti a 3-1-es győzelmet a Tampa ellen.

Jubilánsok Pittsburghben. A 800. mérkőzését játszó Craig Adams gólt szerzett, de mégsem ő volt a főszereplő, hanem Marc-Andre Fleury, aki egyelőre elhallgattatta a kétkedőket és karrierje 250. győzelmével és 24. hibátlan mérkőzésével vezette 3-0-s győzelemre csapatát a New Jersey ellen. Az ellen a Devils ellen, amiben bemutatkozott Jaromir Jagr, és ahol 1993 óta először nem Martin Brodeur kezdett a kapuban.

Hiába vezetett 3-0-ra, majd 4-1-re a Calgary a fővárosban az Alekszandr Ovecskin, Marcus Johansson vezette hazaiak ledolgozták hátrányukat és büntetőlövések után kiharcolták a győzelmet. A svéd center három asszisztot, az orosz zseni két gólt és egy gólpasszt szorgoskodott össze a rendes játékidőben, majd győztes büntetőt szerzett a szétlövésben.

A Washingtonhoz hasonlóan diadalmaskodott a Los Angeles is amely Minnesotából hozta el a két pontot. A Királyok 1-0 és 2-1 után kétszer egyenlítettek a mérkőzésen, majd Carter és Kopitar szétlövésben szerzett góljaival a győzelmet is megszerezték.

A leghosszabb ideje egy csapatnál hivatalban lévő edzők listáját Barry Trotz vezeti, aki 1115. alkalommal állt a Nashville kispadja mögött a Blues elleni idénynyitón. A St. Louisban rendezett mérkőzésen azonban nem nagyon örülhetett, csapata ugyanis már a 10. percben háromgólos hátrányban volt, köszönhetően a kétpontos David Backesnak. A Preds innen ugyan felzárkózott egy egységnyire, de Alexander Steen emberelőnyös találata minden kérdésre választ adott, a Zenészek biztosan húzták be a pontokat.

Boston?Tampa Bay 3-1 (videó)
G.: Kelly, Lucic, Bergeron ill. Filppula

Pittsburgh?New Jersey 3-0 (videó)
G.: Kobasew, Crosby, Adams ill. ?

Washington?Calgary 5-4 (videó)
G.: Ovecskin (2), Carrick, Backström ill. Jones, Stempniak, Hudler, Bouma

St. Louis?Nashville 4-2 (videó)
G.: Backes, Sobotka, Oshie, Steen ill. Fisher, Legwand