Szétszakította Harand térdét, 2 meccset kapott

 

D’Aversa súlyos sérülést okozott, nem kapott véglegest, belőtte a győztes gólt. Utólag eltiltották.

Érthetetlen döntést hozott az EBEL fegyelmi bizottsága, a súlyos sérülést okozó dornbirnit enyhén büntették.

A Dornbirn–Klagenfurt mérkőzésen Jonathan D’Aversa a korongtól távol korcsolyázva letérdelte a vele szemben korcsolyázó Patrick Harandot. Az osztrák válogatott csatár a jégen maradt, az azóta elvégzett orvosi vizsgálatok szerint elszakadt a térdében egy szalag, aligha térhet vissza a jégre ebben a szezonban.

Patrick Harand

A DOPS megállapította, D’Aversa szándékosan tett mozdulatot ellenfele irányába, márpedig a szabályok szerint ebben a helyzetben mindent meg kellett volna tegyen annak érdekében, hogy elkerülje az ütközést, már csak azért is, mert egyrészt ellenfele nem birtokolta a korongot, tehát nem volt támadható, másrészt jól láthatóan nem készült fel a fizikai kontaktusra.

A mérkőzésen a játékvezető még 2 perces kis büntetést sem osztott ki D’Aversának, utólag videó alapján tiltották el. A sors fintora, hogy ezt követően D’Aversa lőtte a mérkőzés utolsó, mindent eldöntő gólját, ezzel nyert 3-2-re a Dornbirn.

Cimkék: , , , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
december 10., vasárnap
DEBL 11:35 MACGRZ 4-3 BVÉGE
DEBL 14:25 KMHLNZ 7-0VÉGE
EWHL 15:00 SSTKMH 0-8VÉGE
U18 15:00 AVSVAS 7-3VÉGE
ROM 17:30 GALSTE 9-6VÉGE
VB20 18:00 HUNLAT 1-4VÉGE
december 11., hétfő
U20 13:00 OHCUTE 4-1VÉGE
ROM 17:30 SCCSTE 9-3VÉGE
VB20 19:00 FRAHUN 4-3 HVÉGE
EL 20:00 DABTIT 5-3VÉGE
    • M4 SPORT
december 12., kedd
U18 15:00 DHKPEF 6-4VÉGE
U18 17:20 ETOUTE 6-3VÉGE
ROM 17:30 STESCC 1-8VÉGE
EL 18:30 MISMAC 2-0VÉGE
U18 18:40 VASMIS 3-2VÉGE
EBEL 19:15 MZAAVS 2-3 HVÉGE
december 13., szerda
VB20 15:30 HUNKAZ 3-5VÉGE
EL 17:50 VC2MAC 1-5VÉGE
MK 18:00 DABVAS 9-3VÉGE
U18 18:00 SZDDHK 0-13VÉGE
U18 19:00 ZNOUTE 6-2VÉGE
december 14., csütörtök
U18 16:00 PEFZEG ÉLŐ
U18 17:40 AVSKMH INFO
MK 18:00 UTEMIS INFO
U18 18:00 MISMAC INFO
december 15., péntek
VB20 13:00 GERHUN 
EL 18:00 FTCSCC 
EL 18:30 TITBRA 
december 16., szombat
U18 13:40 AVSMIS 
U18 15:00 SZDZEG 
VB20 16:00 AUTHUN 
U18 16:30 DHKGEP 
EBEL 17:45 AVSHCB 
EL 18:00 DABSCC 
EL 18:30 UTEBRA 
U18 18:30 MACETO 
december 17., vasárnap
EL 17:50 VC2FTC 
december 18., hétfő
EL 20:00 UTEMIS 
    • M4 SPORT
december 19., kedd
DEBL 19:15 GEPMAC 
Partnerünk