A DEL mindenben egy kicsit jobb

Sofron István májusban szerződött a német profi ligába. A DEL első magyar mezőnyjátékosaként a Krefeld Pinguine igazolta le. A negyedik meccsen megszerezte első gólját és gólpasszát. A hamburgi meccsről hazatérve válaszolt kérdéseinkre.

Bár a felkészülési időszakban termelte a gólokat és a pontokat, a DEL-ben a negyedik meccsig kellett várni az első találatra. Korábban már nyilatkozott blogunknak a 25 éves csatár a németországi csapat játékosaként, azóta már alaposabb DEL-tapasztalattal rendelkezik.

Hogy megy a játék?

Az első meccsen jól ment, a második előtt begyulladt a fogam és antibiotikumot kellett szedjek. Ettől elment az erőm, így nem volt az igazi. De az elmúlt két meccsen szerencsére nagyon jól jégkorongoztam, talán pénteken még jobban is, mint vasárnap, amikor a gólt lőttem. Sok helyzetem volt , és nagyon örülök, hogy végre ez pontokban is megnyilvánult.

Milyen a DEL az EBEL után?

A DEL mindenben egy kicsit jobb: több kiváló csapat van, nagyobb az iram, nehezebb helyzetbe kerülni, picivel jobbak a kapusok is. Ami igazán más, az a körítés, ami a DEL-ben sokkal komolyabb. A pályák nagyok, legalább 5-6 ezer ember van mindenhol, és fantasztikus hangulatot csinálnak, közel olyat, mint Fehérváron. Mondanom sem kell, hogy nekem fehérváriként természetesen ők a legjobbak továbbra is.

Melyik sorban játszik, kik a társak?

A harmadik sorban játszom, a kanadai Voakesszel és a német Schymainskyval. Emberelőnyben is játszom, de ott cserélgetek Verweyvel. Kicsivel kevesebb játéklehetőséget kapok, mint otthon, kevesebb a jégidőm, de ez természetes, hiszen nagyon jó csatáraink vannak. Jellemzően három sorral játszunk, így azért elég sokat vagyok jégen.

Miként értékeli az edző Sofron István munkáját, milyen a kapcsolatuk?

Rick Adduono nagyon jó szakember, az ECHL-ből jött (2000/01-ben ECHL-bajnok is volt edzőként ? F. K.), ez az ötödik szezonja a Krefeldnél. Úgy érzem, hogy tetszik nekik a játékstílusom, a visszajelzések alapján meg van velem elégedve.

Milyen volt az első DEL-gól?

A negyedik mérkőzésem első cseréjében esett. Egy letámadás után kapu mögül kaptam egy passzt, jobb oldalról betörtem a koronggal, majd elhitettem a kapussal, hogy tovább viszem, de ehelyett fellőttem a rövidre.