Itt eggyel magasabb színvonalon játszanak

   

A Krefeld Pinguine komoly nemzetközi tornát nyert a hétvégén. Sofron István a DEL-csapat első sorában játszott, 2 gólt lőtt és 1 gólpasszt adott, a legjobb csatárnak választották.

A legrangosabb hollandiai négyes tornát eredetileg Rotterdamba szervezték, menet közben átkerült Dordrechtbe, de így is kifogástalan körítés várta a két DEL (Krefeld és Köln), egy NLA (Genéve-Servette) és egy EIHL-csapatot (Nottingham). Az elődöntőben hengereltek a németek (Sofron 1+1-gyel vette ki részét a svájci élvonalbeli rivális legyőzéséből), majd a döntőben kiütötte a Krefeld a Kölnt, 4-0 után már csak szépíteni tudott az egyik legnépszerűbb DEL-klub. A 4-1-re megnyert fináléban Sofron István a második, azaz a győztes gólt vállalta magára.

“Nagyon jó volt a hétvégi torna, mind a lebonyolítás, mind a csapatok szempontjából – kezdte a hazaérkezés után a Jégkorongblognak adott értékelést Sofron István, aki Németországban is megkapta a 20-as mezszámot. – A szervezők nagyon színvonalas, komoly show-t kerítettek az esemény köré. Az első napon a svájci csapattal játszottunk, az első harmadban még kicsit álmosan kezdtünk, majd a második harmadtól egészen a torna végéig nagyon jól játszott a csapat minden játékosa, egytől egyig. Nekem személy szerint is jól ment a játék, jó erőben és sebességben érzem magam, örömmel mentem be minden egyes cserére.

Sofron Krefeld 2

Jelenleg az első sorban vagyok, nagyjából egy hete, mivel az egyik legjobb játékosunk sajnos megsérült, és engem tettek a helyére. De meg kell mondanom, hogy három teljesen azonos képességű, nagyon jó sorunk van, és a negyedik is kiváló, annyi a különbség, hogy ott 1-2 fiatalabb is játszik.

Sajnos sok sérültünk volt, és van jelenleg is még három, de az elejéhez képest jobb a helyzet, volt, mikor heten hiányoztak. Van, aki még mindig 3-4 hetet ki kell hagyjon. Nagyon rendesek a srácok velem, az elejétől kezdve befogadtak, és most, hogy hála az égnek még jól is megy a játék, még könnyebb a helyzetem.

Minden edzésen és meccsen sokat tudok tanulni ezektől a játékosoktól. Itt eggyel magasabb színvonalon játszanak, mint amihez szokva voltam.

Próbálom itt is az otthon megszokott játékomat nyújtani, sokat ütköztem most is, ezt az edző is értékeli, minden szünetben megemlítette az öltözőben példaként.

Vasárnap a szintén DEL-es a Köln ellen játszottunk a döntőben, végig domináltuk a meccset, és nekem is jól ment. Lőttem egy gólt, így 2+1-gyel zártam a tornát, a csapatom pedig kupagyőzelemmel. A torna legjobb csatárának választottak, ez kicsit meglepett, de nagyon jólesett.”

Vasárnap Vas Márton is jégre lépett. A német harmadosztályú Löwen Frankfurt kiválóan helytállt DEL-újonc riválisa ellen, ennek ellenére a Schwenninger Wiuld Wings 3-0-ra nyert.

Légiósaink felkészülési mérkőzései:

Bartalis István (Troja-Ljungby, Allsvenskan, SWE-2.)
augusztus 9., 19:00 Troja-Ljungby–Oskarshamn 2-1, Bartalis nem szerzett pontot
augusztus 14., 19:00 Karlskrona–Troja-Ljungby 4-3 (b.) Bartalis nem szerzett pontot
augusztus 21., 19:00 Troja-Ljungby–Malmö, 1-2, Bartalis nem szerzett pontot
augusztus 23., 19:00 Troja-Ljungby–Rögle 1-4, Bartalis nem szerzett pontot
szeptember 1., 19:00 Troja-Ljungby–Karlskrona
szeptember 3., 19:00 Oskarshamn–Troja-Ljungby
szeptember 5., 19:00 Troja-Ljungby–Tingsryd
1. bajnoki mérkőzés: szeptember 12., 19:00 Djurgarden–Troja-Ljungby

Fekete Dániel (Feldkirch, INL, AUT-2.)
felkészülés kezdete: augusztus 19.
augusztus 24., Feldkirch–SC Herisau (SUI-3.) 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
augusztus 31., 19:30 Feldkirch–Lustenau
szeptember 7., Feldkirch–EHC Seewen (SUI-3.)
szeptember 13., 19:30 Feldkirch–Bregenzerwald
szeptember 14., 19:30 Lustenau–Feldkirch
1. bajnoki mérkőzés: szeptember 21., Feldkirch–Ghardeina (ITA)

Gőz Balázs (Morzine-Avoriaz, Ligue Magnus, FRA-1.)
augusztus 27-én csatlakozik a felkészüléshez, addig Kanadában edzőtáborozik
augusztus 31., 20:00 Lyon–Morzine-Avoriaz
szeptember 3., 20:30 Morzine-Avoriaz–Grenoble
szeptember 6., 20:30 Chamonix–Morzine-Avoriaz
szeptember 10., Chamonix–Morzine-Avoriaz, Francia Ligakupa 1. forduló
1. bajnoki mérkőzés: szeptember 14.

Hári János (HIFK, SM-Liiga FIN-1.)
felkészülés kezdete: július 29.
augusztus 13., 19:00 Farjestad (SWE)–HIFK 4-2, Hárit nem nevezték
augusztus 16., 18:30 HIFK–Frölunda (SWE) 1-5, Hári nem szerzett pontot
augusztus 23., 18:30 HIFK–Zürich Lions (SUI) 6-4, Hári nem szerzett pontot
augusztus 24., 18:30 HIFK–Zug (SUI) 3-4 (b.), Hári 1 gól
augusztus 30., 18:30 Jokerit–HIFK
augusztus 31., 17:00 HIFK–Jokerit
szeptember 5., 19:30 Ingolstadt (DEL)–HIFK
szeptember 7., 19:30 Adler Mannheim (DEL)–HIFK
1. bajnoki mérkőzés: szeptember 13. HIFK–Blues

Hentes Kristóf (GCK Lions, NLB, SUI-2.)
augusztus 7., 19:00 Zürich Lions (SUI-1.)–GCK Lions 5-2, Hentes 1 gólt lőtt
augusztus 17., 16:30 EHC Arosa–GCK Lions 2-4, Hentes 1 gólpasszt adott
augusztus 23., 19:30 SC Langenthal–GCK Lions 7-4, Hentes 1 gólpasszt adott
augusztus 29., 20:00 GCK Lions–HC La Chaux-de-Fonds
szeptember 3., 20:00 GCK Lions–EHC Basel Sharks
szeptember 6., 20:00 HC Thurgau–GCK Lions
1. bajnoki mérkőzés: szeptember 13., 20:00 EHC Visp–GCK Lions

Hetényi Zoltán (Tappara, SM-Liiga, FIN-1.)
felkészülés kezdete: július 29.
augusztus 8., Tappara–Blues, 1-0 (h. u.), Hetényi shutout
augusztus 9., Tappara–Ilves 4-2, Hetényi tartalék volt
augusztus 13., 18:30 Tappara–Djurgarden (SWE), 2-3, Hetényi 85%-kal védett
augusztus 15., 19:00 Brynas (SWE)–Tappara 2-1, Hetényi tartalék volt
augusztus 23., 18:30 Tappara–Fribourg (SUI) helyett Leki–HCK 6-2, Hetényi 93,8%-kal védett
augusztus 24., 18:30 Tappara–SC Bern (SUI) 3-1, Hetényi tartalék volt
augusztus 30., 18:30 Bilí Tygri Liberec (CZE)–Tappara
augusztus 31., 18:00 Pardubice (CZE)–Tappara
szeptember 5., 18:30 TPS–Tappara
szeptember 6., 18:30 Tappara–TPS
1. bajnoki mérkőzés: szeptember 13. Tappara–Ilves

Kóger Dániel (Toledo Walleye, ECHL)
1. bajnoki mérkőzés: Október 19., Fort Wayne Komets–Toledo

Nagy Krisztián (Minot Minotauros, NAHL)
1. bajnoki mérkőzés: szeptember 18., Minot–Corpus Cristi (Blaine)

Sebők Balázs (Karpat Oulu, SM-Liiga, FIN-1.)
felkészülés kezdete: július 29.
augusztus 2., 6-os torna, Sebők 1 gólpasszal mutatkozott be
augusztus 8., KalPa–Karpat 0-2, Sebőköt nem nevezték
augusztus 13., 18:30 Karpat–Eisbaren Berlin (DEL) 0-4, Sebőköt nem nevezték
augusztus 17., 18:30 Hamburg (DEL)–Karpat 4-5, Sebőköt nem nevezték
augusztus 23., 19:15 Red Bull Salzburg (AUT)–Karpat 3-2, Sebőköt nem nevezték
augusztus 25., 17:00 Mountfield (CZE)–Karpat 2-3, Sebőköt nem nevezték
augusztus 30., 18:30 Karpat–Skoda Plzen (CZE)
augusztus 31., 17:00 Karpat–Kometa Brno (CZE)
szeptember 6., 18:30 Karpat–Lulea
szeptember 8., 17:00 Lulea–Karpat
1. bajnoki mérkőzés: szeptember 13. JYP–Karpat

Sofron István (Krefeld Pinguine, DEL, GER-1.)
felkészülés kezdete: augusztus 8.
augusztus 13., 19:30 EV Duisburg–Krefeld Pinguine 1-2 (b.), Sofron győztes büntetőt lőtt
augusztus 16., 19:30 Landshut Cannibals–Krefeld Pinguine 5-3, Sofron nem szerzett pontot
augusztus 17., 19:00 Graz (AUT)–Krefeld Pinguine (Landshut) 4-3 (b.), Sofron nem szerzett pontot
augusztus 24., Geneve-Servette HC (SUI)–Krefeld Pinguine (Dordrecht) 3-4, Sofron 1 gól, 1 gólpassz
augusztus 25., 18:30 Krefeld Pinguine–Kölner Haie (Dordrecht) 4-1, Sofron 1 gól
augusztus 30., 19:00 EHC Lausitzer Füchse (DEL 2)–Krefeld Pinguine
szeptember 1., 16:00 Krefeld Pinguine–Malmö Redhawks (SWE)
szeptember 6., 17:00 Straubing Tigers–Krefeld Pinguine (Bremerhaven)
szeptember 7., 16:00/20:00 helyosztó (Bremerhaven)
1. bajnoki mérkőzés: szeptember 13., 19:30 Krefeld–Düsseldorf

Szélig Viktor (Briancon, Ligue Magnus, FRA-1.)
augusztus 15., Szariarka Karaganda (KAZ)–Briancon 4-2
augusztus 22., 19:30 Jesenice (INL)–Briancon (Rudi Hiti Emléktorna), 1-6, Szélig gólpasszt adott
augusztus 23., 16:00 Olimpija (EBEL)–Briancon (Rudi Hiti Emléktorna) 3-2, Szélig nem szerzett pontot
augusztus 24., 16:00 Stavanger Oilers (NOR)–Briancon (Rudi Hiti Emléktorna) 4-2, Szélig nem szerzett pontot
augusztus 30., 20:45 Chamonix–Briancon
szeptember 1., Briancon–Chamonix
Szuperkupa-döntő: szeptember 7. Briancon–Rouen (Brest)
szeptember 11., Briancon–Villard de Lans, Francia Ligakupa 1. forduló
1. bajnoki mérkőzés: szeptember 14.

Vas János (Rouen, Ligue Magnus, FRA-1.)
felkészülés kezdete: augusztus 12.
augusztus 21., 19:00 Caen–Rouen, 1-6, Vas két asszisztot adott
augusztus 27., 20:00 Rouen–Amiens
augusztus 29., Angers–Rouen
augusztus 31., 20:00 Rouen–Angers
szeptember 3. Amiens–Rouen
szeptember 5. Brest–Rouen
Szuperkupa-döntő: szeptember 7. Briancon–Rouen (Brest)
szeptember 10., Rouen–Angers, Francia Ligakupa 1. forduló
1. bajnoki mérkőzés: szeptember 14.

Vas Márton (Löwen Frankfurt, Oberliga West, GER-3.)
felkészülés kezdete: augusztus 15.
augusztus 23., 19:30 Löwen Frankfurt–ETC Crimmitschau (DEL 2) 3-2, Vas gólpasszt adott
augusztus 25., 16:00 Schwenninger Wild Wings (DEL)–Löwen Frankfurt 3-0, Vas nem szerzett pontot
augusztus 30., 19:30 Bietigheim Steelers (DEL 2)–Löwen Frankfurt
szeptember 3., 19:30 Löwen Frankfurt–Heilbronner Falken (DEL 2)
szeptember 6., 19:30 Heilbronner Falken (DEL 2)–Löwen Frankfurt
szeptember 17., 19:30 Füchse Duisburg–Löwen Frankfurt
szeptember 22., 18:00 Schweinfurt Mighty Dogs–Löwen Frankfurt
szeptember 29., 18:30 Löwen Frankfurt–Füchse Duisburg
Hessencup 2013, szeptember 8., 16:00 Löwen Frankfurt–Kassel Huskies
1. bajnoki mérkőzés: október 4., 20:00 Herner EV–Löwen Frankfurt

Cimkék: , , ,

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
október 13., péntek
EL 17:30 BRAVC2 4-2VÉGE
ROM 17:30 GALPRO 2-4VÉGE
EL 18:00 DABFTC 4-2VÉGE
EL 18:00 SCCMAC 5-3VÉGE
EL 18:30 MISTIT 6-4VÉGE
EBEL 19:15 G99AVS 5-2VÉGE
október 14., szombat
ROM 13:30 STESST 8-0VÉGE
U18 13:55 KMHUTE 2-7VÉGE
U18 14:40 MISZNO 2-1VÉGE
U18 16:30 GEPDHK 3-17VÉGE
EL 17:00 SCCVC2 5-2VÉGE
U18 17:10 AVSETO 9-4VÉGE
EL 17:30 BRAMAC 1-2VÉGE
ROM 17:30 GALPRO 4-6VÉGE
október 15., vasárnap
ROM 10:00 STESST 18-5VÉGE
U18 12:00 MISSCC 3-6VÉGE
U20 12:15 DHKUTE 0-2VÉGE
U20 14:10 AVSMAC 9-0VÉGE
U20 15:00 ZNOVAS 3-4 HVÉGE
U20 16:30 ETOKMH 3-4VÉGE
EL 17:00 DABMIS 0-3VÉGE
EBEL 17:45 AVSHCI 2-4VÉGE
október 16., hétfő
ROM 17:30 SSCBRA 3-1VÉGE
U18 17:30 SZDSCC 2-19VÉGE
EL 20:00 UTEFTC 4-3VÉGE
    • M4 SPORT
október 17., kedd
U18 18:40 MACSCC 
U20 20:00 UTEPEF 
október 18., szerda
KHL 16:00 JUGAMR 
    • SPORT 2
MK 16:00 KMHFTC 
U18 17:35 SCCGEP 
MK 18:00 DABUTE 
MK 19:30 MACTIT 
október 19., csütörtök
U18   PEFMIS 
U18 14:45 DHKMAC 
U18 17:00 AVSSCC 
U18 17:05 GEPVAS 
U20 17:20 ETOAVS 
KHL 18:00 LOKNYH 
    • SPORT 2
U18 18:00 ZEGUTE 
U18 19:00 SZDETO 
U20 19:00 UTEVAS 
október 20., péntek
U20   HDJMAC 
U20   SLLKMH 
KK 13:30 TXUMIS 
KK 17:30 BRACZB 
EL 18:00 DABMAC 
EL 18:00 UTEVC2 
EBEL 18:30 ZNOAVS 
EL 18:30 TITFTC 
október 21., szombat
U18   ETOKMH 
U18   MACMIS 
U18   UTEVAS 
U18   ZNOAVS 
U20   G99DHK 
U20   SLLMAC 
U20   VSVKMH 
KK 13:30 MISCZB 
EWHL 17:30 SKPKMH 
KK 17:30 BRATXU 
U18 19:00 UTEVAS 
október 22., vasárnap
U18   VSVKMH 
U20   HDJKMH 
U20   OHCUTE 
U20   VICVAS 
U20   VSVMAC 
EWHL 13:00 KMHNEH 
KK 13:30 CZBTXU 
KK 17:30 MISBRA 
EBEL 17:45 AVSEHL 
    • M4 SPORT
EL 17:50 VC2DAB 
EL 18:00 FTCMAC 
EL 18:30 UTETIT 
október 24., kedd
U18   AVSMAC 
   H I R D E T É S
Partnerünk