Gólzápor és hosszabbítás Bostonban

Kinyílt a gólzsák Bostonban, az NHL-finálé negyedik mérkőzésén. 11 gól született csak egyel kevesebb mint a döntő első három találkozóján összesen. Ismét hosszabbítás kellett a döntéshez, a párharc 2-2-re áll.

A legfontosabb, mindent eldöntő találatot a hosszabbítás 10. percében a chicagói Brent Seabrook ütötte, így a csapatok döntetlen állás mellett utazhatnak vissza a szeles városba, a pályaelőny újra a Blackhawksé.

Senki sem gondolta a mérkőzés előtt, hogy a kapusok és a védelmek ennyire alulteljesítenek. Intő jel volt a Bruinsnak, hogy Michal Handzus a hetedik percben a döntő első emberhátrányos találatával megszerezte a vezetést a Chicagónak. A következő emberelőnynél már jobban figyelt a Boston, Rich Peverley egyenlített a 13. perc végén. Az első harmad után 12-9-es lőlapot mutatott a statisztika a vendégek javára.

A második húsz percben aztán beindultak a csapatok, alig több mint 10 perc alatt összesen ötször rezdült meg a háló. A hetedik percben Rozsival bombájába Jonathan Toews szúrt bele tökéletesen, megszerezve a vezetést a vendégeknek. Két perccel később ismét a cseh bekk volt a főszereplő, óriási lövése után Patrick Kane duplázta meg a Blackhawks előnyét. Hat perccel később Milan Lucic fonák emelésével szépítettek a hazaiak, de még egy percig sem örülhettek, mert Marcus Kruger visszaállította a kétgólos differenciát. Az őrült 10 percnek Patrice Bergeron szerencsés gólja vetett véget. Chara kapu felett elsuhanó lövése a plexiről épp a kapu előtt álló Bergeron elé pattant, aki egy lépésről nem hibázott. A második húsz percben Tuukka Rask 13 lövésből 3-szor, kollégája, Corey Crawford 11 lövésből 2-szer kapitulált, ami méltatlan adat a két kapus tavaszi teljesítményéhez.

Boston Chicago

A harmadik harmad heves bostoni rohamokkal indult, aminek 125 másodperc alatt meg is lett az eredménye. Bergeron és Jagr kavargatott a sarokban, megbolondítva mind az öt (!) vendégjátékost. Végül a cseh balszélső tette vissza a korongot Bergeronnak, aki a kör tetejéről elemi erővel lőtt Crawford mellett a hálóba. Ez volt Jaromir Jagr 199. playoffpontja karrierje során. Az egyenlítés után a Chicago vette a kezébe az irányítást, és erőfeszítéseit gólra is tudta váltani, de kellett hozzá Krejci buta szabálytalansága is, aki utolsó emberként passzolta el magát, és már csak kampózással tudta megállítani Kane-t. 23 kihagyott emberfór után Patrick Sharp szakította meg a sorozatot, ezzel harmadszor is vezetést szerzett a mérkőzésen a Chicagónak. De az öröm nem tartott sokáig a vendégeknél, egy perc sem telt el, és a Boston újra egyenlített. Johnny Boychuk rakétája Crawford bal keze mellett süvített a kapuba. Ez volt a negyedik gól a mérkőzésen, amit Crawford a lepkés kesztyűje mellé kapott.

5-5 után jöhetett a ráadás, ami hatalmas bostoni helyzetekkel indult, ám a Bruins játékosai képtelenek voltak átpasszírozni a korongot a gólvonalon. A kihagyott helyzetek természetesen megbosszulták magukat. A ráadás tizedik percében a Chicago?Detroit párharc hetedik meccsének a hőse, Brent Seabrook lépett elő főszereplővé. A Hawks hetes számú bekkje takarásból lőtte ki a hosszú alsót, letargiába borítva a TD Garden közel 18 ezres közönségét.

Az eddig remekül működő bostoni védelem abszolút csődöt mondott ezen az estén, ami még nagyon sokba kerülhet. Rask mindössze 87,2%-kal védett, Chara két pontja mellett -3-mal végzett, akárcsak Seguin és Marchand. De nem lehet büszke magára Bergeron sem, aki két gólja ellenére -2-vel zárt, akárcsak Seidenberg. 2-2 után most egy “best of 3″ mini párharc kezdődik, aminek az első felvonását vasárnap hajnalban rendezik Chicagóban. Aki ott nyer, az óriásit lép a Stanley Kupa felé.

Claude Julien, a Boston vezetőedzője: “2-2 az állás, ez van. Mindenki tudta, hogy ez egy kemény sorozat lesz. Tovább kell lépnünk, most már az ötödik mérkőzésre kell fókuszálnunk, hogy megnyerjük. Képesek is vagyunk rá. Győzelem vagy vereség, ezeket itt már félre kell tenni és rögtön készülni kell a következő mérkőzésre.”

Joel Quenneville, a Chicago vezetőedzője: “Úgy gondoltam, kicsit megkeverem a sorokat, és az segített is ezen a meccsen. Jó volt látni ezeket a kombinációkat, jó volt látni a fiúkat, milyen szépen és produktívan játszanak. Mindenki hozzátette a maga kis pluszát.”

Boston Bruins 5-6 (1-1, 2-3, 2-1, 0-1)