A New Jersey beérte 10 kapura lövéssel

Április 9. Anno.

1935 ? A döntő harmadik mérkőzésén a Montreal legyőzi a Torontót és bajnoki címet szerez. Maroons?Maple Leafs 4-1

1942 ? A döntő harmadik mérkőzésén a detroiti Eddie Bush öt (1+4) pontot szerez, amivel új NHL-csúcsot állít fel a hátvédek között. Red Wings?Maple Leafs 5-2

1946 ? Elmer Lach a döntő ötödik mérkőzésén egy gólt üt, kettőt előkészít, ezzel a Montreal megszerzi újabb bajnoki címét. Canadiens?Bruins 6-3

1964 ? A mindent eldöntő hetedik mérkőzésen Dave Keon mesterhármast üt és a fináléba juttatja a Torontót. Canadiens?Maple Leafs 1-3

1968 ? Két korábbi elhibázott kísérlet után a minnesotai Wayne Connelly büntetőlövésből beveszi Terry Sawchuk kapuját, ezzel megszerezve a rájátszás történetének első ilyen találatát. North Stars?Kings 7-5

1980 ? A rájátszás első körének második meccsén 68. és egyben utolsó playoffgólját szerzi a hartfordi Gordie Howe. Canadiens?Whalers 8-4

1980 ? A Montreal?Hartford mérkőzésen először és utoljára mindhárom Howe pontot szerez ugyanazon a mérkőzésen, Gordie és Marty egy plusz eggyel, Mark két gólpasszal zárja a találkozót. Canadiens?Whalers 8-4

1987 ? A Smythe-divízió elődöntőjének második meccsén az Edmonton új NHL-csúcsot felállítva 13 alkalommal veszi be a Los Angeles kapuját. Oilers?Kings 13-3

1987 ? Wayne Gretzky hat gólpasszt ad, beállítva ezzel az NHL-playoff csúcsot, továbbá megszerezve ezzel 177. rájátszásbeli pontját, amivel megdönti Jean Beliveau NHL-rekordját. Oilers?Kings 13-3

1988 ? Petr Klima a Detroit történetének első játékosa, aki a rájátszásban büntetőlövésből talál a kapuba, az első kör harmadik mérkőzésén. Maple Leafs?Red Wings 3-6

1990 ? A Patrick-csoport elődöntőjének harmadik meccsén a New Jersey 10 kapura lövéssel beállítja az NHL negatív csúcsát. Devils?Capitals 2-1

1997 ? Brett Hull megszerzi pályafutásának 500. gólját. Blackhawks?Blues 0-1

Születésnapok ? Ebbie Goodfellow, Rick Tocchet, Alekszej Ponikarovszkij, Janne Ojanen, Wayne Hicks, Milan Bartovic, Igor Grigorenko, Nyikita Davidov, Alekszandr Lazusin, Oskars Cibulskis