27 éve 215 pont az NHL-szezonrekord

Április 6. Anno.

1926 ? A Clint Benedict vezette Montreal megszerzi első Stanley Kupa győzelmét. Maroons?Cougars 2-0

1944 ? Az NHL-rekordnak számító három döntőbeli triplájából az elsőt lövi Maurice Richard a döntő második mérkőzésén Montrealban. Canadiens?Blackhawks 3-1

1957 ? A finálé első találkozóján Newsy Lalonde és Ted Lindsay után Maurice Richard a harmadik játékos, aki négy gólt képes ütni a döntő bármelyik mérkőzésén. Canadiens?Bruins 5-1

1965 ? Az elődöntő harmadik mérkőzésén Gordie Howe három kétperces büntetést kap, ezzel pályafutása során 194 büntetőpercnél jár a playoffban, amivel megdönti Maurice Richard korábbi 188 perces csúcsát. Blackhawks?Red Wings 5-2

1969 ? A Toronto söpréssel esik ki a Bostonnal szemben, ezért a negyedik mérkőzés után egy perccel menesztik Punch Imlach vezetőedzőt. Maple Leafs?Bruins 2-3

1969 ? A Boston ellen 44 évesen, 4 hónaposan és 28 naposan játszik playoff mérkőzést Johnny Bower, ezzel ő minden idők legidősebb hálóőre a liga történetében. Maple Leafs?Bruins 2-3

1979 – Guy Chouinard gólt lő, ezzel ő az Atlanta történetének első játékosa, aki 50 gólig jut egy szezonban. Flames?Rangers 9-2

1986 ? Wayne Gretzky 163 gólpasszal és 215 ponttal zárja az évet, ami mind a mai napig élő NHL-rekord. Canucks?Oilers 2-3

1988 ? A New York hátvédje, Denis Potvin 181. playoff-mérkőzést játszotta, amivel megdöntötte Maurice Richard NHL-csúcsát. Islanders?Devils 4-3

1989 ? Chris Kontos pályafutása első tripláját üti. Kings?Oilers 5-2

2002 ? Mats Sundin 395. gólját lövi, ezzel minden idők legeredményesebb svéd gólszerzője lett. Maple Leafs?Panthers 2-2

2003 ? A Colorado a liga történetének első csapata, amely kilenc divíziógyőzelmet szerez egyhuzamban. Avalanche?Blues 5-2

Születésnapok ? Olaf Kolzig, Gerald Diduck, Clarke MacArthur, Hal Gill, Tyler Wright, Bob Crawford, Ville Nieminen, Travis Moen.